Перейти на мобільну версію сайту


31.08.2018

КРЕАТИВНА Й ЕФЕКТИВНА

рудницькаНаталія Рудніцька – учителька зарубіжної літератури й української мови з Кам'янця-Подільського потрапила в ТОП-50 педагогів України Global Teacher Prize Ukraine – всесвітньої вчительської премії, яка присуджується раз на рік за особливі досягнення в педагогічні діяльності.

Пані Наталя змогла перетворити свою дитячу мрію «читати багато книг для власного задоволення» на свою професію. До того ж тепер вона перевіряє зошити, створює проекти, малює ментальні карти, вигадує історії – і це все для того, щоб наступного ранку сказати: «У нас сьогодні буде такииий урок!».

Вона легко знаходить спільну мову з учнями, бо «прикольна» і «молода-молода в душі», як кажуть її маленькі учні, а плани її уроків постійно друкують у фахових виданнях.
Невгамовна вчителька практикує інтерактивні технології, технології критичного мислення, методики, що розвивають емоційний інтелект учнів, спонукає до розвитку пізнавального інтересу.

Розуміючи, що підручники часто є не дуже цікавими для дітей, вона часто пояснює «на пальцях» – використовує «мнемотехніку» (сукупність прийомів і способів, що полегшують запам'ятовування й збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення штучних асоціацій).

Вона навчає учнів за допомогою асоціативних малюнків, рухів, жестів, наочного моделювання, через гру-драматизацію тощо. На уроках вони малюють комікси, таблиці, схеми, складають тести, проводять панельні дискусії, семінари, захищають проекти, малюють «карти подорожей героя», створюють «сюжетні ланцюжки», кольорограми, інфографіку, ліплять із пластиліну, клеять лепбуки. Учителька застосовує «педагогічну провокацію»: навмисно виводить провокаційне питання, щоб діти вчилися доводити власну думку чи переконувалися у власній неправоті. Вона також проводить уроки-конкурси виразного читання поезій, а на роль членів журі запрошує учнів-переможців та призерів міських конкурсів, щоб максимально наблизити захід до справжнього. Практикує сторітелінг.

Особливу увагу креативна вчителька приділяє публічними виступам, ораторському мистецтву, адже вважає їх дуже важливими, особливо для старшокласників. Як редактор української Вікіпедії пані Наталя використовує в старших класах Вікі-уроки, щоб навчити учнів правильно відбирати інформацію в потужному інформаційному просторі. Вона також інтегрує в навчання соцмережі як ефективний навчальний інструмент.

Вона впевнена, що для розвитку дітей потрібно багато ігор, і спонукає школу звертати на це увагу. Так у їхньому арсеналі вже є настільний футбол, твістер, квадро, джерга та багато інших ігор, у які діти граються на перервах. 

Учителька з чуйним серцем і доброю душею, щоб залікувати рани своєї учениці, разом із нею створила книгу спогадів про брата. Разом вони виплекали справжню книгу про героя Михайла Григоришина – «Він мав у серці те, що не вмирає...». Знайшли спонсора, надрукували в справжній друкарні якісну поліграфічну продукцію, зробили презентацію в міській раді, на міському зльоті волонтерських загонів, у школі.

Пані Наталія разом із командою «Об’єктив» у межах участі у Всеукраїнському конкурсі «Відкривай Україну» провели опитування серед учнів і виділили кілька ключових проблем у спілкуванні з дорослими: залежність дорослих від сучасних гаджетів, що спричиняє відчуження в родині, сімейні сварки, пияцтво батьків, паління в сім’ї, фізичне та психологічне насилля в родинах, шкільні проблеми з учителями, перевтома дітей через навчальні навантаження, шкільна тривожність, невиправдані батьківські очікування та інші. Після цього учні своїми силами зробили сюжетні фотографії, які демонстрували негативні прояви в школі та родині, а також фотографії, що відображають бажану поведінку дорослих та дітей. Фотографами та «фотомоделями» стали самі учасники проекту, а також члени їхніх родин: батьки, брати, сестри й інші родичі. Ці матеріали було розіслано до кожної зі шкіл. 

Вона вважає пропагування дитячого читання одним із своїх надзавдань і мріє про стирання предметних кордонів!

Чи потрапить Наталія Рудницька у ТОП-10 вчителів України стане відомо зовсім скоро.


Теги: Наталія Рудницька, ТОП-50 Global Teacher Prize Ukraine

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.