Перейти на мобільну версію сайту


03.02.2012

Блондинка зі сталевими м’язами

Ця невисока, тендітна блондинка аж ніяк не може бути заслуженим майстром спорту України, дворазовою чемпіонкою Європи, неодноразовою призеркою чемпіонатів світу, багаторазовою чемпіонкою України з пауерліфтингу, рекордсменкою світу, Європи та України. 10734_104068116274702_100000145417884_116669_809679_n1.jpg
Мабуть, саме такі думки приходять у голову усім, хто вперше бачить перед собою кам’янчанку Тетяну Ахмамєтєву. І справді, як можна повірити, не побачивши на власні очі, у те, що на останньому чемпіонаті світу 63-кілограмова Таня в присіданні підняла штангу вагою 230 кг. Це був рекорд світу. Хоча в Україні зафіксований інший Танин рекорд, що перевищує світовий, - 240 кг.
- Тетяно, пауерліфтинг - це Ваш свідомий вибір?
- Так склалися обставини. Коли навчалася на першому курсі університету, випадково потрапила до спортзалу і відтоді так і залишилася там. У травні виповниться вже 9 років моєї спортивної кар’єри. Гадаю, якщо людині щось не подобається, вона не буде цим займатися. Мабуть, мені притаманні саме ті риси характеру, яких вимагає пауерліфтинг.
- Ви зайнялися пауерліфтингом уже в зрілому віці. А до того займалися якимось видом спорту?
- Не можу сказати, що займалася чимось конкретно. Хоча не скажу, що була фізично пасивною дитиною. Мені подобалася фізкультура, тому, напевно, я була готова до занять пауерліфтингом. На сьогодні фізкультура знову здобуває популярність серед дітей, вони починають розуміти її необхідність. А ще декілька років тому для мене болісним фактом було те, що до нас у секцію приходили діти зі страшенно атрофованими м’язами. IMG_02191.jpg
- Ваш тренер Вадим Воронецький відразу помітив у вас потенціал майбутньої чемпіонки?
- Напевно, відразу. Вперше, як я взяла до рук штангу, показала непогані для новачка результати: з власною вагою 56 кг без будь-якої підготовки присіла з вагою 60 кг, 30 кг відтиснула і 80 кг потягнула.
- Багато хто вважає, що пауерліфтинг - не жіночий вид спорту.
- Я болісно сприймаю такі розмови. Якщо порівнювати пауерліфтінг із бодібілдингом, то саме там жінки знущаються над собою, перетворюючи тіло на гору м’язів і втрачаючи жіночність. Жінки, котрі займаються пауерліфтингом, переважно дуже симпатичні, окремі з них успішно виступають до 50-60 років і виглядають молодшими за свій вік. Приємно, що при такому рівні спортивних досягнень мені все-таки вдається залишатися жіночною. gggv.jpg
- Ви маєте дві спеціальності: викладача іноземних мов і фізичної культури. За якою з них працюєте?
- За обома. Як викладач іноземних мов, виконую багато роботи, пов’язаної з перекладом і міжнародними зв’язками у Федерації пауерліфтингу України. За спеціальністю викладача фізичного виховання працюю в Кам’янець-Подільській районній дитячій юнацькій спортивній школі, а з недавнього часу ще й у тренажерному залі спортивного фітнес-центру «Нової Будови».
- Заняття улюбленим спортом дозволяє вам матеріально себе забезпечувати?
- До цього часу дозволяло. А на даний момент ситуація склалася невизначена: ми досі не отримали премій за виступи на міжнародних змаганнях за минулий рік. У бюджеті не вистачило на це коштів. Як член штатної збірної України, я отримую непогану зарплату. Але потрібно враховувати, що на ці гроші мені потрібно не лише прожити, а ще й підготуватися до змагань, а це тягне за собою досить великі витрати. IMG_4150.JPG
- Вам як спортсменці потрібно зберігати певну вагу. Доводиться відмовляти собі у чомусь, сидіти на дієтах?
- Досить довгий час виступала у ваговій категорії до 60 кілограми, а нормальна для мене вага - 63. Тому довго мені доводилося її «підганяти», контролювати. У мене склалася певна дієта, я відмовляла собі у борошняних виробах. А от від солодкого відмовитися не могла. А от тепер, коли нам змінили категорії, «підганяючи» їх під олімпійські види спорту, можу їсти все, що завгодно, тому що тепер моя категорія - 63 кілограми. У будь-якому випадку мої енергетичні затрати на тренуваннях перевищують надходження у мій організм калорій.
- Яка з перемог була для вас найважчою?
- На кожних змаганнях трапляються якісь складні моменти. Були випадки, коли мені доводилося виступати з високою температурою. Так було 2010 року на чемпіонаті України. Цього року з температурою поїхала на чемпіонат світу.
- Жарознижувальні препарати спортсменам дозволяється вживати перед змаганнями?
- Здається, лише аспірин. Але я вважаю за краще не пити жодних ліків перед змаганнями, щоб не ризикувати, адже список заборонених препаратів дуже великий. Приймаємо імуномодулятори, щоб підвищити захисні сили організму.
- Тетяно, мені завжди було цікаво, як жінки виступають на змаганнях у свої, вибачте, «критичні» дні. Знеболювальні препарати, сподіваюся, не входить до списку заборонених препаратів?
- Коли перед тобою стоїть завдання підняти вагу, ти якось не замислюєшся над тим, який у тебе день. Щодо знеболювальних, то я вживаю один препарат, знаючи точно, що дозволений. Взагалі-то вчені довели, що на 3-4-й «критичний» день суттєво підсилюються силові показники жінки. Тож тут є свої плюси.
- Як ваш хлопець ставиться до вашого захоплення пауерліфингом?
- Чудово. Андрій Андрущенко - сам спортсмен, майстер спорту міжнародного класу. Ми займаємося в одному залі, тому тут у нас повне взаєморозуміння.
- Чи траплялися ситуації, коли заняття пауерліфтингом допомагали вам протистояти нападникам?
- Слава Богу, не траплялися. Чесно скажу, я цього дуже боюся. Мабуть, це якийсь особистий комплекс, бо я не можу вдарити людину. Тому, гадаю, не змогла б постояти за себе. Дай Бог, щоб не прийшлося перевіряти. Tanya1.jpg
- Чим доводилося жертвувати заради спорту?

- Багато чим. Коли мені було 18 і хотілося кудись піти, наприклад на дискотеку, я не могла собі цього дозволити. Не можу сказати, що шкодую про це. Хоча, звичайно, хочеться жити повним життям. Тепер я вже виборола для себе це право, можу дозволити собі трішки більше. На спорті життя не закінчується.

Наталя МАРКОВСЬКА, спеціально для часопису.


Теги: спорт, пауерліфтинг

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.