Перейти на мобільну версію сайту


29.05.2015

«ДИНАСТІЯ» РОЗМІНЯЛА ДРУГИЙ ДЕСЯТОК

Олександр Михайлович на керівних посадах із 26 років. За що би не брався в житті, намагався все доводити до ладу. Мовчазний, скромний, навіть іноді потайний, бо, бувало й добре з ним знайомі люди не витягнуть з цього чоловіка зайвого слова, він успішно керує одним із потужних сільськогосподарських підприємств району ТОВ «Фірма «Династія», яке 31 травня переступить 20-літній рубіж.

У період розвалу Радянського Союзу й, здавалося, цілковитого хаосу, кооперативи, в які Олександр Боршулякоб’єднувалися люди, були для багатьох стартовим майданчиком, тією точкою відліку, з якої все починалося. У Олександра Боршуляка це був магазин «Електрон», директором якого він став у 1994 році.

За кілька років магазин вдалося викупити, а бізнес розширити: так у місті з’явився оптовий ринок «Династія». Чому саме така назва? На це у Олександра Михайловича досить лаконічне пояснення: «Тоді були часи застою, тож гуртом трудилася вся родина, звідси й назва - «Династія».

Разом із засновником підприємства пліч-о-пліч працювала дружина Оксана Миколаївна, яка до сьогодні обіймає посаду головного бухгалтера; трудилися на жаль, нині покійні батько Михайло Андрійович, який був агрономом, та тесть Микола Порфирович. І досі працює рідний брат Анатолій Михайлович, швагер Віктор Антонович, сваха Віра Михайлівна. Старший син Андрій закінчив Київський національний економічний університет та працює в «Династії» заступником директора. Його дружина Ліля разом із ним трудиться бухгалтером. Молодший Максим навчається на ветеринарному факультеті ПДАТУ і за якийсь час доєднається до спільної справи. Загалом у різні часи на фірмі працювало майже два десятка Боршуляків.

- І вдома, і на роботі ми завжди разом майже всією родиною, - зізнається Олександр Боршуляк. - Ми не можемо один без одного: якщо декілька днів не бачимося, то постійно зідзвонюємося. Після роботи збираємося разом. У нас, як у найкращих класичних сім’ях, - родинна вечеря.

І В КОМОРІ, І В СТОДОЛІ

Торгівля сільгосппродукцією на гуртовому ринку стала своєрідним стартом для розширення й створення сільськогосподарського підприємства. На сімейній нараді Боршуляки вирішують, що ТОВ «Фірма «Династія»варто було би взяти в оренду землю. Сказано - зроблено. На 100 гектарах землі, які орендували в Гринчуці, вирощували соняшник (бо ж мали власну олійню), кукурудзу, згодом - цукрові буряки. Що й казати, раніше сільське господарство не розвивалося такими могутніми темпами, не було такої потужної техніки, засобів захисту та обробітку рослин. Жили немов у кам’яному віці, багато чого доводилося обробляти вручну.
- Люди працювали в місті, а потім їздили сапати соняшник, кукурудзу, цукровий буряк, - з усмішкою згадує минулі часи Олександр Михайлович. - Коли ми взяли в оренду поля, на деяких дерева росли: доводилось викорчовувати і доводити до ладу.

У 2000 році кам’янецький гуртовий ринок розширили та завершили будівництво м’ясомолочного павільйону, створивши 240 робочих місць. Через рік взяли у Вітківцях 500 га землі, а ще через кілька років ТОВ «Фірма «Династія» орендує землі в Слобідці-Рихтецькій, звідки Олександр Михайлович родом.

Сьогодні на майже 1200 гектарах землі, які підприємство орендує у Слобідці-Рихтецькій, Кізі, ТОВ «Фірма «Династія»Висілку Вільному та Вільному, вирощують пшеницю, ячмінь, кукурудзу на зерно, сою, ріпак та корм для худоби.

За словами головного агронома підприємства Анатолія Боднара, цьогорічна посівна пройшла досить вдало, підприємство посіяло близько 200 га озимих культур, майже 500 га ярих зернових та майже таку ж кількість сої й ріпаку. Колектив спрацював швидко та готується до майбутніх жнив.

«Династія» - одне з небагатьох аграрних підприємств району, яке розвиває і тваринницьку галузь.
- Сьогодні маємо більше сотні голів худоби та вівці, - каже Олександр Боршуляк. - Безумовно, тваринництво - галузь збиткова і їй, аби вижити, потрібна серйозна підтримка з боку держави, якої, на жаль, сьогодні немає. Кожен фермер виживає як може, на свій страх і ризик.

Що й казати, Олександр Михайлович і сам почав займатися тваринництвом, добряче ризикуючи. Важко повірити, але нинішній тваринницький комплекс починався із... семи корів.
- А потім я продав квартиру і на всі гроші купив худобу та свині, - зізнається мій співрозмовник.
Сьогодні ТОВ «Фірма «Династія» має тваринницьку ферму, пасовище, пастухів, які випасають худобу, та працівників, які заготовляють для неї корми.

МАЄМО І ЗБУВАЄМО

Зібравши гарний урожай чи вигодувавши худобу, варто подбати й про ринки збуту продукції. І якщо раніше в ТОВ «Фірма «Династія» добряче сушила голову над цим питанням, адже, до ТОВ «Фірма «Династія»прикладу, кільканадцять років тому продати зерно можна було або ж на місцевий елеватор, або ж у сусідньому районі, то сьогодні це питання легко вирішується.

- Була би гарна ціна на товар, бо збути його нині не проблема, - каже Олександр Михайлович. - Цього року ми вже будемо зберігати урожай у власному зерносховищі. А взагалі, то 100-відсотково реалізовуємо продукцією на місцевому гуртовому ринку та м’ясомолочному павільйоні «Династія».

У Кам’янець приїжджає дуже багато сільгоспвиробників із сіл не лише нашого району, чимало з них реалізовують продукцію в павільйоні «Династія». Ми запрошуємо виробників м’ясної продукції до тісної співпраці, зі свого боку гарантуємо їм найкращі місця для торгівлі в павільйоні.

Сьогодні попит на натуральне виробництво дуже великий, тож ми плануємо найближчим часом зайнятися тепличним господарством. Не так давно я побував у Ізраїлі на семінарах з вирощування тепличної продукції, тож наступного року маю намір зробити декілька теплиць. Потроху міняємо застарілу техніку, цього року придбали дискові борони, сівалки. Хочемо взяти в кредит комбайн «Джондір»

Також ми на сьогоднішній день викупили все колгоспне майно у Слобідці-Рихтецькій, хочемо відновити там тракторну бригаду. Нині вже діє токарний цех, кузня.

ПРО ЛЮДЕЙ ПОДБАЛИ, І ЦЕКРВУ ЗБУДУВАЛИ

ТОВ «Фірма «Династія» для жителів Слобідки-Рихтецької та поближніх сіл справжній меценат, адже тут вже який рік поспіль підпримують соціальну сферу села.

- Ми постійно допомагаємо місцевим школам, дитсадкам, - долучається до розмови Андрій ТОВ «Фірма «Династія»Боршуляк. - Як потрібно розчистити дороги від снігу, щось викопати чи привезти, йдуть до нас. Жодне свято у навчальних закладах не обходиться без подарунків від «Династії». Це вже як традиція.
Ми дуже пишаємося своїм батьком і намагаємося у всьому йому допомагати. Вважаємо, що він зробив свою головну благодійну справу - допоміг громаді Слобідки-Рихтівської збудувати церкву.

Сьогодні ТОВ «Фірма «Династія» справно розраховується з людьми за паї - хтось бере зерно, хтось гроші. Та найбільше тішить місцевих те, що мають де влаштуватися на роботу.

- Маємо кілька практикантів з училища, - каже Андрій Олександрович. - Один цього року закінчує навчання, йде працювати до нас на підприємство. Головне, що молодь хоче працювати, отримує пристойну зарплату і їй не треба виїжджати за кордон у пошуках кращого життя. Колектив наш дружній, все робимо гуртом.

І справді, приїхавши у Слобідку-Рихтівську, переконалася, що робота тут кипить. Хоч посівна вже завершилася, та справ є достатньо - одні корови пасуть, інші - за вівцями доглядають. Під керівництвом завферми Миколи Розумняка працюють доярки Світлана Бурлак та Світлана Лабанова. Справно працюють бухгалтер по сільському господарству Валентина Колібик, бригадир Михайло Горбовий, водій Богдан Дюг, механізатор Віктор Дудка, комірник Катерина Атаманюк, екскаваторник Анатолій Григораш, механізатор Валентин Павлюкевич і, звичайно, вся велика родина Боршуляків. Бо ж династія - це святе...

- Користуючись нагодою, вітаю увесь колектив із Днем народженням підприємства та зі святом Трійці, - каже Олександр Михайлович. - Миру всім нам, достатку, затишку в домівках, благополуччя та всіляких гараздів.З дос’є «КлюЧа»
Олександр Боршуляк народився 22 липня 1961 р. у с.Слобідка-Рихтівська.
Після закінчення місцевої школи 1978 р. вступив до Хмельницького кооперативного технікуму. 1980-1983 рр. - служба в ракетних військах на островах Нова Земля. 1983-1987 рр. - працює товарознавцем у Кам’янець-Подільській лісоторговій базі, паралельно навчається у Львівському торгово-економічному університеті. 1987 р. - працює товарознавцем у Рудському споживчому товаристві. Того ж року очолює кооператив «Забудовник». У 1994 році стає директором магазину «Електрон». З 31 березня 1996 р. - директор ТОВ «Фірма «Династія».
Одружений. Разом з дружиною Оксаною Миколаївною виховали двох синів - Андрія та Максима, мають внука Артема.

Теги: ТОВ «Фірма «Династія», Олександр Боршуляк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.