Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2013

ДМИТРО ЖАБОЄДОВ: «МИ В ЗМОЗІ ДОПОМОГТИ ТИМ ПАЦІЄНТАМ, ВІД ЯКИХ ВІДМОВИЛИСЯ ІНШІ КЛІНІКИ»

Наше інтерв’ю з офтальмологом міжнародного класу, членом Американської асоціації катарактальних хірургів, кандидатом медичних наук, лікарем вищої категорії Дмитром Жабоєдовим планувалося заздалегідь. Як і повідомлялося раніше, 3 грудня Дмитро Геннадійович успішно провів у ЛОР-очному відділенні міської лікарні №1 оперативне лікування катаракти та глаукоми в чималої жабоєдов2.jpgкількості пацієнтів. Крім того, професійну допомогу науковця отримали кам’янчани, котрі страждають на інші захворювання очей. Загалом кількість відвідувачів була настільки великою, що заплановане інтерв’ю довелось відкласти майже на 5 годин. Чесно кажучи, вже й не сподівалися, що зморений лікар погодиться на бесіду. Та ми забули, що маємо справу з професіоналом: 10 хвилин на відпочинок - і наш гість готовий до розмови.

СПРАВА НЕ В КІЛЬКОСТІ, А В ЯКОСТІ
- Дмитре Геннадійовичу, наскільки нам відомо, Ви не вперше надаєте медичну допомогу кам’янчанам.
- Так. У ЛОР-очному відділенні міської лікарні я працював упродовж семи років - з 2003-го до 2010-го. Тоді разом із колегами ми тільки розпочинали впроваджувати оперативне втручання за сучасними методами. Далі була трирічна перерва. І от наприкінці 2013-го я знову маю можливість лікувати кам’янчан. Щоправда, сьогодні це комплексний підхід до лікування на новітньому медичному обладнанні, яке відповідає міжнародним стандартам і на якому сьогодні працюють фахівці світового рівня. На відміну від деяких приватних клінік, які займаються лише лікуванням катаракти, ми охоплюємо весь спектр очних хвороб, у тому числі й так звані старечі хвороби, як от глаукома, захворювання сітчатки ока, втрата зору внаслідок цукрового діабету тощо.    
- Тобто Ви лікуєте лише дорослих?
- Так. Ні я, ні мої колеги не займаємося лікуванням дітей. Дитяча і доросла офтальмологія - це дві різні спеціалізації, настільки різні, як, скажімо, травматолог і дієтолог. На жаль, доволі часто трапляються випадки, коли офтальмологи «для дорослих» беруться за лікування дитячих хвороб зору. Окрім ускладнень, таке лікування нічого не дає. Звичайно ж, в огляді дитини я не відмовлю, визначу, яку патологію має зір. Та коли мова йтиме про хірургічне втручання, то я лише можу порадити, до кого з дитячих офтальмологів краще звернутися по допомогу.
- Дехто з лікарів стверджує, що Ви працюєте навіть з тими пацієнтами, від яких відмовилися провідні вітчизняні офтальмологічні клініки.
- Дійсно, ми беремося за лікування складних випадків. Чому це не роблять деякі інші клініки? Швидше за все, через нестачу досвіду. Чим менша клініка, чим вона далі від великого потоку жабоєдов.jpgпацієнтів, тим меншим буде досвід її спеціалістів. У сучасній офтальмології існує поділ на вузькі спеціалізації. Так, одні лікарі лікують лише терапевтичні захворювання, інші - спеціалізуються на хірургічному втручанні. Крім того, оперування різних хвороб також має свої підрозділи. Мені пощастило працювати майже в усіх профільних центрах лікування зору. Зокрема, працював у Київському центрі травми ока. Моїм завданням було відновлювати очне яблуко після тяжких травм. Сподіваюся, офтальмологи погодяться зі мною, що таке оперативне втручання доволі складне. Потім упродовж тривалого часу працював у приватних центрах, які займаються корекцією зору, лікуванням очного дна. Проходив стажування в очних клініках Москви, Берліна, Праги. Маю 126 наукових робіт, 3 патенти України на винахід. Наразі володію найсучаснішими безшовними технологіями хірургії катаракти, глаукоми, склоподібного тіла, лазерним лікуванням патології сітківки. А тому належу до категорії тих лікарів, яких називають універсальними хірургами.
- Кажуть, що впродовж робочого дня Ви можете виконати 50 (!) операцій...
- Неправда. Значно більше (сміється). Але це стосується лише оперування катаракти за відсутності ускладнень. Зрозумійте, 50 чи 60 операцій за день - не наша мета. Це всього лише наслідок досвіду. Ми ніколи не працювали і не працюватимемо для кількості. Тут не конвеєр. Головне, щоб пацієнт отримав максимально якісний зір. Наша основна відмінність від інших клінік - індивідуальний підхід до кожного пацієнта.  

ПРОФІЛАКТИКА - ЗАВЖДИ КРАЩЕ
- Навіть найкращий лікар упевнений, що йому ще є куди рости.
- Вірно. Меж для досконалості немає. Щороку я відвідую міжнародні наукові конгреси, конференції, симпозіуми, де збираються фахівці світової величини. Офтальмологія, як медична галузь, нині розвивається дуже інтенсивно, а тому просто необхідно бути в курсі останніх відкриттів та нововведень.
- Дмитре Геннадійовичу, чимало кам’янчан, так і не отримавши належного лікування в Україні, змушені шукати допомогу за її межами. Особливою популярністю серед наших земляків користується офтальмологічна клініка Ернста Мулдашева, що знаходиться в Уфі. Люди скаржаться, що за послуги цієї клініки вони віддають величезні суми. Чи може Ваша допомога стати альтернативою для кам’янчан?
- Для лікування хвороб зору існують міжнародні загальновизнані стандарти, які знайшли своє підтвердження в результатах. Натомість клініка Мулдашева пропонує неординарне лікування, яке більше ніде у світі не впроваджене. Мені доводилось бачити пацієнтів, які лікувалися в цього фахівця. На жаль, ефект від лікування якщо й був, то лише тимчасовий. Тому раджу кам’янчанам приходити до нас на консультацію. Альтернатива завжди є. Якщо ми не зможемо допомогти, то порадимо, до кого можна звернутися. На речі треба дивитися реально: існує чимало захворювань, які не можливо повністю вилікувати, а лише підтримувати стан хворого, аби не виникло ускладнень. Приміром, поступова втрата зору внаслідок цукрового діабету. Відновити стовідсотково зір не вдасться, допоки не буде ліквідована причина - цукровий діабет, від нього, як відомо, ще поки ніхто не вилікувався.
- Всюдисуща реклама нав’язує людям думку, що з допомогою якихось диво-пігулок чи крапель можна вилікувати найпоширеніші старечі хвороби - катаракту і глаукому...
- Як правило, в таких рекламах мова йде про біодобавки. Ці препарати можуть використовуватися в комплексному лікуванні, бути допоміжними, але в жодному разі не основними. Сказати, що люди купують щось шкідливе, напевно, не можна. Але й особливого ефекту чекати не варто. Кам’янчанам радив би не займатися самолікуванням, а купувати препарати, які їм призначають фахівці, а не радить реклама.
- Чи існує поняття профілактики зору?
- Звичайно. Це загальновідомі правила, які всі добре знають, а от дотримується їх далеко не кожен: не засиджуватися перед монітором комп’ютера, телевізором, не зловживати іграми на мобільному телефоні, споживати повноцінну їжу, багату на вітамін А та бета-каротин, зокрема, моркву, зелень, чорницю, солодкий червоний перець і шпинат. Та, все ж таки, основною профілактикою зору є обстеження в офтальмолога. Зір потрібно перевіряти хоча би раз на два роки, особливо людям, старшим за 50 років. Не варто покладатися на себе, мовляв, я добре бачу. Це може бути самообман, оскільки зір втрачається поступово, і наш організм до цього звикає. Нині жабоєдов1.jpgбільшість людей все рідше читає й пише, а тому побачити погіршення зору складно, бо перегляд фільмів не вимагає його гостроти. Особливо небезпечно, якщо в людини розвивається катаракта чи глаукома. Початкові стадії цих захворювань ніяк не дають про себе знати. Хворий не відчуває болю й навіть дискомфорту, оскільки зір втрачається поступово і, як правило, на обох очах одночасно. Тому раджу кам’янчанам не затягувати із зверненням до спеціалістів, аби вберегти себе від гірких наслідків. Світ прекрасний - не варто позбавляти себе можливості бачити його у всіх барвах!
P.S. Візити Дмитра Жабоєдова до Кам’янця-Подільського відбуватимуться щомісяця. Кам’янчани можуть наперед записуватися до нього на прийом, зателефонувавши за номером 098-811-5115 або звернувшись в ЛОР-очне відділення міської лікарні №1 за адресою: вул.Пушкінська, 31, ІІІ поверх, чи в лікувально-діагностичний центр «Грааль-Життя»  (Т.9-15-33, 067-380-4354). Наступний візит Дмитра Геннадійовича відбудеться 17 січня.

Теги: Дмитро Жабоєдов, офтальмолог, медицина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.