Перейти на мобільну версію сайту


24.07.2015

ФЕРРІС СЕРЕД 150 КАНАДІЙСЬКИХ ПОСЛАНЦІВ

На початку червня прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер за підсумками зустрічі з президентом України Петром Порошенко підтвердив намір направити канадських військових інструкторів для навчання українських військових.

Військовослужбовці з Канади прихали до нас восени і залишаться тут на два роки, проводячи тактичні навчання. Це дасть змогу українським військовим отримати нові знання, згідно зі стандартами НАТО, а канадським тренерам - запозичити український досвід, отриманий під час ведення бойових дій в зоні АТО. «КлюЧу» вдалося поспілкуватися з одним із восьми канадських військових, майором Девідом Феррісом.

Він зазначив, що членами канадської команди є 8 представників військово-морських сил та сухопутних військ. Девід Ферріс
- Я єдиний з них маю право спілкуватися із ЗМІ, - каже майор. - До кінця серпня має прибути ще 20 осіб, які працюватимуть з українськими військовими в Центрі розмінування. Узагалі уряд Канади відрядив в Україну близько 150 своїх посланців.

Пан Ферріс має великий бойовий досвід з Афганістану, там він командував ротою піхотинців, які займалися зведенням інженерних споруд і виконували завдання з протидії саморобним вибуховим пристроям. Напрямок діяльності Ферріса - зведення та зміцнення споруд. У групі є ще інженери, піхотинці і фахівці, які працюють з вибухо-небезпечними речовинами та предметами. Усі мають досвід у знешкодженні ВНП на дні моря, на суші та залишків від військових дій.

- Пане майоре, з якою метою Ви прибули в Центр розмінування?

- Ми будемо проводити заняття із знешкодження вибухово-небезпечних предметів. Наразі наша група ознайомлюється з системою навчання українських фахівців.

- У яких напрямках будете проводити підготовку українських фахівців?

- Метою нашої роботи є, в першу чергу, посилення заходів безпеки в роботі з вибухо-небезпечними пристроями.

- Враховуючи нинішню ситуацію на сході України, Вам не було страшно їхати сюди?

- Ні, ми люди військові й наша робота зазвичай пов’язана з різними небезпечними обставинами. Зокрема, я  був в Афганістані та інших гарячих точках.

- За короткий час перебування в Центрі Ви вже встигли ознайомитися із нашою системою навчання, чим відрізняється вона від вашої?

- Багато схожого. Неодноразово проходили різні навчання й тренування разом із Україною, США та Канадою на Яворіському полігоні, і це приємно, бо мета в нас одна - безпека. Але є деякі відмінності в системі та окремих дрібницях. Та враховуючи те, що ми різні держави, це нормально.

- Людей, які навчатимуться, підбирали з тих, хто володіє англійською чи французькою мовою?

- Ми користуємося послугами перекладачів, які надав нам Центр розмінування. Серед ваших фахівців є ті, хто проходили навчання в Канаді й США та розмовляють англійською мовою. Але ми плануємо опанувати українську мову. (Прим. «КлюЧ» - «Добрий день» майор вимовляє гарно, майже без акценту).

- Як ви оцінюєте нині ситуацію в Україні?

- Ми її розуміємо, тому наш уряд прислав нас, аби допомогти в організації безпеки, чи підкріпленні безпеки. Крім того, ми знаходимося далеко від сходу, в Центрі розмінування абсолютно безпечно.

- Чи мають члени Вашої команди досвід роботи в гарячих точках і бойових діях, адже нині всі зусилля направлені на боротьбу з агресором на сході України?

- Про себе я вже казав, а решта мала досвід роботи і в Косово, і на Балканах, Далекому Сході, в Афганістані.

- Що можете почерпнути в наших військових?

- Звичайно ми багато чого можемо почерпнути і в українських військових, адже вони мають досвід роботи в Іраку, Лівані, Афганістані, Косово. Таке взаємне спілкування і спільні навчання дають багато позитиву у відношеннях і навчанні. У Центрі розмінування ми побачили багато оснащення, яким і ми користуємося. Ми можемо поставити і наше обладнання, яким зацікавляться українські фахівці. Оснащення, яке планується надати Україні, - це не є смертельна зброя, а устаткування для проведення заходів безпеки.

- Що Вам не сподобалося в нас?

- У вас все гаразд, нам подобається в Центрі розмінування, полковник Родіков і колектив дуже гостинні й усі намагаються нам допомагати. Маємо тільки позитивні враження.

- Як Ви оцінюєте фаховий рівень наших спеціалістів?

- Наразі ми перебуваємо в процесі спостереження за навчанням ваших військових. Коли закінчиться курс, тоді дамо об’єктивну оцінку, бо хочемо якомога краще надати допомогу в тих напрямках, які, можливо, будуть шкутильгати.

- Чи можете щось у нас почерпнути і потім застосовувати в Канаді?

- Безумовно. Цей проект триватиме близько двох років, тому маємо на меті взяти у вас найкраще. У процесі навчання будемо обмінюватися досвідом.

- Як Ваша родина поставилася до того, що Вас відрядили на «бандерівщину», де «їдять» дітей?

- Річ у тім, що наші родини не дивляться російського телебачення. Зокрема моя дружина особливо не переймається новинами, вона зосереджена на сім’ї та дітях. Наші сім’ї за 15 років нашої служби звикли, що ми військові люди, обрали таку ризикову професію, й тому якихось перешкод нам не чинять.

- Напевне, Ви вже встигли оглянути наше місто, як воно вам?

- Кам’янець - прекрасне місто, ми мали екскурсію у Старе місто, а також вікенд у Бакоті. Нас запрошували на оперу, тому враження найкращі. 

Теги: Девід Ферріс, військові

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.