Перейти на мобільну версію сайту


20.10.2017

ІГОР ГАЙ: «Я ГОТОВИЙ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. А ВИ?»

гайУ житті кожному відведена своя стежка – хтось має талант ремісника, інший – педагога, когось доля нагороджує покликанням лікувати людей, а когось – ними керувати. У будь-якому випадку легких шляхів не буває, бо кожен з них перевіряє тебе на міцність духу, на характер і витримку, на вміння працювати в команді, перемагати й ділити радість перемоги зі всіма.

На шлях перевірки ступив і наш сьогоднішній співрозмовник, кандидат на посаду Слобідсько-Кульчиєвецького сільського голови Ігор Гай. Аграрій, керівник приватного підприємства «Калинський ключ», голова Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля», очільник районної організації Аграрної партії України, він вміє не лише керувати, а й згуртовувати людей навколо результативних ідей. Далекоглядний, адже працює, як сам зізнається, не на сьогодні, а на 5-10 років вперед, ініціативний і прогресивний. Що він, як майбутній очільник, може запропонувати селянам, якою бачить у перспективі Слобідсько-Кульчиєвецьку об’єднану громаду та чи не важкою буде ноша? Запитань для кандидата підготували чимало. Він же, як завжди, відповідав максимально відверто.

– Ігоре Віталійовичу, перше і, напевне, прогнозоване запитання: «Навіщо це Вам»?

– Мене часто запитують, і не лише тепер, а й раніше, коли брався за нові проекти чи справи: «Навіщо це тобі?». Але якщо не я, то хто? Я тут живу, тут живуть мої діти і житимуть онуки. Хочу, щоб нашим краєм пишалися, бо він на це заслуговує. Впевнений, що зможу бути достойним сільським головою, і громаді не буде соромно за свій вибір.

– Ви обіцяєте зробити села європейськими. Не занадто голослівна обіцянка?

– Ні. Я вірю, що ми можемо жити як справжні європейці, навіть краще. Усе залежить від доброї волі людей і очільника громади. І сьогодні маємо багато таких прикладів, навіть в уже створених об’єднаних громадах Кам’янеччини, окремі села в яких семимильними кроками наближаються до європейських стандартів. Чим жителі Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради гірші за інших? Я готовий до відповідальності, готовий працювати для людей.

гай-1Свого часу довелося побувати в багатьох країнах не лише Європи – десь відпочивав, десь їздив за досвідом, багато бачив, але зрозумів єдину річ – працювати потрібно щодня, змінювати життя на краще, маленькими кроками йти до великої мети. Не перед виборами латати ями чи косити траву, адже дороги і благоустрій – це найлегше, що може зробити сільський голова. І це роблять защораз. Потрібно бачити перспективу, говорити про неї людям і спільно працювати на результат.

– Зараз можна почути від людей таке: «Кандидати тільки обіцяють, а що вони роблять? Нехай спочатку зроблять, а потім ми їх виберемо». Як прокоментуєте такі заяви?

– Давайте розберемося, що реально може кандидат, який балотується на посаду сільського голови. Перше – це мати програму, за якою буде працювати в разі обрання, друге – мати авторитет та досвід, зароблений за життя. «Робити» щось перед виборами за державні гроші – це найлегше. Питання, а що тоді було зроблено до цього часу, якщо найбільша активність тільки перед виборами?

Ми, безумовно, оцінюємо людину за її справами, готовністю допомогти, підставити плече у важку хвилину, за небайдужість і чітку життєву позицію. Наскільки вдалий я керівник чи ні, виборці можуть оцінити, дізнавшись про роботу аграрного підприємства, яке очолюю, управління агропромислового розвитку, яким керував у минулому, здобутки Асоціації сільгоспвиробників району чи районного осередку Аграрної партії. Де би я не працював, намагаюся робити все можливе, аби згодом не було соромно за власну роботу ні мені, ні моїм батькам і дітям. Ще раз повторюю, я живу тут, і роблю все можливе для того, щоб тут жили мої діти й онуки. Знаєте, у старості не хочеться почути фразу: «Тату, чого ти нічого не зробив, щоб в Україні було краще жити?».

гай-2– Не патріотизмом єдиним, – кажуть сьогодні. Повернемося до першого, точніше до програми, з якою йдете на вибори. Якою Ви бачите в майбутньому Слобідсько-Кульчиєвецьку громаду?

– Успішна громада – це, в першу чергу, щасливі діти. В кожному навчальному та дошкільному закладі мають бути сучасні спортивні майданчики. До речі, сьогодні держава виділяє об’єднаним громадам кошти на будівництво спорткомплексів. Пріоритет №2 – розвинена інфраструктура, а це відповідно європейські дороги та благоустрій. Якщо будуть дороги, розвиток отримає і туристична галузь, адже краєвиди ми маємо такі, що ще Європа може нам позаздрити. Наступний пункт програми – це інвестиції. Сьогодні європейська спільнота виділяє кошти на програми розвитку і гранди, відтак у селах з’являються сонячні батареї, міні-заводи. Є освітні та культурні проекти, житлово-комунального й аграного спрямування. Головне – не лінуватися, а працювати. Коли очолював управління агропромислового розитку району, ми писали програми, за якими державні кошти спрямовувалися на підтримку й розвиток галузей сільського господарства. Ми були єдиним районом, де ці програми підтримувалися на місцевому рівні. Якщо є можливість, її потрібно використовувати, і це стосується всього.

– Здається, за Вашої ініціативи, коли Ви очолювали управління агропромислового розвитку РДА, створювалися в районі фермерські господарства?

– Так, не лише ферми, значного розвитку набуло садівництво. Також ми сприяли організації ярмарків сільськогосподарської продукції за цінами виробника. Робили все можливе, аби зберегти агросектор, створити там робочі місця.

Створення кілька років тому Асоціації сільгоспвиробників, яка об’єднала значну частину аграріїв району, підштовхнуло до ще однієї ідеї – розвитку кооперативного руху на селі й відповідно появи нових робочих місць. Селяни не повинні переживати, що здадуть за безцінь вирощену продукцію, навпаки, кооперативи допоможуть їм самим диктувати ринкову ціну. Село було і залишається годувальницею держави, і моє завдання, як керівника, зберегти те, що ми маємо зараз, і примножити в майбутньому. Треба зробити все для того, щоб молодь залишалася в селі, тоді будуть працювати і школи, і дитсадки, і сільські клуби, і бібліотеки. А щоб жила молодь, треба створювати гідні умови та робочі місця.

Гай сімейне– Ігоре Віталійовичу, погодьтеся, що обіцяти можна багато, а робити мало. Як людям переконатися, що обіцяне дійсно буде зроблене?

– За людину говорять її справи. Нехай за мене скажуть мої справи. Мене не вперше обирають депутатом до районної ради, значить люди вірять, мають від мене підтримку і завжди можуть розраховувати на мою допомогу.

Скільки себе пам’ятаю, мав чітку громадянську позицію, ніколи не стояв і не стоятиму осторонь від людської біди. Немає жодної сесії райради, де би я не виступав із депутатськими запитами. Сьогодні більшість із них вирішено та профінансовано за кошти районного бюджету, починаючи від встановлення вікон у школах і закінчуючи вуличним освітленням. «Якщо можеш, допоможи», – цю фразу завжди чув від рідних, її кажу своїм дітям.

– Дружина й діти підтримують Ваше рішення балотуватися на посаду сільського голови?

– Ми завжди й в усьому підтримуємо один одного, адже міцна родина – це міцна держава. І я дякую Богу, що маю таку підтримку вдома й можу бути опорою для своїх рідних.

– Щодня Ви зустрічаєтеся з жителями Слобідсько-Кульчиєвецької громади, спілкуєтеся з ними, напевне, дізнаєтеся багато нового. Узагалі, як люди налаштовані, що кажуть про ці вибори?

– Частина людей дійсно хоче змін на краще і вірить, що вони будуть. Проте є й байдужі, котрі зневірилися й не мають бажання йти на вибори, мовляв, від цього нічого не зміниться. Мене дивує така життєва позиція. Починати має кожен із себе, зі свого дому, своєї родини. Якщо в людини порядок біля господарства, гарно й затишно, то й у роботі вона така ж відповідальна. Зрештою, і до життя вона так саме ставиться.

Я готовий брати на себе відповідальність за всю громаду. А ви? Чи готові підтримати, згуртуватися і стати однією командою? Заради майбутнього ваших дітей і онуків це необхідно робити. Слобідсько-Кульчиєвецька громада буде успішною! І це обіцяю зробити, а обіцянок я звик дотримуватися.

– Майбутня Слобідсько-Кульчиєвецька громада нараховує 14 населених пунктів. Шматок роботи чималий. А у Вас керівних посад і без сільського голови вистачає. Як будете справлятися? Не важка ноша?

– Один у полі не воїн. Не перший рік працюю з командою однодумців, яка мене у всьому підтримує. На цих виборах члени Аграрної партії представлені на всіх 26 округах. Посада держслужбовця зобов’язує відмовитися від інших керівних посад. У разі обрання сільським головою займатимуся винятково життям громади, а бізнес – це справа сімейна, й не тільки я в родині розуміюся на сільському господарстві. 

Сьогодні чуток, навіщо я балотуюся, чимало, окремі з них відверто брудні. Розумію, для чого їх розпускають: конкуренти бояться втратити свій вплив та владу, але нехай про кожного з нас говорять конкретні вчинки і не лише в період виборів.

Не звик давати порожніх обіцянок, бо відповідаю за кожне сказане слово. Єдине прохання до виборців Слобідсько-Кульчиєвецької громади – не проігноруйте вибори 29 жовтня, прийдіть і проголосуйте! Спільними зусиллями ми зможемо побудувати успішну європейську державу!

 Світлана АНТОНЕЦЬКА. 


Теги: вибори, Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.