Перейти на мобільну версію сайту


04.12.2015

АГРАРІЙ З ДІДА-ПРАДІДА

6 грудня сороковий День народження відзначить відомий на Кам’янеччині аграрій, начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Гай.

Ігор Віталійович народився у с.Нестерівці, що на Дунаєвеччині, та через кілька років родина переїхала в Кам’янець-Подільський. Тут хлопець закінчив школу і вступив на навчання в ПДАТА, де і здобув освіту фінансиста-економіста. Ігор ГайВін навіть не уявляв, що може пов’язати своє життя не з сільським господарством.

- Я з родини хліборобів, - каже Ігор Гай. – Прадіда в 28-му розкуркурили Й відібрали землю. Бабчин батько був головою комуни, його брат – головою колгоспу. Дід 22 роки пропрацював головою колгоспу "Дружба" в Нестерівцях. З дитинства я з ним їздив у «бобику» по полях. Усі канікули до 10 класу проводив у селі, мені там все було до душі – пасти худобу, допомагати по господарству, раненько виїжджати в поле...

Ігор ГайБатько мій тепер також аграрій, очолює сільськогосподарське підприємство у с.Шутнівці.

Здобувши вищу освіту, Ігор Гай влаштувався на роботу менеджером на комбікормовий завод. Співпрацюючи з аграріями, зрозумів, що й сам може спробувати цього нелегкого, але такого знайомого з дитинства хліба. Так на світ з’явилися сільгосппідприємства «Агріка-2», «Вітал-А» та "Калинський ключ". Після закінчення Національної академії державного управління при Президентові України Ігор Віталійович очолює управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Скільки себе пам’ятає, він ніколи не сидів на місці.

- Усе має горіти в руках, - переконаний Ігор Гай. – Як керівник я самокритичний та досить вимогливий, у першу чергу, до себе. Ти або робиш, або взагалі не роби справу, що розпочав. Якщо я даю людині якесь завдання, а вона шукає причину як би його не зробити, чи зробити аби як – все, вона для мене непрофесіонал. Якщо працівники завантажені справами, значить я їм довіряю. Відверто, скупий на похвалу, та не можу пройти мовчки попри майстерно виконану роботу. Знаю одне: людина, яка професійно займалася сільським господарством, може працювати в будь-якій сфері. Бути керівником аграрного підприємства – це постійно перебувати в напрузі, щодня все контролювати, перевіряти, слідкувати за технологічними процесами. І якщо в рослинництві є якийсь час на перепочинок, то тваринникам, як то кажуть, спокій лише сниться.

Не один раз Ігорю Гаю пропонували йти на підвищення – і в обласну адміністрацію, і в міністерство, та він щоразу Ігор Гайвідмовлявся. Як з’ясувалося, така «засидженість» на одному місці пояснювалася одним коротким але змістовним словом – сім’я.

- Маючи досвід родичів-керівників, яких у результаті після довгих років відданої роботи система залишала за бортом, а ті знаходили підтримку лише в сім’ї, розумів, що це, можливо, колись чекатиме і мене, тож одразу вибрав правильний орієнтир. Моя сім’я – це моя надійна стіна, той райський куточок, де відпочиваєш душею, де тебе завжди розуміють і підтримують.

Із дружиною Олею разом із першого класу, навіть якийсь час сиділи за однією партою. Вона - моя підтримка у всьому та берегиня домашнього вогнища. Покохав її за щирість, простоту та відвертість, за вміння підтримати у найскладніших ситуаціях. Зараз таких жінок одиниці. Мені імпонує, що вона правдоруб і мій суворий критик. Маємо троє дітей: старша Анастасія навчається в Чернівецькому національному університеті, середній Віталій – семикласник, а наймолодша - Анна-Марія - першокласниця.

Батько для дітей беззаперечний авторитет. До нього йдуть за порадою та підтримкою, від нього не раз отримують і порцію сурової критики.

- Ми часто нарікаємо на дітей, що вони щось неправильно роблять, - каже ювіляр, - та справа не в дітях, а в нас Ігор Гайсамих, бо вони як губка вбирають у себе всі наші вчинки і копіюють їх. Якийсь час Настя як і я захоплювалася фотографією. До речі, у студентські роки улюбленими хобі були фото- та відеоправа, за цей час зняв більше сотні весіль. Син полюбляє куховарити. Відверто, ця справа і мені до душі. А робити це вдвох вдвічі веселіше й цікавіше. Не всі ж мають бути юристами, бухгалтерами чи фінансистами. Яку стежку в житті вибере кожен із дітей, таку ми з дружиною і підтримаємо. От, наприклад, Настя виявила бажання вивчати іноземні мови, Віталік цікавиться технікою, а Анна-Марія полюбляє образотворче мистецтво. Нам із Олею тільки в радість підтримувати їхні добрі наміри, а найбільша втіха, коли в них усе вдається, й дитячі очі сяють від щастя.

Мій найкращий час – це час, проведений із сім’єю, коли можеш віддати дітям свої знання та вміння, порадити чи підтримати – це найкраще, що ти можеш зробити в цьому житті. На жаль, це буває не так часто, як би мені хотілося.

І коли тили надійно прикриті, вектор самовдосконалення спрямовується на роботу й кар’єрний ріст. Незважаючи на перший досвід у якості керівника районного осередку Аграрної партії, Ігор Гай показав перспективний результат під час виборчих перегонів та привів у районну раду ще трьох депутатів-аграріїв.

- Виборами політичне життя не закінчується, - переконаний Ігор Віталійович. – Ми й далі працюємо, розвиваємося. Аграрний напрямок для мене рідний, знаю, як людям важко дається життя в селі, особливо у фінансовому плані, тож хочеться суттєво допомогти в цьому напрямку. Всіляко підтримую ідеюІгор Гай створення аграрних кооперативів, зокрема мені імпонує поява в нашій області Першого національного аграрного кооперативу.

Ідея кооперативного руху не нова, за такою системою працює вся Європа. То чому би й Україні не втілювати в життя кращі європейські здобутки розвитку сільського господарства?

Сьогодні багато говорять про оптимізацію, і в сільському господарстві зокрема. Що ж це насправді? Це звичайне скорочення робочих місць. Куди дітися людям? Не хочу, щоб це пафосно прозвучало, але я патріот, і боляче сприймаю, коли українці виїжджають за кордон у пошуках кращого життя. Ми маємо родючі чорноземи, сприятливий клімат, працьовиту націю. До цього треба додати привабливі умови праці - і все у нас вийде. Вірю в краще майбутнє, бо в працьовитих людей інакше й бути не може.

Теги: Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.