Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Особистість

ЗАПОРУКА УСПІХУ - ФАХОВІСТЬ І ДОСВІД
У неділю одна за другою падали труби цементного заводу. Падали видовищно, немов за чіткою командою. При цьому жодна з будівель, розташованих поруч, не була пошкоджена. Майстерність демонтажу вражає. Його на замовлення ірландців робила українська компанія ТОВ "Подільськвибухпром". Із директором підприємства Олексієм Нісходовським поспілкувалися журналісти нашого видання, аби дізнатися подробиці демонтажних робіт і не тільки. 

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧЕСНІСТЬ, ПРАЦЬОВИТІСТЬ, ЛЮДЯНІСТЬ
Успіх приходить тоді, коли ти в нього віриш, коли відчуваєш підтримку найдорожчих і розумієш, що все, що ти робиш у  житті, недаремне. Успіх ззовні - це лише вершина айсберга, яку бачать люди. Те, що приховано від сторонніх, досить часто складається з труднощів, випробовувань, сили духу й наполегливості. Про успішність Артема Шпака, який сьогодні є героєм нашої рубрики "Справжній чоловік", говорять його справи, вдячні клієнти, родина, друзі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЛІД КРИЛОВА НА КАМ'ЯНЕЦЬКІЙ ЗЕМЛІ
Уявіть собі 64 роки робочого стажу, з них пів віку на керівних посадах, а взагалі на цій землі Володимир Крилов живе вже майже 80 років. Вісімдесят Володимиру Уляновичу буде 2 вересня. Він ще й досі працює, приносить користь суспільству, передає свій неоціненний професійний і життєвий досвід колегам, дітям і нащадкам. А ще він патріот міста. Володимир Улянович хороший керівник, добрий порадник, справжній люблячий чоловік, батько та дідусь.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ФАЙФУРА ІЗ СИВОРОГІВ
За кілька днів для тисяч першокласників почнеться новий період їхнього життя – навчання в школі. Це їхній перший серйозний крок і перше випробування, коли їм дадуть можливість відчути себе трішечки дорослими і самостійними. Їх навчатимуть приймати перші власні рішення та допоможуть закласти фундамент знань, умінь і навичок, які їм будуть необхідні в майбутньому житті. І якими вони будуть залежатиме тепер не лише від батьків, а від людини, яка для багатьох з них стане другою мамою, другом, порадницею – це їхній перший вчитель.
Автор:  Ірина ФУРМАН

У МЕЖАХ І ЗГІДНО З ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ
Саме таку фразу найчастіше можна почути від нашого співрозмовника, людини, яка зробила себе сама, професіонала, який горить роботою, розбирається у всіх законодавчих тонкощах і точно знає, що природа людині помилок не пробачає. Екологія, природнє навколишнє середовище - його стихія, сад і присадибна ділянка - його відпочинок, родина, дружина і син - його сила і натхнення.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІЛУДІ ШАХУБ: "ПРАЦЮЮ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ І В ЗАДОВОЛЕННЯ"
У важкі часи 90-их, коли в країні гуляла криза, він приїхав з далекого Марокко в Україну, в яку закохався на все життя. Сьогодні він більше українець, аніж мароканець. І цього чоловіка знають тепер не лише в Кам'янці-Подільському, де він живе більше 20 років. Його проєкти прикрашають великі і малі міста, селища і села нашої Батьківщини. Знайомтеся, член Національної спілки архітекторів України, власник компанії "АрхШахуб проект", професіонал, батько трьох дітей, гостинний, веселий, мудрий і наполегливий, справжній чоловік Мілуді Шахуб.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВОЛОДИМИР ЧОРНОБИЛЬ: "БЕЗКІНЕЧНО МОЖНА ДИВИТИСЯ ТІЛЬКИ НА ХОРОШІ ТАНЦІ"
14 липня 70-літній ювілей відзначатиме заслужений діяч мистецтв України, відмінник освіти України, голова Хмельницького обласного осередку Національної хореографічної спілки України, володар відзнак Кам’янець-Подільської міської ради «Честь і шана» та міського голови «За заслуги перед міською громадою», керівник народного ансамблю танцю «Подільські візерунки» Володимир Чорнобиль.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЕРГІЙ КОПИЛОВ: НАУКОВЕЦЬ ІЗ ДУШЕЮ БДЖОЛЯРА
З 12 червня, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, ректором Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка строком на п’ять років призначено доктора історичних наук, професора Сергія Копилова. Сергія Анатолійовича обрали на цю посаду за конкурсом, відповідно до статті 42 Закону України «Про вищу освіту». Це вже другий ректорський термін, який, на думку очільника вишу, буде ще більш плідним та результативним. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕ БИ НЕ ПРАЦЮВАВ, ЗАВЖДИ "НА ВІДМІННО"
Цей рік показав, наскільки важливі люди в білих халатах. Під час пандемії коронавірусу саме вони були на передовій у боротьбі з досі невідомою хворобою. Чи легко їм було щодня ризикувати? Звісно, ні. Чи розуміли всю відповідальність? Безумовно. Але щодня йшли на роботу, аби рятувати людські життя. 
Професія медика - це не тільки порятунок, це щоденна самовіддача, це підтримка людей 24/7.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРСОНАЛЬНУ СТИПЕНДІЮ ОТРИМАЛА ОЛЕНА ГНАТЮК
Щорічні персональні персональні стипендії провідним митцям області, обдарованим дітям і творчій молоді знайшли своїх власників. Персональні стипендії присуджуються на конкурсній основі в галузі музичного, образотворчого, декоративно-прикладного, хореографічного та театрального мистецтва терміном на календарний рік. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОМАН КІФЛЮК: "НАЙПЕРШЕ, НАМ БРАКУЄ СТРАТЕГІЧНОГО БАЧЕННЯ"
Кар'єру корінний кам'янчанин Роман Кіфлюк розпочинав в органах місцевого самоврядування, працював у Кам'янець-Подільській міській раді. Згодом пішов на підвищення. У столиці занурився в медійну галузь, довгий час був начальником управління контролю та аналізу телерадіомовлення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. А нещодавно написав заяву на звільнення... Дізнавшись цю новину, подумала: "Напевне, пішов у вільне плавання". А от і ні - готується до нового старту.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЮЛІЯ СТЕПАНЮК: «НА МИСТЕЦЬКІЙ ДОРОЗІ НАЗБИРАЛА ВЕЛИКИЙ БУКЕТ»
Є в Україні талановита художниця, твори якої відомі в Туреччині, Словенії, Великобританії, Росії, Прибалтиці і, звичайно, в Україні. Це моя колишня учениця, яка народилася в маленькому селі Чагарівка біля Кам’янця-Подільського, навчалася у сільській Колибаївській школі, а сьогодні є членом Національної спілки художників України. Юлією Степанюк може пишатися не тільки її рідне село і школа, а й уся країна! Наша розмова – про історію успіху дівчинки, яка понад усе любила малювати.

КАТЕРИНА ВОЛОЩУК ЗАСЛУЖИЛА ЗАСЛУЖЕНОГО
Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами та почесними званнями майже сотню українок, які працюють у різних сферах. У їхнє число потрапила й кам’янчанка Катерина Волощук, завідувач кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Подільського державного аграрно-технічного університету.

У ЛІДЕРАХ ТЕТЯНА ОЧЕРЕТЕНКО
27 лютого директор КНП «Дитячий медичний центр» Тетяна Очеретенко отримала орден «Лідер України» та національний диплом «Краще підприємство України». Офіційна церемонія вручення відбулася в Державній резиденції – Малому Маріїнському Палаці на честь лідерів економіки, бізнесу, науки, культури та спорту України.

ВОЇН ГІДНОСТІ
Вбивця беркутівець, чи якийсь інший вбивця «спеціального призначення», вранці 20 лютого 2014-го року натиснув на спусковий гачок своєї снайперської гвинтівки і випустив кулю. В прицілі своєї зброї тієї миті вбивця бачив нашого Анатолія Корнєєва. Це було на вулиці Інститутській столиці України – сакральному місці нашої сучасної історії української Гідності.

КОПИЛОВ ЗНОВУ РЕКТОР
Вчора відбувся другий тур виборів на посаду ректора Кам’янець-Подільського національного університету ім.Івана Огієнка. В другому турі претендентами на посаду були Сергій Копилов, діючий ректор, історик-славіст, історіограф, доктор історичних наук, професор. 

З ГОЛОВНИХ ЛІКАРІВ – У ДИРЕКТОРИ
Цього тижня пройшло два конкурсних відбори на зайняття посади керівників медичних закладів «Дитячий медичний центр» та «Лікувальний діагностично-консультативний центр».

ВІН ЗАЛИШИВ СЛІД В ІСТОРІЇ
У 2019-ому минуло 100 років від дня заснування Подільського державного аграрно-технічного університету в нинішньому статусі.
Від сільськогосподарського факультету при Кам’янець-Подільському державному українському університеті (1919 рік), Кам’янець-Подільського державного сільськогосподарського інституту (1921 рік), ПДАТА (1995 рік) і ПДАТУ (2003 рік) пройшов наш сучасний заклад вищої освіти.

ДЕПАРТАМЕНТ ОЧОЛИВ ГАВРИЛЮК
До обов’язків директора департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради приступив Петро Гаврилюк. 
Петро Віталійович народився 11 серпня 1984 року в Кам’янці-Подільському.

ЕПОХА РАТУШНЯКА
2 березня 1914 року в Кам'янці-Подільському з нового залізничного вокзалу вперше почався рух товарно-пасажирських потягів між Кам'янцем та Проскуровим, а 25 листопада 2019 р. виповнилося 105 років постійному залізничному сполученню Кам’янця-Подільського із зовнішнім світом. На жаль, до цього дня не дожив патріарх Кам’янець-Подільської залізничної станції, який протягом 32 років (рекордсмен за тривалістю перебування на посаді – прим. Авт.) беззмінно очолював залізничну галузь міста, який майже п’ятдесят років свого життя віддав роботі на залізниці Валентин Ратушняк.

ОБРАЛИ
Молодіжна рада міста цього тижня обрала голову. Вітаємо рішучу, наполегливу та натхненну новими ідеями Катерину Горбачову з перемогою в другому турі виборів!
Катя – студентка К-ПНУ імені Івана Огієнка та національної академії державного управління при Президентові України.

ЙОГО ГАСЛО: «ЗЛОДІЙ МАЄ СИДІТИ В ТЮРМІ»
У районному відділку поліції знову новий начальник. Ним став полковник Олександр Харченко.
Олександр Миколайович народився в Києві 13 травня 1970 року, там же закінчив 1987 року СШ №249 і його призвали в армію.

НЕЛЕГКІ ПЕРШІ СТО РОКІВ
Людина, про яку ми хочемо вам розповісти – унікальна. Такі люди особливі – це честь і гордість нашої держави. Мова про Станіславу Кравець, кам’янчанку, яка в грудні цього року відзначатиме 100-літній ювілей. Народилася ювілярка в селі Залісці Дунаєвецького району 10 грудня 1919 року в грізні роки Громадянської війни. 

ЦУГЛЕВИЧ ОЧОЛИВ ОБЛАСНУ ЛІКАРНЮ
5 грудня відбулася конкурсна комісія на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницька обласна лікарня». 6 із 9 членів конкурсної комісії підтримали на цю посаду діючого директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Якова Цуглевича.
Автор:  Ірина ФУРМАН

У ПЛАНАХ ОСУЧАСНИТИ ВИРОБНИЦТВО
Днями виконувачем обов’язків директора ДП НТК «Завод точної механіки» став Володимир Дудко.
Володимир Юрійович народився 24 липня 1962 р. в с.Дубинка. 

КУЗНЯК УЖЕ ДИРЕКТОР
20 листопада призначено директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (ПМСД). Очолила Центр Тетяна Кузняк, яка здобула перемогу у конкурсі 22 жовтня.

ІВАНІШИНА ПЕРЕОБРАЛИ
1 листопада в ПДАТУ відбулись вибори ректора. За результатами голосування в університеті та його структурних підрозділах – коледжі ПДАТУ, Новоушицькому коледжі ПДАТУ, Снятинському коледжі ПДАТУ, Бучацькому коледжі ПДАТУ, Шепетівському коледжі ПДАТУ, Кіцманському коледжі ПДАТУ, Хотинському коледжі ПДАТУ ректором Подільського державного аграрно-технічного університету обрано Володимира Іванишина.

МОЖЛИВО, НОВИЙ ГУБЕРНАТОР
28 жовтня Кабінет Міністрів України на своєму виїзному засіданні у м.Маріуполь Донецької області схвалив низку кадрових питань. Так, Уряд погодив призначення голови Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитра Анатолійовича Габінета. Про це повідомляють на Урядовому порталі.

ЧЕСТЬ І ХВАЛА
Відзнаку міського голови «За заслуги перед міською громадою» у 85-ий день народження днями вручили колишньому директору ДЮСШ №1, справжньому чоловіку і фахівцю, людині, яка дбала про здоров’я юного покоління кам’янчан Володимиру Ільніцькому. 

У РАЙОНІ НОВИЙ ПОЛІСМЕН
Днями в.о. начальника районного відділу поліції призначили Володимир Яцюка, який до цього працював заступником начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області.

У МЕРА НОВИЙ РАДНИК-1
Днями було призначено нового радника міського голови з питань ветеранів та учасників АТО (ООС). Ним став Іван Дробний (Мирний).
Народився 10 грудня 1983 року. У 2005-2006 рр. проходив строкову службу в зенітно-ракетних військах у Львівській області. З 2010-го проживає в Кам’янці-Подільському. Виховує двох синів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗЕМСЬКОВ – ГОЛОВА ЧХ
8 жовтня пройшло засідання Правління Кам’янець-Подільської міської організації Товариства Червоного Хреста України. На порядку денному було шість питань, проте головним – обрання голови товариства. Після кілька річної перерви, що міський Червоний Хрест залишався без голови, коли Людмила Олександрівна Криськова пішла на заслужений відпочинок, нарешті його очолить Ігор Земськов. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЩАДИЛО ОЧОЛИВ ПОЛІЦІЮ
12 вересня особовому складу ГУНП в Хмельницькій області представлено нового начальника. Ним став Анатолій Щадило.
– Я народився на Хмельниччині, виріс, навчався, тут моє коріння. Тому для мене це подвійна відповідальність, – звертаючись до присутніх, сказав новопризначений керівник поліції області.

ЗАЛИШАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ТЕ, ЧОГО ТИ ДОСЯГ САМ
Неймовірно спокійний ззовні й надзвичайно енергійний всередині, він живе роботою і сім'єю, але ніколи не змішує ці два поняття. Толерантний, виважений, добрий і надійний, не боїться ставити високі цілі й крок за кроком рухатися до мети, адже вважає це краще, аніж філософствувати й нічого не робити. Усе це про нашого ювіляра Віталія Шевчука, головного лікаря Кам'янець-Подільської центральної районної лікарні, який 19 вересня відзначатиме 40-ліття.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЛЕОНТІЙ РОГАЛЬ. СПРАВА ЙОГО ЖИТТЯ
Почесного ветерана України, голову ради ветеранів міста, члена Хмельницької обласної та Все­української ради організації ветеранів України, кавалера почесної відзнаки «Честь і шана», члена міськвиконкому, полковника інженерних військ у відставці Леонтія Рогаля добре знають не тільки в нашому місті.
Знають як високопрофесійного фахівця, активного громадського діяча, добру, порядну людину, яка завжди готова прийти на допомогу.

БУТИ ЧИ НЕ БУТИ БАСКЕТБОЛУ?
І знову про баскетбол. Не встигла баскетбольна команда «ДіДіБао» виграти перший у своєму житті чемпіонат України й прославити Кам'янець-Подільський, як нові виклики з'явилися перед спортсменами. І нині це участь у Вищій баскетбольній лізі. Чи гратиме там «ДіДіБао» і чи заволодіє таким омріяним кубком «КлюЧ» поцікавився в президента БК «ДіДІБао» Андрія Бойка.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ОРДЕН КОРОЛЕВИ АННИ» ОТРИМАЛА ІРИНА
Кам’янець-Подільській бізнес-леді, головному лікарю та директору центру фізичного відновлення «KINEZIOLOG» Ірині Рудніцькій присвоїли «Орден Королеви Анни «Честь Вітчизни». 
 Офіційна церемонія вручення нагороди відбулася 22 серпня у Державній резиденції – Малому Маріїнському Палаці.

ЗА ТРИДЦЯТЬ ТРИ РОКИ ВІД ВИКЛАДАЧА ДО ДИРЕКТОРА
Державний вищий навчальний заклад «Коледж будівництва, архітектури та дизайну» новий навчальний рік розпочне з новим директором Ольгою Мальченко.
Ольга Володимирівна народилася 11 листопада 1964 року в Кам’янці-Подільському. 1982 р. закінчила з золотою медаллю ЗОШ №5, а 1986 р. – Кам’янець–Подільський державний педагогічний інститут ім. В.П. Затонського за спеціальністю «Російська мова і література».

ОСВІТУ ОЧОЛИВ МЕЛЬНИК
19 серпня міський голова Михайло Сімашкевич разом із секретарем ради Дмитром Васильяновим представили освітянській спільноті нового начальника управління освіти і науки міста. Ним став Сергій Мельник. 

ВИСОКА ОЦІНКА САПЕРУ
Цими гарними днями рада ветеранів, громада міста проявили цілковиту єдність по відношенню до однієї, ще досить молодої, але добре відомої як на теренах Подільського краю, так і в Збройних силах України людини. Це – начальник Кам’янець-Подільського військового гарнізону, начальник Центру розмінування, полковник інженерних військ, педагог і наставник Володимир Родіков, якого вважають сапером номер один України.

ОЧЕРЕТЕНКО І ПДАТУ – ОДНОЛІТКИ‑ЮВІЛЯРИ
11 червня з нагоди 100-річчя від дня народження Юхима Очеретинка, фундатора ПДАТУ, відбулася наукова конференція, на якій була представлена книга присвячена його пам’яті. Вона створена спільними зусиллями сім’ї, друзів і колег по роботі, описує життя професора. 

СІМ'Я – НАЙВАЖЛИВІША ЦІННІСТЬ РУСЛАНА СЕНДЗЮКА
Спокійний, стриманий, виважений, – так говорять про нього навколишні. Надійний та цілеспрямований – так кажуть про нього рідні. Непублічний, але активний у громадській роботі. Відданий родині та справі, якою займається. Усе це про депутата районної ради, аграрія Руслана Сендзюка, який 22 травня святкуватиме 45-річчя. Із якими здобутками наш ювіляр дійшов до цієї дати, та чи не шкодує, що все так сталося, вирішили розпитати його напередодні.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЩЕ Й ЗІРКА ЗАСЯЯЛА
Нещодавно на лацкані піджака генерального директора комунального підприємства «Міськ­тепловоденергія» Валерія Гордійчука засяяла Зірка Героя України. Він нею пишається та каже: «Це не лише моя заслуга. За цим стоїть невпинна, щоденна важка робота усього колективу, від простого сантехніка, який щодня до колін у багнюці, до інженерних працівників. Ми робимо все можливе, щоб у нашому місті комфортно жилося кам'янчанам, щоб до нас хотіли їхати гості і туристи. 

З ОПЕРІВ У ЗАММІНІСТРА
Із кам’янецьких оперів і до заступника міністра інфраструктури України доріс підполковник міліції Юрій Лавренюк.
Юрій Федорович народився 25 квітня 1980 року в с.Устеньське Здолбунівського району, але він кам’янчанин, бо все його свідоме життя зв’язане з Кам’янцем.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МАХНІЦЬКИЙ ЧИСТИВ СУСПІЛЬСТВО ВІД КРИМІНАЛЬНОГО НАКИПУ
15 квітня працівники карного розшуку відзначатимуть 100 років від дня його створення. Основою усіх оперативних підрозділів міліції є карний розшук. Тут служать сильні духом, професійно підготовлені люди, фанати своєї справи. Щодня розшуковики чистять суспільство від «кримінального накипу», часто ризикуючи наразитися на бандитський ніж чи кулю. Проте справжніх фахівців ніщо не могло збити з обраного шляху. Недарма ж випромінюють такий непереборний оптимізм слова з відомої пісні: «Прорвемся, опера!».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МЕР З УБОЙНОГО
Якщо людина талановита і працьовита, то це проявляється у всьому. Самі розумієте, що з простого міліціонера вирости в мера міста – це потрібно мати світлу голову і талант. А можливо, й везіння. Його потрібно було мати завжди: коли починав кар’єру міліціонера, став начальником карного розшуку, коли повертався додому живим після небезпечного завдання чи сутички зі злочинцем. Його талант помітили податківці і після звільнення з міліції запросили у свої ряди. Мавши набуті досвіди, він зумів очолити наше місто, яке роками мало славу маленького Палермо. Воно й досі залишається надто складним у всіх сенсах. Мова нині про ще одного пінкертона, полковника міліції Михайла Сімашкевича.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

УСЕ В НЕЇ ВИЙШЛО ГАРНО
Наша ювілярка Валя Ногачевська народилася в сім’ї, де у великій пошані були такі правила: велика любов до праці, повага до людей, чесність та порядність. Батько Михайло Євстафійович пройшов тернистий шлях життя, сам досягав своєї мети.

СМИЦЬКИЙ – НАШ ХЛОПЕЦЬ
15 квітня – 100 років карному розшуку. Минулого номера газети ми розпочали публікації про знаних пінкертонів нашого міста. Першим на шпальти газети потрапила легенда карного розшуку Йосип Жезіцький. Наступний достойний чоловік, учень Йосипа Івановича – підполковник Валерій Смицький. Валерій Сильвестрович також був учнем і послідовником начальників карного розшуку Володимира Васіка (покійний), Володимира Білюка, Івана Адамовського, Віктора Діденка. У трьох останніх наш герой був заступником. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЯДЯ ЙОСИП, ВІН ЖЕ ЖЕЗІЦЬКИЙ, ВІН ЖЕ ЛЕГЕНДА КАРНОГО РОЗШУКУ
15 квітня працівники карного розшуку відзначатимуть 100 років з дня його заснування. Отже, вони відзначатимуть своє професійне свято, яке було започатковане саме в цей день 1919 року Радою народних комісарів УРСР. Відтак було видано декрет «Про організацію судово-карного розшуку».
Карний розшук – гвардія органів внутрішніх справ, яка стоїть на сторожі інтересів держави.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

Я МОЛИЛАСЯ, ЩОБ З МОЄЇ ВИНИ НЕ ПОМЕРЛА НІ ДИТИНА, НІ МАМА
6 березня 80-річчя відсвяткувала дуже хороша людина, фахівець своєї справи, любляча матуся і бабця, поважна жінка Марія Концунтейло.
Марія Никанорівна – лікар гінеколог із 60-річним стажем роботи. Після закінчення медінституту працювала лише в Орининській лікарні. У її трудовій книжці лише один запис.

З ДИРЕКТОРА В ДИРЕКТОРИ
Напередодні 8 березня на ДП «НТК «Завод точної механіки» з’явився новий директор. Ним став Валерій Кішко.
Валерій Петрович народився 21 червня 1958 р. Після закінчення СШ №2 в 1975 р. вступив до К-ПВВІКУ ім.Харченка. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У ВСЬОМУ МАЄ БУТИ БАЛАНС
«Робота – це все моє життя», – каже про себе Галина Федорчук. Аксакал податкової служби, до безтями закохана в цифри, вона віддала їм більше 35 років свого життя. І жодного дня не пошкодувала про зроблений вибір. 13 березня Галина Іванівна святкуватиме 55-ліття. За святковим столом зберуться найдорожчі люди, які були для неї опорою й підтримкою увесь час, так саме, як і вона для них. І це буде найкращий подарунок до дня народження.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МАТУСЯ МІЦНО ОБІЙНЯЛА СИНА...
Минулої п’ятниці покоління шестидесятих років, яке було задіяне радянським урядом до виконання інтернаціонального обов’язку, відзначало тридцяту роковину з дня виводу радянських військ з Афганістану. За офіційними даними, останнім радянським солдатом, який залишив територію Афганістану, став генерал-лейтенант Борис Громов. Але насправді кілька тисяч радянських прикордонників та бійців спецпризначення залишалися в Афганістані ще до квітня 1989 року.

ТАКИМ ВІН БУВ...
Чомусь, на жаль, починаємо цінувати людей тільки тоді, коли їх втрачаємо. Здається, що наші батьки, близькі, друзі, колеги будуть з нами вічно. Нас підтримуватимуть, надихатимуть і просто стоятимуть поруч. А коли їхній час приходить, намагаємося по крупинці зібрати спогади про них. І не тому, що нічого не зробили чи не досягли, навпаки їхнє життя було суцільним подвигом. Просто вони завжди залишалися у тіні, щоб своєю працю прокладати дорогу іншим. Одним із таких людей був полковник міліції та секретар ради ветеранів та асоціації «Чорнобиль» Віталій Артамонов, якому 5 лютого виповнилося б 70 років. 

ДВІ ВІЙНИ СЄРОВА
15 лютого 30 років тому останній радянський воїн залишив Афганістан. Афганська війна тривала 10 років. Триває і сьогодні, але, слава Богу, вже без участі наших солдат. А тоді ж, йдучи у пекло, вірили, що несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не вбивати, а захищати нове життя.

ВІН ПЕРЕЖИВ СМЕРТІ СВОЇХ ТОВАРИШІВ
Дев’ятнадцятирічним юнаком Василь Ганаба потрапив в Афганістан виконувати інтернаціональний обов’язок. У ті роки багато хлопців із робітничо-селянського походження відправляли служити Батьківщині саме в Афганістан, де виконувалися домовленості радянського вищого керівництва та була справжня м’ясорубка. Тоді кращий генофонд нації та робочі руки держави просто фізично знищили, а кому вдалося вижити, ті залишилися знищеними морально. 

НА ВІСТРІ ЖИТТЯ
До 70-річчя Василя Добровольського
Про цього чоловіка варто було б написати документальну книгу. Основою її мав би стати огляд і аналіз написаного й опублікованого ним самим – знаним у області й за її межами журналістом, людиною мислячою, змістовною, непересічною. Можливо, така книга колись буде створена. Зміст її, фактично, вже є. Він оприявнений на сторінках газет, журналів, книг. У багатьох вдячних серцях...

ДВІ ВІЙНИ ЮРІЯ ЛЕСИКА
Вчора Юрій Лесик відзначив 51 День народження. Він учасник двох війн – воїн-інтернаціоналіст і учасник бойових дій в зоні АТО, пройшов ці два пекла і залишився живим. Напевне, бабуся вимолила в Бога життя своєму онуку, а батьки виховали справжнього, мужнього чоловіка, який заради щасливого життя на українській землі не шкодував свого живота. Тож вітаємо нашого героя із Днем народження, бажаємо здоров’я, родинного затишку і щоб вдача супроводжувала його по життю.

ВІН БАЧИВ СМЕРТЬ ТОВАРИША
Наша розповідь ще про одну відому постать, воїна-інтернаціоналіста, який у свої вісімнадцять пройшов через пекло афганської війни, Віктора Манчука.
Не пожаліла доля простого сільського хлопчину. Жовторотий юнак, у якого ще молоко не обсохло на губах, змушений був разом із такими ж як і всі тодішні хлопці відправлятися у безглузде афганське пекло.

ВОЛОДИМИР ЛЕНЮК: «ТРЕТІЙ ТОСТ У АФГАНІ ПІДНІМАЛИ НЕ ЗА ЛЮБОВ»
Щороку 15 лютого ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав. І недаремно, адже за їхніми плечима – неоціненний досвід участі у військових конфліктах, що складається з крові й поту, фізичних та душевних травм, недоспаних ночей та сліз дружин і матерів.

НА ЙОГО ОЧАХ ГИНУЛИ ПОБРАТИМИ
Вегерук Микола Іванович народився в лютому 1965 року на Чемеровеччині. Після 8-го класу вступив у Чемеровецьке медичне училище. Отримавши диплом, у квітні 1984 року його призвали до лав Збройних сил Радянського Союзу. Військову службу розпочав в одній із військових частин Вінницької області, де впродовж 2 місяців проходив курс молодого бійця. Після закінчення навчання групу, в складі якої був Коля Вегерук, направили у військову частину ТуркВО міста Ташкент.

РАЙСТ З НОВИМ КЕРІВНИКОМ
Кам’янець-Подільське районне споживче товариство очолила Світлана Лайтер.
Світлана Миколаївна народилася 10 липня 1976 року у місті Ізяслав Хмельницької області. Свою трудову діяльність у системі споживчої кооперації розпочала 1996 року. 

ВТРАТ УНИКНУЛИ
У результаті більш ніж дев'яти років запеклих боїв, що спричинили колосальні людські, економічні та моральні витрати, військовий контингент так і не домігся скільки-небудь істотного результату. Афганістан, за словами окремих політологів, став «чорною дірою», яка з неймовірною швидкістю поглинає мільйони радянських рублів і тисячі людських життів.

ВИПАЛА ДОЛЯ ТАКА
З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з людської пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. Така доля спіткала і 54-річного уродженця села Колубаївці Анатолія Ціхоцького. 

ЛЮДИНА СЛОВА
Незважаючи на певну популярність та активну громадську позицію, він не любить давати інтерв'ю, мовляв, краще свої слова підтверджувати справами, а не порожніми балачками, що й успішно робить у житті. Але окремі життєві звершення вимагають публічності. Наприклад, депутатство. У 2015 році спортсмен і бізнесмен Андрій Бойко вперше стартував у політиці, випередивши конкурентів по округу, й у підсумку став депутатом міської ради.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

62 РОКИ НА СТОРОЖІ
85 років прожити на світі, пережити голод, війну і знову голод, мати за 62 роки роботи лише один запис у трудовій книжці і щоб тебе поважали люди й колеги, та ще й донині бути в строю – дорогого коштує. А от Тамілі Чоп, завідувачці фельдшерським пунктом у Слобідці-Гуменецькій, матері двох дітей та бабусі це вдалося. Визначну дату свого життя Таміла Іванівна святкуватиме в родинному колі 23 вересня.
Важка доля перепала на початок життя цієї гарної і міцної духом жінки.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У ТОПІ І З ВІДЗНАКОЮ
Наталія Рудніцька, вчителька зарубіжної літератури й української мови із ЗОШ №17, про яку ми розповідали в минулому числі газети «КЛЮЧ», потрапила у ТОП-10 учителів країни за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2018.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БЕЗ ПОДВІЙНИХ СТАНДАРТІВ
Він ніколи не падає духом, або ж вміло це приховує. Завжди поруч, коли в близьких та рідних йому людей стається якась серйозна проблема чи біда. Він завжди вкаже на помилку і допоможе її виправити. Навчить цінувати банальні речі в житті, на які рідко звертаєш увагу. І, нарешті, як би погано йому не було, завжди вміє розрадити інших, підтримати. Усе це про начальника служби у справах дітей РДА Віталія Заклевського, якому 10 вересня виповнюється 60 років. Для мене особисто це людина-легенда.
Автор:  Ірина ФУРМАН

КРИЛОВ ЗАСЛУЖЕНИЙ
З нагоди Дня Незалежності України Президент України Петро Порошенко нагородив званням «Заслужений працівник цивільного захисту України» начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Юрія Крилова.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВСЕ ЖИТТЯ – ПОШТІ
Начальником Кам’янець-Подільського ЦПЗ призначено Оксану Калачову.
Оксана Вікторівна народилася 18 серпня 1973 р. у м.Кам’янець-Подільський. 

КРЕАТИВНА Й ЕФЕКТИВНА
Наталія Рудніцька – учителька зарубіжної літератури й української мови з Кам'янця-Подільського потрапила в ТОП-50 педагогів України Global Teacher Prize Ukraine – всесвітньої вчительської премії, яка присуджується раз на рік за особливі досягнення в педагогічні діяльності. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОКЛИКАНА ДОПОМАГАТИ
Завтра свій День народження відзначатиме чудова, самодостатня, доброї душі людина, любляча мати та дружина, справжній друг з великим серцем, у якому вміщується любов до усіх людей Людмила Криськова. Вона до недавна була головою Кам'янець-Подільської міської організації Товариства Червоного Хреста України, якому віддала 45 років свого життя, і має в трудовій книжці лише два записи – лікарня і Червоний Хрест.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПАРТОКРАТ ІЗ УКРАЇНСЬКОЮ ДУШЕЮ
Людина – епоха. Саме так без перебільшення можна охарактеризувати мого співрозмовника. Чиновник, на долю якого припало чимало історичних подій, відверто говорить про шлях до незалежності України.
Можливо, ідеального рецепту успіху, як рухатися нашій країні, немає, але стежка, якою ми сьогодні крокуємо, обрана правильно і своєчасно. Саме так вважає Анатолій Роздобудько, державотворець, краєзнавець, патріот.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАТАЛІЯ РУДНІЦЬКА У ТОП-50
Global Teacher Prize Ukraine – всесвітня вчительська премія, яка присуджується раз на рік за особливі досягнення в педагогічній діяльності. У топ-50 напівфіналістів премії потрапила і кам'янчанка, вчитель української мови та зарубіжної літератури ЗОШ №17 Наталія Рудніцька. 

УСЕ ЖИТТЯ СЛУЖИЛА ЛЮДЯМ
Трохи більше місяця не дожила до свого 71-ліття Людмила Боровик. 9 серпня Людмила Василівна святкувала б свій день народження. Не судилося. 6 липня не стало цієї чудової жінки, лікаря від Бога, яка більше 30 років життя віддала кам’янецькій медицині.
Доля до Людмили Боровик була і прихильною, і суворою водночас. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПАМ’ЯТІ МАЕСТРО
Про нього би написати пісню, а ми пишемо спогади, тішачи себе тим, що завершене лише його земне життя. Смерть була доброю до Олексія Давидовича Беца і не мучила його болем прощання з цим світом. Йому залишалося всього кілька днів до 80-ліття, яке він хотів зустріти серед рідних та близьких йому людей. Не судилося. Так помирають трудівники та обласкані Богом люди.

ПРИВІТАЛИ ЗІ СТОЛІТНІМ ЮВІЛЕЄМ
Велику гарну дату відзначила кам’янчанка Ольга Степанівна Бас. І хоч жінка родом з села Фурманівка Кам’янець-Подільсь­ко­го району, все своє свідоме життя вона прожила в Кам’янці-Подільському й більше 40 років присвятила роботі акушера в міській лікарні.

Я ТУТ НАДОВГО
«КЛЮЧ» вже писав, що на ДП «НТК «Завод точної механіки» призначили нового директора. Ним став Олександр Нікулін.
У нього майже 32 роки трудового стажу, здебільшого на керівних посадах, а останніх майже три роки він заступник генерального директора державного підприємства «Конструкторського бюро «Артилерійське озброєння».

ВІД МАЙСТРА ДО ДИРЕКТОРА
Минулого тижня призначено нового директора ДП «НТК «Завод точної механіки». Ним став Олександр Нікулін.
Олександр Панасович народився 8 серпня 1959 р. у Херсоні. 1986 р. закінчив Донецьку державну машинобудівельну академію (раніше – Краматорський індустріальний інститут) за спеціальністю «Автоматизація процесів обробки металів тиском», отримав фах інженера-металурга. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГОРДІСТЬ ГРОМАДИ
З 9 по 21 червня в м.Очаків Миколаївської області на базі санаторія «Борисфен» на березі Чорного моря відбувся Всеукраїнський фестиваль дитячої художньої творчості «Єдина родина».
За результатами другого етапу обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності за сприяння ХОЦНТТУМ Тетяна Іваніцька виборола ІІ місце у номінації «Естрадний вокал, солісти» (середня вікова категорія)

ЯК ВСЕ ЗГАДАТИ, МОЖНА КНИЖКУ НАПИСАТИ
25 червня 80-літній ювілей святкуватиме жителька с.Колубаївці Надія Ціхоцька. «Життя прожити – не поле перейти», – зізнається іменинниця. І в цій фразі так багато мудрості й правди...
Нелегка доля випала жінці – скільки всього довелося пережити, що сьогодні й не злічити. Але попри все, Надія Йосипівна залишається оптимісткою. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРИВІТАЛИ МАРІЮ ТРУЧОК
95-річчя відсвяткувала 25 травня жителька с.Нагоряни Марія Тручок. Привітати ювілярку з такою славною датою завітали Довжоцький сільський голова Руслан Рябий та соціальний працівник села Людмила Мудра. Марія Гнатівна народилася 1923 року, пережила голод, воєнне лихоліття, часи розбудови і перебудови. У свої 95 років не втрачає оптимізму та дякує доньці, онукам і правнукам, завдяки яким має добру старість.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«СРІБНИЙ ЩИТ» ДЛЯ РОМАНИШИНА
Днями начальник ГУ Нацполіції у Хмельницькій області Василь Віконський вручив відзнаку «Срібний щит» Олегу Романишину, який у власній квартирі затримав серійного злодія-квартирника і, незважаючи на його активний опір, утримував аж до приїзду поліцейських.

НОВИМ ГУБЕРНАТОРОМ СТАВ ЛОЗОВИЙ
Минулого тижня Хмельниччина дізналася, що голова Хмельницької ОДА пішов у відставку. Новим очільником області став Вадим Лозовий, депутат Хмельницької обласної ради. Губернатора представив Президент України Петро Порошенко під час візиту 19 травня на Хмельниччину. Він наголосив на важливості забезпечення належних умов для розвитку малого та середнього бізнесу, сприяння фермерським господарствам. Новий голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий, у свою чергу, подякував за довіру та сказав, що розуміє відповідальність, яка на нього покладена. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДОЖИЛА ДО 100 ЛІТ. ПАНІ ЕМІЛІЯ
14 травня від імені голови Гуменецької ОТГ Інни Абдулкадирової староста села Юлія Блажко, працівники культури Яна Кодовбецька, Ірина Сороката, А.Авінько привітали жительку села Слобідка-Гуменецька Емілію Михайлівну Дирду із 100-річним ювілеєм.

НАДІЙНА НА ВСІ 100%
Квітами, піснями ти теплими словами Довжоцький ДНЗ «Веселка» вітав 17 травня зі славним ювілеєм Рімму Рябу. 40 років на одному місці в сільському дитсадку пропрацювала Рімма Антонівна: спочатку нянею, згодом завідувачем господарством. А вчора ця щира, добра душею жінка відсвяткувала своє 60-ліття.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАВЖДИ У СТРОЮ
На березі невеличкої річки Жванчик розкинулося мальовниче містечко Чемерівці, районний центр Хмельницької області. Край працьовитих, гарних душею, помислами людей. Досить згадати село Летава, де проживає 12 Героїв Соціалістичної Праці. Народився і виріс в містечку Чемерівці і військовий лікар, член Національної спілки журналістів України Анатолій Бернадін.

ПРОТИ РЕЙДЕРІВ З «РУДИК ТА ПАРТНЕРИ»
Ще років 10-15 тому земля як товар була нікому не цікавою. У абсолютно неперспективний за тодішніми мірками бізнес мало хто хотів вкладати гроші та й взагалі займатися сільським господарством. За цю справу бралися лише відчайдухи, або ж землероби з діда-прадіда. Щороку вони боролися за врожай з негодою, закопували в землю гроші, набивали гулі, вчилися, застосовували нові технології й зрештою повернули Україні славу житниці Європи. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЯСИНСКИЙ О СТУПКЕ
Про видатного митця розповідає відомий кінорежисер, кам’янчанин Павло Ясінський.
– И грустно, и больно на душе, что приходится писать о человеке, которого уже нет с нами. С ним меня связывала многолетняя дружба. Это Богдан Сильвестрович Ступка. Он был и остается великим артистом. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НОВІ КАДРИ В МЕДИЦИНІ ТА ПОЛІЦІЇ
Від 14 березня в КП «Кам’янець-Подільській міській стоматологічній поліклініці» новий головний лікар. Розпорядженням міського голови в.о. головного лікаря призначено Сергія Маланчука.
З 12 березня директором КП «Муніципальна поліція» призначено Станіслава Стоцького.

З КОГОРТИ БУДІВНИЧИХ
8 березня виповнилося б 80 років Антону Малику – знаній і шанованій людині, чия життєдіяльність починалася і повністю реалізувалася на Кам’янеччині.
Настав час поважних ювілеїв когорти керівників, які працювали на відповідальних ділянках господарського і соціального будівництва району на рубежі кардинальних перемін – розвалу союзної і становлення незалежної української держави.

ШЕСТУХІН ВМІЄ ДО ГУДЗИКА ПІДЖАК ПРИШИТИ
Імпозантний, акуратний, легкий на підйом, пунктуальний, небайдужий, порядний, виважений, спокійний, з добрим серцем і щирою душею. Ці слова про Анатолія Шестухіна – людину, яка прожила складне і цікаве життя. У місті він має славу справжнього професіонала будівельної галузі, до його порад прислухаються кам'янецькі будівельники, він завжди має правильну відповідь і пораду.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НАСЫЩЕНАЯ ЖИЗНЬ КАМЕНЕЦКОГО РЕЖИССЕРА
6 березня кам'янчанин, відомий кінорижесер, остання кінострічка якого «Дежа вю» Петро Ясінський відзначить своє 80-річчя. І все життя з ним пліч-о-пліч була його кохана дружина, теж кам’янчанка Майя Олексіївна. Вони разом вже 55 років, виховали доньку. Більшу частину життя подружжя мешкало в Одесі, і 58 років її голова віддав кіностудії, а вже коли пішли на заслужений відпочинок, повернулися в рідний Кам’янець. Петро Григорович з великим хвилюванням говорить про місто, в якому народився і де спинався на ноги. Яскравими спогадами про своє життя він ділиться з читачами «КЛЮЧА».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЙОГО РОКИ – НАШЕ БАГАТСТВО
«Життя прожити – не поле перейти», – стверджує народна мудрість.
23 лютого цього року Борис Михайлович зустрічає свій 98-ий рік життя. Хлібороб, коваль, землемір, педагог, літератор, краєзнавець, природолюб, мистецтвознавець, мандрівник, воїн, мислитель, пасічник – все це про нього. І перелік його занять за 97 літ цим не вичерпується...

ЗОЗУЛЯ 90 ПРОКУВАЛА
Зозуля на годиннику життя прокувала дев’яносто.
Біла-біла, як перший сніг, сива, як голубка, чиста-чиста, як вода в криниці, з блакитними молодими очима, рожевими, як пелюстки троянди, щічками, з душею-вогником – це все про нашу любу бабцю Натальку – Наталю Олександрівну Петрик-Качуровську, жительку славного села Панівці.

НОВИМ ВІДДІЛОМ КЕРУЄ ДОРОЖ
Січень завершився реорганізацією двох структурних підрозділів райдерж­адміністрації. Сектор з питань молоді та спорту об’єднали з відділом культури і туризму. Відтак, відповідно до розпорядження голови РДА, начальником відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА призначено Віктора Дорожа.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЦЕМЗАВОДОМ КЕРУВАТИМЕ ІРЛАНДЕЦЬ
Наприкінці грудня головою правління «ПАТ Подільський цемент» групи компаній CRH призначено Кевіна Маккеона.
Кевін Маккеон народився 1980 р. в Ірландії та здобув освіту інженера-будівельника в університеті Кардіффа, що у Великобританії, а також отримав ступінь магістра ділового адміністрування в університеті Уоріка (Великобританія).

ЯСІНСКИЙ ПРО ВИСОЦЬКОГО
25 січня виповнилося б 80 років видатному поету, композитору, співаку, актору, символу епохи 70-их Володимиру Висоцькому. З ним пересікався в роботі, товаришував наш кам’янчанин, кінорежисер Одеської кіностудії Петро Ясінський, відомий кінострічками «Я сын трудового народа», «Колесо истории», «Дежа вю». Ось що він пише про Висоцького.

УСЕ ЖИТТЯ У ЦАРСТВІ КНИГ
Хто буває в читальному залі Центральної міської бібліотеки, відчуває високий професіоналізм у роботі її працівників. У всьому відчувається злагодженість, чіткість, чуйне ставлення до відвідувачів. Справді, тут панує особлива аура, що налаштовує читачів на активну працю, створює відпочинок. І жалкуєш, що так швидко збігає час, закінчується робочий день. Такі умови створюють працівники читального залу, який очолює провідний бібліотекар Тетяна Дашко. З благодатним світом книги пов’язане все її життя.

ДУРАНКОВ ПОВЕРНУВСЯ НАЧАЛЬНИКОМ ПОЛІЦІЇ
Вчора на посаду начальника районної поліції призначено Андрія Дуранкова.
Андрій Олексійович народився 20 березня 1975 р. у Кам’янці-Подільському. Закінчив школу №14, згодом – харчовий коледж.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ОЛЕКСАНДР ГОНЧАР: «МРІЇ – ЗБУВАЮТЬСЯ»
1 грудня працівники прокуратури відзначають своє професійне свято. Після проголошення незалежності України та з огляду на роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу формування України як правової держави, Указом Президента України від 2.11.2000 р. встановлено професійне свято – День працівника прокуратури.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КЕРІВНИКОМ АПАРАТУ ПРИЗНАЧИЛИ ГНАТЮКА
Відповідно до розпорядження голови РДА, з 9 листопада керівником апарату РДА призначено Віктора Гнатюка.
Віктор Васильович народився 31 березня 1986 р. у с.Куражин Новоушицького району
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОКИ ЩО Т.В.О.
20 листопада в місті представили нового т.в.о. начальника Кам’янець-Поділь­сь­кого міськвідділу поліції, підполковника поліції Юрія Білянського.
Юрій Олександрович народився 21 червня 1978 р. на Городоччині. Нині мешкає в Дунаївцях. В органах внутрішніх справ з 1995 року.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

УСЕ ЖИТТЯ СЕРЕД ЛЮДЕЙ І ДЛЯ ЛЮДЕЙ
Останнього короткого осіннього дня (30 листопада) тепер уже такого далекого 1927 р. на сході Поділля у с.Романівці Бершадсь­кого району Вінницької області у селянській сім’ї народився хлопчик, якого назвали рідкісним слов’янським іменем Онисим.

КАМ’ЯНЕЦЬКА ДИСТАНЦІЯ В 50 РОКІВ
Ці світлини зроблено в міських лісопарках біля дитячої спортивної школи в одному й тому ж місці, в одну й ту ж пору року з різницею в 50 років.
Цього фізкультурника-любителя, чоловіка у спортивній формі можна бачити декілька разів на день у різних районах міста. Постійно рухливий, піший спосіб пересування містом – спортивний, стрункий вигляд привертає увагу не тільки кам’янчан, а й гостей міста. Хто він?

30 РОКІВ «ГРОСМЕЙСТРУ»
Шахи – найдавніша гра, яка підкорила мільйони людей і сьогодні, незважаючи на величезну популярність комп'ютерів і смартфонів, не втрачає своєї актуальності. Для розвитку розумового потенціалу дитини шахи так само важливі, як і заняття спортом для фізичного здоров'я.
Чому важливо вчити грати в шахи з дитинства?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАСЛУЖИВ ПІДВИЩЕННЯ
1 листопада Держгеокадастр Хмельницької області отримав нового керівника. Виконувачем обов’язків призначили Антона Лобунько, який до цього очолював Кам’янець-Подільський відділ Держгеокадастру.
Антон Вікторович народився 24 серпня 1984 р. у Кам’янці-Подільському. Закінчив Львівський державний аграрний університет за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр». 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЇЇ ДІАГНОЗ – «ТРУДОГОЛІЗМ»
Статна, охайна, завжди ділова, на перший погляд вона здається дуже строгою жінкою і керівником, а насправді в неї чуйна і вразлива душа. Директор територіального центру соціального обслуговування «Турбота» Валентина Солодковська в неділю відзначає свій черговий ювілей.

СЛАВНИЙ ЮВІЛЕЙ ЧАРОДІЯ ПІСЕННОГО СПІВУ
Ім’я Івана Нетечі добре відоме не лише в нашому співучому місті, області, Україні, а й за її межами. Народився 20 жовтня 1947 р. у с.Бедриківці на Городоччині. З дитинства пісня назавжди увійшла в його життя. Навчався в місцевій 8-річці, Городоцькій середній школі №1, Кам’янець-Подільському училищі культури, на музично-педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту. Навчав дітей чарівного пісенного співу у місцевій середній школі №1. Створив учнівський хор «Ровесники».

ІГОР ГАЙ: «Я ГОТОВИЙ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. А ВИ?»
У житті кожному відведена своя стежка – хтось має талант ремісника, інший – педагога, когось доля нагороджує покликанням лікувати людей, а когось – ними керувати. У будь-якому випадку легких шляхів не буває, бо кожен з них перевіряє тебе на міцність духу, на характер і витримку, на вміння працювати в команді, перемагати й ділити радість перемоги зі всіма.
На шлях перевірки ступив і наш сьогоднішній співрозмовник, кандидат на посаду Слобідсько-Кульчиєвецького сільського голови Ігор Гай.

ДОБРІ СПРАВИ НЕ ЛИШЕ НА ВИБОРИ
Цього року декілька дитячих майданчиків з’явилися в селах Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради, і аж два з них у с.Оленівка.
У неділю, 8 жовтня, відбулося символічне відкриття дитячого майданчика, ініціаторами якого виступили мешканці села Слобідка-Оленівська. Це частина власне Оленівки, яка колись була відокремленим населеним пунктом.

ПІДГОРОДЕЦЬКОМУ – 80
Кам’янеччина багата гарними особистостями, особливо в галузі охорони здоров’я. І серед них виокремлюється Іван Йосипович Підгородецький, який присвятив цій благородній справі понад 50 років. А в ці дні Івану Йосиповичу виповнюється ювілейних 80!

ПАРТИЗАНКА, ЯКА І В 91 РІК ЗАЛИШАЄТЬСЯ В СТРОЮ
Це невигадана історія, і не спроба безпідставно прикрасити якусь людину або подію. Це правда життя однієї жінки, яка живе в нашому місті і, незважаючи на вік, невтомно робить добро, яскравим прикладом показуючи, як треба любити свою Батьківщину і допомагати своєму народу в годину лихоліття.

ЛЮБІНСЬКА ЗАСЛУЖИЛА
Відзнакою «Заслужений діяч науки і техніки України», відповідно до Указум Президента України, до Дня Незалежності за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагородили завідувача кафедри біології та методики викладання К-ПНУ, доктора біологічних наук Людмилу Любінську.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЦЕ – ВОНА!
Великий Вчитель надихає...
Те, що він є в нашому житті більш важливо, ніж те, що він викладає.  Великий Вчитель впливає на формування особистості дитини та її світогляд своїми вчинками, ставленням до життя, мудрістю, почуттям гумору, оптимізмом, вмінням вести за собою, здібністю відкрити дитині Світ, навчити насолоджуватись ним та масштабністю мислення. 

ГЕНЕРАЛ, ЩО ПРОКЛАДАЄ ШЛЯХИ
Є люди, що люблять приходити на все готове, не докладаючи особливих зусиль, піднімаються службовими щаблями. А є люди, на долю яких випадає долати труднощі, весь час щось будувати, відроджувати, створювати і удосконалювати. Вони не шукають легких шляхів, а самі їх прокладають, залишаючи після себе, для прийдешніх поколінь, для держави, вагомі, добрі справи. На таких і тримається цей світ. До таких людей належить Почесний громадянин міста Кам’янець-Подільський, депутат міськради двох скликань, генерал-майор інженерних військ, кандидат військових наук Василь Мельницький...

СЕРЦЕ ВІДДАЛА «СЕРЦЮ»
Медична реформа, зміни на краще від якої ми так всі очікуємо, пальму першості передасть лікарям загальної практики - сімейної медицини. Саме вони стануть тією ключовою ланкою у структурі «пацієнт-лікар», від успішної взаємодії якої й залежатиме результат. 
Вдало поєднує сімейну медицину і функціональну діагностику наша сьогоднішня співрозмовниця. Перша дає їй можливість бачити увесь спектр проблеми, а друга - профільно до неї підходити.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІЛОН – ЦЕ НЕ СТРИПТИЗ
У культуру нашого міста вже давно вплелися різні види танців – бальні, народні, східні, латиноамериканські... Досить поширеним свого часу став і фітнес. Отже, всі, хто хочуть ритмічно рухатися, можуть знайти собі хобі до душі. А нещодавно з’явилася можливість танцювати на пілоні. Прошу не пов’язувати це з експлуатацією сексуальності. Тобто – зі стриптизом. Це різновид танцю, в якому виконавець виступає на одному чи двох пілонах (шестах), поєднуючи елементи хореографії, спортивної гімнастики та акробатики (pole dance, пол денс).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СПРОБУЙ І НЕ ПОШКОДУЄШ
Ігор Абрамович – кам’янчанин, спортсмен, громадський діяч, керівник центру «Кінезіс» (колись – у Кам’ян­ці-Подільському, а нині – в Чернівцях). Він – автор та ведучий безкоштовних вебінарів, на яких навчає людей здоровому способу життя та позитивному мисленню. Днями його допис у соціальній мережі зібрав більше сотні вподобань та майже дві сотні поширень. Роздуми пана Ігоря мотивують і надихають.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МАЛЮНОК ЛЄРИ ОЦІНИВ ІВАН МАРЧУК
У середовищі талановитих учнів Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи Валерія Перерва помітно виділяється – серйозна, працьовита, надзвичайно цілеспрямована. Дівчина вже закінчила третій клас ДХШ і завше долучалася до всіх виставок та конкурсів – від міських до міжнародних. У ЗОШ №17 вона теж гарна учениця. Якось навесні до художньої школи завітала з презентацією міжнародного соціального проекту «Книга Добра» журналіст Віра Шпильова. Дуже зацікавив юних художників цей проект. 

Є ЗАСТУПНИК У ГОЛОВИ

14 липня відбулося засідання 18 (позачергової) сесії районної ради 7 скликання із єдиним питанням порядку денного – «Про обрання заступника голови районної ради». Як ми й прогнозували, голова райради Віктор Кривак запропонував на цю посаду колишнього «конкретника» Віктора Єрменчука. З 30 депутатів кандидатуру Віктора Петровича підтримало 25 обранців, п’ятеро голосували проти.

«СЛУЖУ НАРОДУ УКРАЇНИ!»
У мальовничому Подільському селі Кугаївці Чемеровецького району, біля входу до школи споруджено величний пам’ятник Вчителю з великої літери, героїчному партизану Віктору Масловському. Гордий і безстрашний, увічнений у камені славний партизан замріяно дивиться в неосяжну далечінь рідного краю і нагадує своїм землякам про вічні цінності, які потрібно свято берегти – це Україна і її народ.

У РАЙОН ЗА ДЕРМАТОПЛАСТИКОЮ
Про лікаря-хірурга Центральної районної лікарні Сергія Онуфрана можна почути багато схвальних відгуків. Добра душею людина, активіст і відмінник по життю. За період роботи в лікарні він почав робити операції, про які тут довгий час і не говорили, не те, щоб робили.  Його енергії й завзяття вистачає на впровадження новацій у відділенні. Лікар переконаний, що найкращою запорукою здоров’я є профілактика, а медицина потребує невідкладних реформ. Про досягнення в роботі й майбутні перспективи у сьогоднішній розмові з Сергієм Онуфраном.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МУЗИКАНТ, СПІВАК, ДИРИГЕНТ

До 50-річчя Юрія САВЧУКА
Усе життя Юрія Савчука пов’язане з чарівним світом музики й пісні. Любов до співу прищепилася ще в дитинстві, від рідних. У пісню був залюблений дідусь, вчитель Олександр Ситник, гарно виспівували мати, лікар Ольга Олександрівна, та сестра Олена Олександрівна. 

ІЗ ЗОЛОТОГО ФОНДУ ПДАТУ
 8 липня 2017 р. виповнюється 90 літ від Дня народження ветерана війни і праці Леніни Хоптяр. Народилася Леніна Пилипівна в м.Ярмолинці Кам’янець-Подільської області (нині Хмельницька область) у сім’ї вчителів. Батько Пилип Федорович закінчив вчительський інститут у Кам’янці-Подільському, а також заочно історичний факультет педагогічного інституту ім.Драгоманова у Києві. Працював учителем. Йому було присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України». Згодом батька перевели директором школи в с.Жванець на кордон. 

ЖИТИ НЕ МІГ ІНАКШЕ...
Швидко плине час... Але він не владний над пам’яттю про Людину, яка була, є і буде взірцем Людяності, Чесності, Інтелекту, Фаховості, Відданості своїй справі. Саме таким був Алім Миронович Троян, якому 30 червня виповнилось би 70 років. Наш заклад пишається, що мав такого чудового директора. Він по-справжньому любив, знав і вмів... Любив школу, дітей, життя, спів; знав методи, підходи, технології навчання; умів пояснити, навчити і вислухати. Він володів одним з найбільших благ – мудрістю.

НОВИЙ НАЧАЛЬНИК ПОШТИ
Начальником Центру поштового зв’язку №2 Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта» днями призначено Миколу Мякотіна.
Микола Миколайович народився 9 травня 1977 р. у с.Смотрич. Після закінчення середньої школи №5 навчався в ПДАТУ на економічному факультеті. Трудову діяльність продовжив на керівних посадах різних комерційних структур. Останнім місцем роботи була Чернівецька дирекція ПРАТ СТ «Гарантія». 

ПЕРША ПІСЛЯ ГОЛОВИ
Не пройшло й двох років, як у голови райдержадміністрації з’я­вився перший заступник, яким стала Маріанна Великохатько.
Маріанна Анатоліївна народилася 14 червня 1973 р. у с.Великозалісся. 1995 р. закінчила Вінницький державний технічний університет за спеціальністю «Обчислювальні машини, комплекси, системи і мережі». У 1999 р. закінчила ПДАТУ за спеціальністю «Облік і аудит». 

ДРУКАРНЮ ОЧОЛИВ ГУЧЕК
6 червня директором міської друкарні призначено Миколу Гучека. Микола Віталійович народився 5 серпня 1961 р. у с.Довжок. 1979 р. закінчив тамтешню середню школу і його відразу було призвано на службу в армію. Повернувшись додому 1981 р., пішов працювати водієм швидкої медичної допомоги райлікарні. Через два роки вирішив свою долю пов’язати з міліцією і 1983 р. вступив на навчання в Саратовську школу МВС СРСР. 

ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД НАРОДОМ
29 травня сільський голова Гуменецької об’єднаної територіальної громади Інна Абдулкадирова отримала нагороду - грамоту Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».
Грамота є відзнакою Верховної Ради України за вагомий внесок у будь-яку сферу життєдіяльності держави, визначну громадсько-політичну діяльність, заслуги перед Українським народом у сприянні становленню та зміцненню України як демократичної, соціальної, правової держави...

ПАМ’ЯТІ ГЕНРІХА ГАЛИЦЬКОГО
6 червня виповнилося би 85 років Генріху Олександровичу Галицькому. Ця славна людина гідно ввійшла в історію свого життя. Він прожив непростий життєвий шлях і це сформувало його не лише як порядну людину, надійного товариша, висококваліфікованого спеціаліста, а й умілого організатора. Генріх Олександрович народився 6 червня 1932 р. на Кіровоградщині, а дитинство і юність прожив у м.Житомир. Армійська служба проходила на Балтійському флоті.

РЕФОРМА ЗМУСИТЬ ПРАЦЮВАТИ
У цьому переконаний Грушківський сільський голова Анатолій Тимчук. Після виборів нових очільників місцевого самоврядування, що пройшли трохи більше як півтора роки тому, він одним із перших у районі почав штовхати надважке питання децентралізації. Нагадаю, після старту реформи на Кам’янеччині утворилося три об’єднані громади - Гуменецька, до складу якої увійшло 21 населений пункт, Колибаївська (7 сіл) та Китайгородська (13 сіл). Після того - два роки мовчанки. Але це тільки в нас, у той час як по всій країні процес об’єднання не зупиняється.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

90 РІДНІЙ ВЧИТЕЛЬЦІ
До Антоніни Комарницької, що проживає у селищі Сахкамінь, з квітами, подарунками та найкращими побажаннями прийшли староста селища В’ячеслав, завідувач сільського клубу Ніна Волинець та завідувач бібліотекою Валентина Ткач.
Антоніні Гнатівні, яка все життя присвятила педагогічній ниві, виповнилося 90 років. 

ВІРТУОЗ ІЗ ВРУБЛІВЦІВ
Усе життя Миколи Мельника нерозривно пов’язане з музикою і піснею. А витоки любові до краси, світу мистецтва – з рідних Врублівець, які чарують мальовничими берегами Дністра, щедрими садами, голосистим співом земляків. Із вдячністю згадує рідну домівку, в якій тихими вечорами батько хвацько вигравав на мандоліні або балалайці бадьорі танці та рідні українські пісні. Вмів «вибивати» на барабані. Ще зовсім малим Микола й сам оволодів грою на згаданих струнних інструментах, став гармоністом. А співучий баян повів його у широкий, розмаїтий, незбагнений музичний світ.

ТАЛАНОВИТА КАМ’ЯНЕЧЧИНА
Учень Кам’янець-Подільського НВК №8 Влад Святий став фіналістом національного шоу «Україна має талант. Діти-2». 11-річний Влад Святий давно мріяв приїхати на шоу. Хлопчик хотів здивувати не тільки рідкісним прізвищем, а й надзвичайним талантом. Своїм світлим, ліричним та ніжним танцювальним виступом Влад дійсно вразив усіх членів журі – Дзідзьо, Ігоря Кондратюка, Славу Фролову. І кожен із них сказав хлопчику «так».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗІРОЧКА НОВИХ ІМЕН УКРАЇНИ
21 квітня в Українському Фонді культури (м.Київ) відбулося відзначення переможців XXХ ювілейного Всеукраїнського огляду-конкурсу «Нові імена України – 2017». Свій талант та творчий доробок представила учениця Кам’янець-Подільської міської дитячої школи мистецтв Богдана Ільєва, учениця викладача Тетяни Білоус, яка стала лауреатом конкурсу в номінації декоративно-прикладне мистецтво.
Богдана неодноразово заявляла про себе у світі декоративно-прикладного мистецтва, перемагаючи на обласних, всеукраїнських конкурсах. 

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Олексій КОРБА
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Олексій Корба - один із тих, кому поталанило одразу найти себе, знайти справу свого життя.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БУВ ВЕЛИКИМ ПАТРІОТОМ МІСТА
Історично наше місто особливе. Це одвічна столиця Поділля – колишній центр однієї з 50 губерній царської Росії, центр Кам’янець-Подільської області. Та долею історії воно було зведене до звичного провінційного міста. Всупереч історичній несправедливості, Кам’янець зберіг дух високої культури, великого інтелекту і завжди залишиться духовною столицею нашого краю.

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Аня ШИМКОВА
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Одним із скарбів Слобідки-Гуменецької є красива, розумна, талановита учениця 7-Б класу ЗОШ №7 Аня Шимкова.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Сєва МАРТИРОСЯН
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще. Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ. За показною легкістю високих здобутків у спорті лежать великий труд спортсменів та їхніх тренерів, а також всіх, хто їм допомагає. Яскравий приклад поєднання всіх складових успіху можемо побачити в особі юного боксера Кам’янеччини – Сєви Мартиросяна.
Автор:  Олег МАЗУРИК

«КЛЮЧ» ДО ДОБРОТИ
Аліна Мусій, жителька Гути-Чугорської, потребує нашої з вами допомоги.
Їй всього 19, але випробувань дівчинка пережила чимало. Про них вона прозповіла у листі, що надійшов на адресу редакції:
«Я, Мусій Аліна, мені 19 років, у мене лімфогранулематоз, варіант нодулярний склероз, IV В стадія». 

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Олександра БОДНАР
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Коли Олександрі Боднар виповнився один рік, вона отримала відзнаку, як наймолодший житель Слобідка-Гуменецька під час свята села.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВИКЛАДАЧЦІ - ПЕРСОНАЛЬНУ СТИПЕНДІЮ
Викладач Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи, кам’янчанка Оксана Бордюк відзначена стипендією, яка надається провідним митцям, відповідно до розпорядження голови Хмельницької облдержадміністрації з 2005 року.
Зазначимо, що Оксана Бордюк є керівником народного аматорського інструментального ансамблю викладачів «Концертіно», дитячого ансамблю скрипалів «Адажіо», інструментального ансамблю «Аrs nova».

ЗА РІК - СУТТЄВІ ЗМІНИ
Минув рік, як у акушер-гінекологічному відділенні Центральної районної лікарні відбулася зміна керівництва. Очолив відділення досвідчений акушер-гінеколог Олександр Дудко. Та чи стало краще від таких призначень пацієнтам, чи поліпшилися умови їхнього перебування й, зрештою, чи зросла довіра до кам’янецьких медиків?
Про це та багато іншого поговорили з завідувачем відділення.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ. Микола ГОРДІЙЧУК
«Твоє призначення має значення». - Микола Гордійчук
Одинокий голуб в небесах кружляє,  
Пісню не співає – журно туркотить,
Видно, людську мову дуже добре знає,-
З неба долинає: «Так хотілось жить!..»

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Анна САЛАМАХА
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще. Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Срібну нагороду серед дорослих спортсменок виборола нещодавно юна тенісистка з Нагорян Анна Саламаха.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Антоніна ОСЕЦЬКА
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще. Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
17-річна студентка економічного факультету ПДАТУ Антоніна Осецька займається спортом заледве не з пелюшок.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІТАЛИ ЮВІЛЯРОК
4 лютого відсвяткувала свій День народження найстарша жителька села Голосків Марія Миколаївна Штогрін, якій виповнилося 96 років. А 6 лютого 50 років педагогічного стажу та 90–річний ювілей відзначила жителька с.Мукша-Китайгородська Ядвіга Олександрівна Мрачковська.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Артем МАРЦЕНЮК
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
«Моє фортепіано - чарівний інструмент». Саме цей музичний інстумент заполонив серце ще колись зовсім маленького жителя села Слобідка-Гуменецька Артема Марценюка. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАЛИШИВ СВІТЛИЙ І ВДЯЧНИЙ СЛІД

Відійшов в інший світ ветеран Національного університету ім.Івана Огієнка, талановитий педагог, плідний науковець, невтомний працівник вищої школи, життєлюб, творча, неординарна, цікава, щедрої душі людина Анатолій Суровий. Він був яскравою постаттю, частинкою історії нашого навчального закладу, не лише свідком, а й активним учасником тих процесів і подій, які стались в університеті у другій половині минулого століття та останніми роками.

ЛЕГЕНДИ ВІЙСЬКОВОГО УЧИЛИЩА
Ім’я ветерана Збройних сил України, полковника Володимира Кондрушенко буде вписано золотими літерами на скрижалях історії славного Кам’янець-Подільського вищого військового інженерного командного училища ім.маршала Харченка. У далекому 1975 році, переступивши поріг цього навчального закладу рядовим курсантом, він закінчив військову службу полковником - досвідченим офіцером, високопрофесійним фахівцем своєї справи. Всі, хто знає цю чудову, дуже порядну людину, характеризують його тільки з найкращого боку. 

50 – ЦЕ ЛИШЕ ПОЧАТОК
«У 50 життя тільки починається» - у цьому переконаний наш співрозмовник, староста селища Сахкамінь Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади В’ячеслав Ляховецький, який 7 лютого святкуватиме свій ювілей.  В'ячеслав Анатолійович родом із селища, в якому нині головує. Після закінчення Сахкамінської 8-річки, навчався на техніка-механіка у харчовому технікумі. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧИТАТИ З ПЕЛЮШОК ІЗ ГАЛИНОЮ ТКАЧУК
«Нація духовно бідна, якщо люди не читають», - у цьому переконана педагог із більш, ніж як 40-річним стажем Галина Ткачук. Сьогодні Галина Петрівна на заслуженому відпочинку, але все її життя було нерозривно пов’язане з навчанням та вихованням дітей. Як привити малечі любов до читання, з чого починати батькам та вчителям у навчальних закладах, аби книга стала справжнім другом - на ці та багато інших питань дає відповіді Галина Ткачук.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ КОЛЕГИ
Гіркий сум огортає душу: залишив цей світ колишній викладач економічних дисциплін національного університету ім.Івана Огієнка, наш колега і товариш Юхим Латер, недоживши кілька днів до свого 71-річчя. Уродженець м.Дунаївці, з 9-ти років із сім’єю проживав у Кам’янці-Подільському, в якому закінчив СШ №9, індустріальний технікум, історичний факультет педагогічного інституту. 

ПРИВІТАЛИ З ЮВІЛЕЄМ
90-річчя з дня народження 14 січня відсвяткував Олексій Корба зі Слобідки-Гуменецької. Ювіляра привітали староста села Юлія Блажко разом із завклубом Яною Кодовбецькою та бібліотекарем Діаною Чемишок.
Олексія Кириловича народився 14 січня 1927 року в селі Голосків. Дитиною пережив Другу світову війну, 15-річного хлопця забрали до Німеччини, де він важко працював.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧУБАЙКО ОЧОЛИЛА КОЛЕДЖ ПДАТУ...
Днями представлено нового директора коледжу ПДАТУ – Олену Чубайко. Останнім місцем роботи Олени Віталіївни був Хотинський технікум ПДАТУ. Третього січня в.о. директора коледжу харчової промисловості призначено Віктора Федоріва.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗАСЛУЖЕНО - «ЧЕСТЬ ВІТЧИЗНИ»
Рік, що минає, для колективу ДП «Нігинський кар'єр» завершується великими звершеннями як у виробництві вапнякового каменю, так і в роботі загалом.
На початку року головною проблемою, яка спіткала працівників підприємства, стало незаконне звільнення Миколи Ткача з посади директора. Проте Феміда вирішила на його користь. Поновлення на посаді дозволило вкотре погасити мільйонну заборгованість перед працівниками підприємства.

УВАГА НА ПЕРВИНКУ
Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун нещодавно розповіла, які зміни чекають на українську медицину з 1 січня 2017 р. За її словамми, сімейні лікарі, педіатри та терапевти почнуть підписувати контракти з пацієнтом на рік. Кожен лікар отримає гроші за реальну людину, яку він веде і яка уклала з ним договір. У громадян буде право самостійно обирати собі лікаря і право замінити його після закінчення контракту, якщо медик за якихось причин не влаштовуватиме пацієнта. У той же час, лікар теж буде зацікавлений у своїй репутації і кількості пацієнтів, адже до цього буде прив’язаний його дохід.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗОЛОТИЙ ФОНД ПДАТУ
У серпні 1980 р., саме в розпал роботи приймальної комісії у Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті (нині Подільський державний аграрно-технічний університет) ректором інституту був призначений Анатолій Байдюк. Тодішній ректор інституту, професор Семен Сербін, пропрацювавши на посаді майже 23 роки, перейшов працювати професором кафедри плодоовочівництва.
Представлення нового ректора Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту Анатолія Тимофійовича відбулося 13 серпня в аудиторії №20 головного корпусу, куди були запрошені члени ректорату.

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Дмитро СПАСЮК
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Перемогу і золото приніс Дмитру Спасюку бій за Кубок області зі змішаних єдиноборств ММА, який проходив цими вихідними у спортивній залі ДЮСШ №2.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОЛІМПІЙСЬКЕ СРІБЛО ДЛЯ УКРАЇНИ ТА КАМ’ЯНЦЯ
Під час нагородження міською радою кращих спортсменів міста нам вдалося поставити декілька питань срібному призеру ХХХІ Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро зі стрільби з пневматичної гвинтівки, студенту К-ПНУ, члену збірної України Сергію Кулішу
Автор:  Олег МАЗУРИК

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Владислав СПАСЮК
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
8-річний Владислав Спасюк, учень 3-Б класу СЗОШ №5, повернувся з нагородою та призами з ІІ Відкритої виставки історико-технічного стендового моделювання.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У ЛІКАРЯ НАВЧАННЯ НЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ
У цьому переконаний лікар ортопед-травматолог Володимир Гузак. Володимир Дмитрович працює в Центральній районній лікарні, намагається впроваджувати в кам’янецьку медицину досвід, отриманий на численних семінарах та курсах як вітчизняного, так і іноземного рівнів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОНОВЛЕННЯ У РАЙОННІЙ ЛІКАРНІ
Запущені реформи, які мають змінити не лише підхід у роботі, а й вимоги до працівників тієї чи іншої галузі, потрохи наберають обертів. І якщо в одних сферах їхній рух більш помітний, то в інших він всіляко гальмується чиновниками різних рівнів, які остаточно не визначилася, в якому напрямку рухатися.
Незворотними є ці процеси й для медицини. Те, що вона потребує докорінних змін, більше ніж очевидно. Та якими вони будуть і як швидко прийдуть залишається питанням часу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗНІМАЛИ СТРЕС ІЗ ОЛЕСЕЮ ВАКУЛЕНКО
Олеся Вакуленко - харківська художниця та дизайнер - цього тижня відвідала Кам’янець-Подільський. У РЦКМ «Розмай» вона не лише прочитала лекцію для школярів, майбутніх художників, а й провела майстер-клас із петриківського розпису.
27-річна художниця - авторка першої української антистрес-розмальовки «Я люблю Україну», виданої торік, вона створює дивовижні картини та ілюстрації за мотивами українського народного живопису.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗА ПРОФЕСІОНАЛІЗМ
Минулого тижня медаль «За професійну працю» від ВГО «Країна» за журналістську діяльність було вручено відомому на Кам'янеччині журналісту, засновнику всеукраїнської дитячої газети «Долонька» Миколі Гординчуку.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«СКЛАДАЮ ВІРШІ НА ПОКОСИ»...
Із 1998 р. у Кам’янці працює поетичний клуб зі співучою назвою «Ліра», гідно розвиваючи і збагачуючи багаті літературні традиції міста. Щира, безкорислива і задушевна людина, робітник за професією Іван Шеремета згуртував навколо себе однодумців, різних за віком і спеціальностями, але об’єднаних великою любов’ю до художнього слова. Втілилася в життя заповітна мрія людей, залюблених у поезію, вишукане слово.

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Богдана ІЛЬЄВА
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Із Всеукраїнського огляду-конкурсу за молодіжною програмою Українського фонду культури «Нові імена України» перемогу привезли учні міської дитячої школи мистецтв Богдана Ільєва та Ахмед Зітуні.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КУЛІБИН ТУПІКОВ НАВЧИТЬ
Тема енергозбереження нині жважо обговорюється навіть лінивими, бо ж за нею стоять кровно зароблені. Одні придумують, як вберегти тепло в домівках, інші - як отримати дешеву електроенергію, а наш нинішній співрозмовник, випускник індустріального коледжу, нині - студент Тернопільського національного технічного університету Антон Тупіков придумав як заощадити гроші на освітленні під’їздів.

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Ірина СТЕПАНЮК
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
9-класниця Ірина Степанюк, учениця Боришковецької ЗОШ І-ІІ ступенів, не лише талановита танцівниця, а й вправна майстриня.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Тетяна ПУПЕН
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Сьогодні мова піде про надзвичайно талановиту дівчинку, ученицю Рудської ЗОШ Тетяну Пупен.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЛАВНІ ІМЕНА ПОДІЛЛЯ
88-річчя з Дня народження відсвяткував відомий не тільки в Кам’янці, а й на Поділлі Василь Калуцький.
Усі, хто його знає, відзначають його виняткову доброзичливість і безкорисливість, бажання завжди допомогти. Василь Юхимович пішов на заслужений відпочинок з посади директора будинку відпочинку «Поділля», цей заклад очолив у 1981 році й пропрацював керівником 19 років.

ПРАВДА ПРО ВІЙНУ НА СХОДІ З ПЕРШИХ УСТ
У ПДАТУ відбулая зустріч з Геннадієм Фіміним, автором та видавцем книги «Доброволець «Сумрака».
До війни Геннадій був громадським активістом на Луганщині, допомагав та відстоював інтереси простих людей, що потерпали від міліцейського та чиновницького свавілля. Очолював рух, що боровся за трудові права шахтарів. Під час Революції Гідності організовував громадські акції у Луганську. 

БРОНЗА ЗА БЛУЗУ
Учениця ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» Ілона Гаврисишин посіла ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Worldskills Ukraine», який проходив у Києві з 31 жовтня до 2 листопада.
Наші перукарі, монтажники санітарно-технічних систем та устаткування, кравці-закрійники змагалися в декількох номінаціях та гідно представили професійну освіту Хмельниччини й наше місто зокрема.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Аліна ЦИГАНЮК
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
10-класниця Аліна Циганюк, учениця Мукшо–Китагородської ЗОШ І-ІІІ ступенів, чарує людей своїм мелодійним голосом.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Даша САВЧУК
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
6-класниця Даша Савчук уже не уявляє свого життя без допомоги іншим людям.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРЕМОЖНІ ГОЛИ ВІТАЛІЯ ТРУШЕВА
Уже півтора десятиліття кам’янецький футболіст Віталій Трушев (повний кавалер ордена «За заслуги») захищає кольори параолімпійської збірної України з футболу. Яким був цей шлях для Віталія у нашій сьогоднішній розмові.
Автор:  Олег МАЗУРИК

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Сабіна НОВОСАД
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
11-класниця спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка» Сабіна Нвосад займається боксом три роки. За цей час ім’я дівчинки відоме не лише в Україні. Її тренер Олег Люлько переконаний, що такого успіху боксерка досягла завдяки своїй наполегливості.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІКТОР КОРШОК ОТРИМАВ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій та при виконанні службових обов’язків та з нагоди Дня захисника України, Президент України видав указ про відзначення командира 48-ої окремої інженерної бригади Віктора Коршка орденом Богдана Хмельницького (ІІI ступеня).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

100 ЛІТ «З МОТОРЧИКОМ»
100-літній ювілей відзначила 16 жовтня жителька с.Гуменці Віра Громотюк.
Привітати ювілярку з такою визначною датою першою приїхала голова Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Інна Абдулкадирова разом із працівниками апарату ради. У подарунок Інна Григорівна привезла пухову хустину, яка грітиме довгими зимовими вечорами. Віра Іванівна була надзвичайно схвильована, адже увесь день люди приходили, аби її привітати.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОТРИМАЛИ НАГОРОДИ...
Голову Гуменецької сільської ради ОТГ Інну Абдулкадирову нагороджено відзнакою Президента України - ювілейною медаллю «25 років незалежності України». Відповідний указ підписав Президент 19 серпня.
Почесне звання «Заслужений економіст України» присвоєно декану економічного факультету ПДАТУ Миколі Місюку. Таке звання він отримав з нагоди Дня працівників освіти.

ПОКЛИКАННЯ - БУТИ АДВОКАТОМ
Сумлінний та цілеспрямований адвокат Артем Шпак за кілька років наполегливої праці на ниві юриспруденції зарекомендував себе з кращого боку як перед колегами, так і громадянами, чиї інтереси доводилося представляти в суді. У чому ж секрет його успішності, спробували дізнатися, поспілкувавшись напередодні професійного свята - Дня юриста.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Нікіта МИХАЙЛОВ
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Дарина КАЛИНЮК
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДИПЛОМ ВІД МОНУ
Керівник гуртка, методист народного художнього колективу студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Колорит» Центру дитячої та юнацької творчості Наталія Качковська здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

ПОЧТИ 40 ЛЕТ - ШКОЛЕ
Марковская, урождённая Силина, Лариса Борисовна родилась 4 февраля 1923 года в Каменце-Подольском. Педагог. Учитель русского языка и литературы. Отличник народного образования. Участник Великой Отечественной войны.
Исторической справедливости ради следует отметить, что 1929 год стал роковым в юношеской, да и всей жизни Ларисы Борисовны (Силиной) Марковской.

ГОРДІСТЬ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ. Владислава МАЗІЙ
Успішні талановиті, розумні, наша надія й наше майбутнє - усе це діти нашого міста і району. Вони - еліта України, яка, віримо, змінить її на краще.
Нова рубрика від «Сільського контролю», яка має назву «Гордість Кам’янеччини», розповідатиме вам, шановні читачі, про дітей, які щоденною працею, цілеспрямованістю та новими ідеями змінюють наш світ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СТО ДНІВ ТУРБОТИ
Рівень цивілізованості суспільства визначається ставленням до тих людей, хто не в змозі подбати про себе сам.
Про них піклується держава, а на місцевому рівні - міська влада. Саме для цього в місті створено потужній центр надання соціальних послуг «Турбота», який очолила Валентина Солодковська. Нова установа стала продовженням життя двох центрів - «Надія» та «Довголіття».

ПАМ’ЯТІ НАУКОВЦЯ І ВИНАХІДНИКА
Минає рік, як пішов у вічність Петро Філіпчук, вчений, винахідник СРСР, Людина з великої літери.
Петро Андрійович народився 10 березня 1943 р. у м.Хмельницький у сім’ї робітників. У 1960 р. закінчив СШ №6 і пішов на завод трансформаторних підстанцій, де працював слюсарем-складальником до призову в лави радянської армії (1962-1965 рр.). У 1970 р. закінчив із відзнакою агрономічний факультет Кам’янець-Подільського СГІ.

ЯЛОВОМУ Є ЧИМ ПИШАТИСЯ
Досить знана і поважна в місті людина, яка за свій вік зробила в Кам’янці багато хороших справ, гарний керівник, професіонал своєї справи, цілеспрямований, порядний і скромний Іван Яловий відзначив свій сьомий у житті ювілей.

ЛЮДИНА, ЯКА ЗАВЖДИ НА ПЕРЕДОВІЙ
Цими гарними, осінніми днями із Києва надійшла приємна новина: Надії Підскоцькій присвоєно високе звання «Почесний ветеран України». У нагородному листі сказано: «За період своєї роботи створила систему соціального захисту населення, мережу соціальних установ для надання соціальних послуг ветеранам. За ініціативи Підскоцької Н.К. в 1988 році було створене перше в Хмельницькій області відділення соціального обслуговування ветеранів та пенсіонерів, яке стало фундаментом для створення ТЦСО «Надія».

РОЗСАДИЛИ ПО КРІСЛАХ
2 вересня поліція міста та району отримала нових очільників.
Кам’янець-Подільський міський відділ поліції очолив капітан поліції Борис Сушицький, його попередник, підполковник поліції Ігор Кшемінський зайняв крісло очільника районного відділення поліції, яке кілька місяців було порожнім.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПАСЕНКО - ДИРЕКТОР
У ДЮСШ №2 новий керівник. Від 22 серпня виконувачем обов’язків директора став Василь Пасенко.
Попередній очільник Дмитро Невенгловський вирішив продовжити свій трудовий шлях тренером цього ж ДЮСШ.

ПАСТУХ ПРИВІЗ ОРДЕН І ПРАПОР
Рішенням Президії Асамблеї ділових кіл та Науково-експертної ради Програми «Лідери XXI століття» директора ПАТ «Нива» Анатолія Пастуха удостоєно орденом «За громадянську доблесть» зі врученням відповідного ордена, іменного диплома та національного прапора з пам’ятним написом, а також пам’ятної медалі «25 Років Незалежності України».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГЕРОЇ УКРАЇНИ
Сьогодні ми в глибокій повазі низько схиляємо свої голови перед воїнами, які загинули, захищаючи рідну землю від німецько-фашистських загарбників, перед партизанами і підпільниками, всіма людьми доброї волі, хто у той важкий час чинив опір ворогові і загинув в ім’я життя прийдешніх поколінь.

«КАМ’ЯНЕЦЬКІ ЧАРИ» МИКОЛИ ПАНАСЮКА
У світ вийшла книга «Кам’янецькі чари» Миколи Панасюка.
Про її створення розповідає автор книги, член Національної спілки художників України Микола Панасюк.
- Легендарний Кам’янець-Подільський зачарував мене безповоротно і назавжди, - каже автор

СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ КОРИФЕЯ СПІВУ
Пам’ять повертає до тих років, коли стрункий, з армійською виправкою, кучерявий, з густою шевелюрою, в окулярах, юнак Анатолій Ляпота стрімко виходив на сцену і в зал линула чарівна пісня. Байдужих не було. Почувши вперше незвичайний спів, люди нерідко сприймали аматора за професійного артиста, адже співакові природа щедро подарувала рідкісної краси голос - зі своєрідним забарвленням, широким діапазоном, надзвичайно потужний (мікрофоном не користувався) ліричний баритон.

НОВІ ОЧІЛЬНИКИ В МЕДИЦИНІ
Вчора головним лікарем міської лікарні призначено Олександра Чернеця.
Олександр Вікторович народився 17 вересня 1964 р. у Козятині. Закінчивши Кам’янець-Подільську СШ №1, вступив до Чернівецького медінституту. За час навчання встиг відслужити в армії, повернувшись, закінчив інститут і проходив інтернатуру в Кам’янці.

ВИЗНАННЯ ЗА ПРОФЕСІЙНУ ПРАЦЮ
Учора правоохоронці міськвідділу міліції підсумували роботу підрозділу за 7 місяців поточного року. У заході взяв участь новий очільник обласного штабу Валерій Головань, який привіз із Хмельницького надзвичайно приємну новину - співвласника газети «Кам’янецький часопис КлюЧ» Наталію Яцемірську за представленням Асоціації ветеранів МВС України було нагороджено відзнакою «За професійну працю».
Автор:  Ірина ФУРМАН

«МАРС ЛТД»: 22 БУДИНКИ ЗА 22 РОКИ
Професія будівельника чи не найстаріша в світі. Щойно людина з’явилася на світ, відразу почала себе убезпечувати від негоди, тварин, ворогів. Спочатку жила в печерах, потім встановлювали намети. У хід йшли каміння, дерева, листя, глина. Згодом насувалася цивілізація, й помешкання дедалі набували міцнішого і сучаснішого вигляду. Досі людство дивується, як голіруч можна було звести піраміди інків.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СВЯТО І БУДНІ ГЕНЕРАЛА МЕЛЬНИЦЬКОГО
Здається, ще не так давно були напружені будні військової служби, вічний неспокій офіцера, який вірою і правдою звик служити Батьківщині, а вже сьогодні він на заслуженому відпочинку. Перегорнувши настільний календар, почесний громадянин міста, колишній депутат міськради, генерал-майор інженерних військ Василь Мельницький задумливо зупинився на сторінці з написом 14 серпня – це день його народження.

ТОМАТИ, БІЛЬШІ ЗА КУЛАК
3-метрові бадилля помідор, та томати, вагою до кілограма й більше, вирощує на своїй дачній ділянці у Жванці кам’янчанин Юрій Костін. До Юрія Петровича ми завітали, аби на власні очі побачити помідори, завбільшки з чоловічий кулак.
Біля хвіртки нас зустрічає господиня будинку Зінаїда Єгорівна, запрошує на подвір’я та кличе чоловіка.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У ВСЬОМУ
Порядна, мудра людина, професор, заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри сільськогосподарських машин і механізованих технологій інженерно—технічного навчально-наукового інституту ПДАТУ Анатолій Рудь до всього в житті ставиться відповідально, зокрема, й до нової посади - голови ветеранської організації ПДАТУ.
9 серпня Анатолій Володимирович святкуватиме 70-річчя від дня народження.

З МАЛОГО ДЕРЕВА ВЕЛИКИЙ УРОЖАЙ
Цінні властивості грецьких горіхів відомі здавна. Стиглі горіхи містять стеарин, вітаміни A, В1, В2, B3, B12, C, К, Е, PP, дубильні речовини, хінони, глютаміни, ефірне масло і глютанциди. Вчені знайшли навіть у зелених горіхах каротин і вітаміни С, B1, B2. Нині горіхи вирощують у багатьох країнах світу, й Україна не виняток, оскільки займатися горіхівництвом економічно вигідно.
Частка волоського горіха у валовому виробництві горіхів в Україні є переконливою, бо становить понад 99%, тобто на фундук і мигдаль припадає менше 1% зібраних плодів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ІЗ ДИТСАКА - В ЦЕНТР
Т.в.о. директора багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру призначено Інну Ганушкевич.
Інна Борисівна народилася 6 липня 1978 р. в м.Ізяслав, у родині педагогів. Переїхавши до Кам’янця, закінила ЗОШ №7 та вступила до Кам’янець-Подільського педагогічного університету за спеціальністю «Дифектологія, логопедія».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

91-ИЙ - У СТРОЮ
Військовий льотчик, полковник морської авіації Петро Дружбіцький належить до когорти тих людей, з якими сміливо можна йти в розвідку. Надзвичайно скромний, порядний і доброзичливий.
Коли почалася Велика Вітчизняна війна, він навіть не роздумував, а зразу ж звернувся у військкомат з проханням відправити його на фронт. Та не судилося одразу потрапити на передову, був ще зовсім юний.

ВІОЛІНА СИТНІК: «КРАЩЕ СПРОБУВАТИ І ЗАЗНАТИ ПОРАЗКИ, НІЖ НЕ СПРОБУВАТИ ЗОВСІМ»
Неймовірна, успішна та творча, смілива, відкрита, сонячна та позитивна. Любителька хенд-мейдових прикрас та слов’янської міфології, романтичних прогулянок нічними вуличками рідного міста та вечірніх посиденьок із друзями за глінтвейном, під час яких народжуються божевільні й водночас геніальні ідеї, за реалізацію яких вона береться наступного ж ранку. Затята книголюбка та кавоманка. Любляча дружина та дбайлива мати.
Саме так можна охарактеризувати Віоліну Ситнік, молоду письменницю із Кам’янця-Подільского.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

УСЕ ЖИТТЯ БІЛЯ ВОДИ
Кожну другу неділю липня в Україні відзначають День рибалки. Його святкують усі, хто хоч раз посидів на березі річки чи ставка з вудочкою. Що й казати, а подібне єднання з природою розслабляє та надихає.
Серед тих, хто народився біля річки, кожен другий рибалка, особливо, якщо ця річка Дністер.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТРИ ОРДЕНИ - ЗАСЛУЖЕНО
Орденом «За громадянську доблесть» за визначні заслуги перед Україною нагороджений директор ДП «Нігинський кар’єр» Микола Ткач. Високу нагороду від Асоціації ділових кіл при Президентові України Микола Миколайович отримав у Державній резиденції «Малий Маріїнський палац». Урочиста церемонія пройшла 23 червня.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВІТАННЯ З МІНІСТЕРСТВА
Учора, 16 червня, відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника. Кращі працівники галузі були відзначені й нагороджені грамотами, подяками та грошовими преміями від керівництва району, помічника народного депутата Володимира Мельниченка Ірини Камінської, головного лікаря ЦРЛ Віталія Шевчука, головного лікаря ПМСД Василя Яковенка та департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВЕЛИКИЙ БУДІВНИЧИЙ  МОСТІВ І ЗАЛІЗНИХ ДОРІГ
4 червня відійшов у вічність Почесний громадянин міста, Почесний залізничник, Почесний ветеран України, ветеран праці, кавалер почесних відзнак «Честь і Шана» та «За заслуги перед міською громадою», Почесний голова ради ветеранів війни і праці залізничної станції, колишній начальник 5-ої дільниці станції Кам’янець-Подільський, депутат 3-ох скликань міськради, Президент депутатського клубу, активний член ветеранського руху Подільського краю, порядна, чесна людина - Станіслав Барбарук.

ВІТАЮ БРАТЕ, ТОБІ 30!
Уперше я не буду запитувати тебе, що подарувати на твій День народження – виберу сам. Попереджую, подарунок буде неоригінальний, ти, мабуть, будеш сміятися, але це будуть квіти. Цікаво, правда – брат брату дарує квіти... Які ж вибрати? 

КАМ’ЯНЧАНИН - ЗАММІНІСТРА
Кам’янчанин Юрій Лавренюк став заступником міністра Міністерства інфраструктури. Відповідне рішення Уряд прийняв 18 травня. До цього він очолював наглядову раду громадської організації «Всеукраїнська спеціальна колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю».

ПРАВО БУТИ ПЕРШИМ
Є у ветеранській організації Кам’янця люди, якими по праву пишається все місто. Серед них - голова комітету ветеранів Великої Вітчизняної війни та Збройних сил ради ветеранів міста, голова первинної ветеранської організації 1500-го Центру підготовки інженерних військ, полковник, ветеран Збройних сил, учасник бойових дій, чорнобилець-ліквідатор, генерал - єсаул МГО «Військо Запорізьке», учасник чотирьох парадів Перемоги (Москва) Валерій Перевознюк.

САВІШНА - І ЦИМ СКАЗАНО ВСЕ
Людина – легенда освіти, чарівна жінка, любляча дружина, мати й бабуся Леонарда Ферманюк 30 квітня відзначає свій ювілей. В останній день квітня 1946 року, в післявоєнний рік, в розпалі запашної й квітучої весни, побачила світ і відразу ж закохалась в нього маленька дівчинка – Щавінська Леонарда Саверівна. Народилася вона в селі Удріївці Дунаєвецького району в працьовитій сім’ї колгоспників.

МАЙЖЕ КОМПЛЕКТ. РАДА МАЄ КЕРУЮЧОГО
Відповідно до розпорядження голови районної ради, на посаду керуючого справами районної ради призначено Юрія Шубарського.
Юрій Володимирович народився 21 квітня 1986 р. у Кам’янці-Подільському. Після закінчення ЗОШ №12, 2002-2007 рр - навчався у ПДАТУ за спеціальністю «Менеджер організацій».

ГОСПОДАР СТРУМУ
Хто на Кам’янеччині не знає Георгія Грубі? Він - господар струму, директор РЕМу міста Кам’янця-Подільського та району ПАТ «Хмельницькобленерго», колишній голова райдержадміністрації, депутат райради, справжній чоловік, люблячий батько та дідусь.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

САМОРОДОК ІЗ ДУМАНОВА
Про нього кажуть самоучка, супер талант, і він має сім п’ядей у лобі. А засвітився Андрій Бучківський за один день - про нього взнала вся Україна завдяки проекту «Вus online». Тоді був досить потужний піар, якого ніхто не замовляв.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У МІСТІ БУВ «МАЛЬЧИК ПО ВЫЗОВУ»
Упродовж двох днів, 26-27 березня, Кам’янець-Подільський зустрічав найкращі танцювальні колективи. У рамках lV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Радея-Dance» до міста приїхали колективи з шести областей України.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЛІСОВУ ПІСНЮ ОЧОЛИЛА БЕРЕЗНІЦЬКА
Нещодавно на посаду директора ТОВ «Санаторій «Лісова пісня» призначено Ніну Березніцьку. До цього Ніна Сергіївна очолювала Кам’янець-Подільську міську виконавчу дирекцію Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

НАДІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
У березні управління агропромислового розвитку перейменовано у відділ агропромислового розвитку РДА, начальником якого призначено Надію Сузанську.
Надія Михайлівна народилася 25 червня 1977 р. у смт Заболотів Снятинського району Івано-Франківської області.

ПОВЕРНУВСЯ ДОДОМУ
Наприкінці минулого тижня відбулося призначення заступника начальника районного відділення поліції. Ним став капітан поліції Юрій Кондрацький. Юрій Миколайович народився 2 лютого 1986 року в м.Кам’янець-Подільський. Після закінчення гімназії здобув дві вищих освіти - Київський національний університет харчових технологій («Фінанси») та Київський національний університет внутрішніх справ («Правознавство»).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХІРУРГІЯ РУХАЄТЬСЯ ВПЕРЕД
4 березня минуло 12 років як завідувачем хірургічного відділення міської лікарні призначено лікаря-хірурга Валерія Арсенюка, який розпочав свою хірургічну діяльність у відділенні інтерном та ординатором. Нині він є автором понад 60 наукових робіт, трьох монографій, 3 патентів України на винахід, 12 раціоналізаторських пропозицій.

НОВІ Т.В.О.
Днями начальник Головного управління поліції в Хмельницькій області Микола Семенишив представив тимчасово виконуючих обов’язки міського відділу та районного відділення поліції.
Міський відділ поліції очолив підполковник поліції Ігор Кшемінський, який до того був начальником сектору з матеріально-технічного забезпечення поліції. Ще раніше - очолював Кам’янець-Подільське ЛВМ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАДІЙНЕ ПЛЕЧЕ АГРАРІЯ
Напередодні жіночого свята - 8-го Березня хочемо розповісти вам про жінок-керівників, які не побоялися важкої хліборобської праці. А ще хочеться розказати про жінок, які стали вірними спутницями аграріїв, їхнім надійним плечем. І принагідно вітаємо прекрасну половину людства зі святом і бажаємо миру, затишку, добра й любові.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГАЛИНА КРИКУН: «НАЙКРАЩЕ КАПІТАЛОВКЛАДЕННЯ – ЦЕ ДІТИ»
Сьогодні ця прекрасна жінка, чарівна бізнес-леді живе на два міста – Кам’янець та Київ. Та попри все, вона встигає бути люблячою матусею й бабусею, професіоналом своєї справи. 18 лютого свій ювілей святкує директор ТОВ «Торговий комплекс «Центральний» Галина Крикун.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЛУЖИВ ТАК, ЩО ЙДУ ПО МІСТУ Й ДИВЛЮСЯ ЛЮДЯМ У ВІЧІ
Підполковник внутрішньої служби запасу Михайло Головльов – особистість знана не лише в місті й районі. Депутат міської ради 6-го скликання, в минулому – начальник гарнізону державної пожежної охорони Кам’янець-Подільського району Михайло Геннадійович третього лютого відсвяткував 55-річчя з Дня народження.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МИКОЛА ПОВОЗНІКОВ: «ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ, ФОРМУЄМО АГРАРНУ ЕЛІТУ»
Кілька років тому студенти-аграрники стали на захист свого декана, якого незаконно звільнили з університету. На той час це був чи не єдиний в місті прецедент, коли молодь зважилася настільки активно захищати свого наставника. Про Миколу Повознікова, колишнього декана біотехнологічного факультету ПДАТУ, говорили багато й різного: одні казали, що він новатор, першопроходець, ідейний натхненних, інші ж вбачали в ньому конкурента й перешіптувалися, що той, мовляв, трохи перегинає палицю в панібратстві зі студентами, й узагалі...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПАМ’ЯТІ АНАТОЛІЯ ЛОНТКОВСЬКОГО
Минає рік, як його не стало. Кажуть, з часом біль вщухає, але мені здається, що стає тільки гірше. Гірше тому, що ти розумієш – твого тата вже не повернути, розумієш, що вже ніколи не пригорнешся до нього, ніколи не обіймеш і ніколи не запитаєш поради.

СХІД У НАДІЙНИХ РУКАХ
28 січня черговий гуманітарний вантаж, який везуть уже не перший раз Слобідко-Кульчиєвецький сільський голова Руслан Нестеров та заступник командира батальйону «Миротворець» Хафіз Рафієв, відправили на схід у Сєвєродонецьк, Щастя та Зайцево.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ПЕРЕКИНУЛИ З РАЙОНА В МІСТО
Директором Кам'янець-Подільського міського району електричних мереж ПАТ «Хмельницькобленерго» призначено Георгія Грубі. Георгій Борисович народився 14 квітня 1951 р. у Львові. 1973 р. закінчив К-ПСГІ за спеціальністю «Механізація сільського господарства», 2003 р. - ПДАТА за спеціальністю «Енергетика сільськогосподарського виробництва».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПОВЕРНУЛИ НАЗАД. НАДОВГО?
20 січня Летичівський районний суд поновив на посаді директора ДП «Нігинський кар’єр» Миколу Ткача.
Нагадаємо, 5 листопада, відповідно до наказу Мінагрополітики, Миколу Миколайовича було звільнено із займаної посади, натомість на його місце призначено нового керівника Сергія Діденка. Працівники підприємства не пустили новоспеченого очільника та вдавалися до неодноразових акцій протесту з вимогою повернути їм колишнього директора, за час керування якого «Нігинський кар’єр» отримав друге дихання.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У МІСТО ПОВЕРНУЛИ ВІЙСЬКОВИХ. КОРШОК СТАВ КОМАНДИРОМ
17 грудня підполковника Віктора КОРШКА призначено командиром новоствореної 48-ої інженерної бригади Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, а 28 грудня він став ще й першим заступником начальника Кам’янець–Подільського гарнізону.

«ВИ ЖИВІТЬ, МОЇ ВІРШІ, ЯК ВІЛЬНІ ВІТРИ...»
Подільський поет, член Національної спілки письменників України, лауреат премії ім.Б.Хмельницького, доцент Національного університету (м.Хмельницький) Віталій Міхалевський не забуває рідну Кам’янеччину. Він народився 3 листопада 1961 р. у с.Привороття (нині Подільське).

МІСЦЕВУ ОЧОЛИВ ГРИНЬКІВ
На виконання Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 р. в органах прокуратури утворено 178 місцевих прокуратур, які почали діяти з 15 грудня 2015 р.
Варто зауважити, що Кам’янець-Подільська місцева прокуратура включатиме район та місто Камянець-Подільський, а також Дунаєвецький та Новоушицький райони. Очолив місцеву прокуратуру колишній очільник Кам’янець-Подільської міської прокуратури Віталій Гриньків.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У РАЙОНІ РОДИВСЯ, ВИРІС І ВМРУ
Реорганізація правоохоронної системи сьогодні цікавить усіх - хтось просто спостерігає, дехто ж бере у цьому процесі безпосередню участь. Безперечно, міліцейську систему, яка втратила довіру населення, варто було реорганізувати, та чи все так погано колись було в міліції?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЄПАР ГРІВ ДУШУ, А ЖИЛАКА ГОДУВАВ
Днями медаль «Захисник Донецького аеропорту» отримав мешканець с.Гуменці Сергій Козак.
Сергій Юрійович 300 днів і ночей захищав суверінітет Вітчизни на сході в зоні АТО. Гаслом монтажника високовольтних ліній, який працював у санаторії «Лісова пісня», було: «Захистити і вижити».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НАЧАЛЬНИКОМ СТАВ ЄВГЕН БРИЖАТИЙ
1 грудня начальником кафедри військової підготовки К-ПНУ призначено Євгена Брижатого.
Євген Іванович народився 24 березня 1976 р. у Кам’янці-Подільському в сім’ї військовослужбовця. 1993 р. закінчив СШ №9, 1997 р. - військово-інженерний факультет при ПДАТА та був направлений у розпорядження командувача військами Одеського військового округу.

ГОЛОВНИМИ СТАЛИ ІГОР ВОЙТЕНКО ТА ОЛЕГ КРАСОВСЬКИЙ
1 грудня головним лікарем міської лікарні №1 призначено Ігоря Войтенка.
Ігор Іванович народився 16 квітня 1957 р. у с.Жванець у сім’ї медиків. 1974 р. закінчив Жванецьку СШ з відзнакою, 1980 р. - Чернівецький державному медичний інституті.

«ВІЧНИЙ ДВИГУН» - ВАЛЕРІЙ ГОРДІЙЧУК
6 грудня свій 70-річний ювілей відзначатиме Валерій Гордійчук. Мало знайдеться в Кам’янці людей, які або не знають ювіляра особисто, або принаймні жодного разу не чули його прізвища. Це й не дивно, адже вже багато років Валерій Григорович очолює одне з найбільших комунальних підприємств міста – «Міськтепловоденергія», споживачами послуг якого є практично всі мешканці міста.

АГРАРІЙ З ДІДА-ПРАДІДА
6 грудня сороковий День народження відзначить відомий на Кам’янеччині аграрій, начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Гай.
Ігор Віталійович народився у с.Нестерівці, що на Дунаєвеччині, та через кілька років родина переїхала в Кам’янець-Подільський. Тут хлопець закінчив школу і вступив на навчання в ПДАТА, де і здобув освіту фінансиста-економіста.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРШИЙ ЗАМ АТАМАНЧУК
На посаду першого заступника начальника Кам’янець-Подільського відділу поліції призначено Олексія Атаманчука.
Олексій Петрович народився 22 серпня 1968 року в Новій Ушиці. Після закінчення місцевої 8-річки, 1983-1987 рр. навчався в Кам’янець-Подільському індустріальному технікумі. 1987-1990 рр. - служба в армії. 1990-1994 рр. - навчання на історичному факультеті К-ППІ ім.Затонського.

У БОГА НЕМАЄ ІНШИХ РУК, КРІМ ТВОЇХ
Чи можливо в умовах сьогодення займатися благодійністю? Не тією, що на паперах, а справжньою, щирою? Можливо, й досить успішно. Саме цим в умовах нинішніх реалій займається благодійний фонд «МіСт імені Михайла Савенка». 23 листопада на базі Кам’янець-Подільської школи-інтернат «Славутинка» пройшла прес-конференція для ЗМІ, під час якої благодійники підбивали підсумки трьохрічної діяльності.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СИЛИ Й НАСНАГУ ДАЄ ЗЕМЛЯ
Чи можуть представники малого й середнього аграрного бізнесу в Україні конкурувати з великими агрохолдингами? Як вдається аграріям виживати в доволі складний час із нестабільною економікою та щорічними примхами погоди? Чи залишились ще ентузіасти в агросекторі, які готові до експериментів та щоденної праці біля землі?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАЙМАЙСЯ ТИМ, КИМ НЕ КОЖЕН ЗМОЖЕ
У селі Верхостепне Ставропольського краю в 1956 році народився Анатолій Зелениця. Через двадцять років хлопець переїхав в Україну, до Кам’янця-Подільського, де мешкала чимала його родина.
Навіть не сподівався, що поєднає долю із цим краєм назавжди...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПАМ’ЯТЬ ПРО БАБІЯ ЖИВА
У неділю, 15 листопада, у с.Острівчани відбулося відкриття меморіальної дошки Володимиру Бабію.
Дату вшанування відомої на Кам’янеччині людини - у День сільського господарства - вибрали не випадково. Володимир Володимирович був знаним у районі агровиробником, керівником підприємства «Леон-агро».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РЕКТОР ПДАТУ ЗАСЛУЖИВ ПЕРЕД МІСЬКОЮ ГРОМАДОЮ
Приємною новиною для викладачів та студентів стало нагородження ректора ПДАТУ Володимира Іванишина відзнакою міського голови «За заслуги перед міською громадою».
Саме до Дня працівників сільського господарства заступник міського голови Дмитро Васильянов від імені мера Кам’янця-Подільського Михайла Сімашкевича вручив цю відзнаку.

І ЦЕ ГОВОРЮ ВАМ Я, СТАСІЙ
23 листопада 55 років з Дня народження відзначить корінний кам’янчанин з діда прадіда Олександр Стасій.
Він народився рівно через 100 років від Дня народження прадіда Василя Гречкосія, а його інший прадід, німець Василь Дракслер, свого часу переселився з Німеччини на Довжок і тут оселився. Він мав чималу силу, міг взяти з лісу дуб в оберемок і принести додому.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

УЗАГАЛЬНЮВАТИ Є КОМУ
Відповідно до розпорядження голови РДА, 2 листопада на посаду начальника загального відділу апарату райдержадміністрації призначено Ірину Воронюк.
Ірина Вікторівна народилася 6 квітня 1983 р. у с.Голосків Кам’янець-Подільського району.
1989-1999 рр. - навчалася в Кам’янець-Подільській ЗОШ №5.

ЮР’ЄВ НЕ СИДИТЬ НА ПЕЧІ
Хочеш їсти калачі не сиди на печі, саме за таким принципом і живе директор «Українського кристалу» Володимир Юр’єв. Більше 10-ти років тому Володимир Васильович вибрав єдиний напрям діяльності - виробництво хлібобулочної продукції, пиріжків з начинкою та кондитерських виробів. Щороку «кристалівські» фахівці пропонують споживачам все нові й нові види продукції.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У ЦНАПІ НОВИЙ КЕРІВНИК
Відповідно до розпорядження голови Кам’янець-Подільської РДА, на посаду начальника відділу з організації та забезпечення функціонування Центру надання адміністративних послуг РДА призначено Наталю Куц.
Наталя Святославівна народилася 15 червня 1969 р. у м.Кривий Ріг, у родині військовослужбовця.

НАДІЙНИЙ ЗАХИСНИК
Цього року 14 жовтня українці вперше святкуватимуть День захисника вітчизни, який співпадає із Днем козацтва в Україні. Відповідний Укар підписав Президент України Петро Порошенко минулого року.
Це свято людей, які обрали своєю професією захист рідної держави. Виконуючи службові обов’язки, часто ризикуючи своїм життям, вони є справжнім взірцем високого патріотизму та гарним прикладом мужності для молодого покоління.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ІЗ АРИФМЕТИКИ ДО ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ
Чи може Україна стати повноправним гравцем на економічному світовому ринку, в які країни українські товари мають експортне зелене світло та як Кам’янцю наростити економічний потенціал - на ці та багато інших питань «КлюЧ» поспілкувався з шеф-редактором газети «Вільність і закон», засновником журналу «Handel PU», головою ВГО «Союз підприємців поляків України», членом Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Володимиром Мідзяновським.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕ УЯВЛЯЮ ІНШОЇ РОБОТИ
Втілення абсолютної жіночності, цілеспрямованість, впевненість в справі, яку робить, при цьому кандидат у майстри спорту з легкої атлетики - все це уособлює в собі директор Гуменецької НВК «ЗОШ I-III ступенів, гімназія» Ліна Пазюк.
Завжди з посмішкою та гарним настроєм вона не лише згуртовує свій колектив, але й вчить інших поважати професію, яку обрав, - професію вчителя.
Автор:  Ірина ФУРМАН

НАДІЯ СІЛЬЧЕНКО
У старовинному Кам’янці-Подільському останнім часом з’явилися нові архітектурні ансамблі, що гармонійно поєдналися із сивою давниною. Милуючись новобудовами-красенями, директор Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Надія Сільченко неодмінно з гордістю відзначає: «У кожному з них є вагомий внесок, частка душі та серця випускників нашого навчального закладу».

ХОЧЕШ ЗРОБИТИ ДОБРЕ, ЗРОБИ САМ
Що змусило Ніну Дубицьку поміняти медицину на сільське господарство?
Село Гринчук нині відоме своїми яблуневими садами, висадженими наче під одну лінію, охайними та доглянутими. Цією красою опікуються в ПП «Гринчуцке» та СПП «Фарна» під умілим керівництвом Ніни Дубицької.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОБОТА ПОНАД УСЕ
6 вересня свій День народження святкуватиме заслужений працівник сільського господарства України, доктор економічних наук, професор, ректор Подільського державного аграрно-технічного університету Володимир Іванишин. Менш ніж за два роки перебування на посаді очільник аграрного вишу кардинально змінив курс навчального закладу, який знаходився на межі закриття, або мав всі шанси стати філією іншого університету.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЕМЕНИШИН - ГЕНЕРАЛ
Відтепер начальник управління в МВС у Хмельницькій області Микола Семенишин носитиме погони генерала-майора. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко №504/2015 «Про присвоєння спеціальних звань», за яким полковнику міліції Миколі Семенишину присвоєно звання генерал-майора міліції.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХОТІЛА Б ЖИТИ У СЕРЕДНЬОВІЧЧІ...
У Сувенірному містечку, що позаду Ратуші, і вибагливому туристу, і прискіпливому кам’янчанину є де розігнатися: просто очі розбігаються від неймовірних сувенірів, які ідеально підійдуть як у якості подарунка другу, колезі, родичу, так і як прикраса у власну оселю. І хоч вибір там величезний, та особисто мені одразу кинулися у вічі чудові текстильні ляльки кам’янецької майстрині Наталії Ягелович. Як виявилося, вона ще й прекрасний співрозмовник та людина з величезним колом інтересів.
Автор:  Віоліна СИТНІК

РОКІРОВКА В ГУМСФЕРІ
Головний лікар міської лікарні Дмитро Васильянов днями попрощався із колективом та перейшов на роботу радником міського голови з подальшим призначенням заступником міського голови з гуманітарних питань, яку займав нинішній голова РДА Василь Сукач. Виконувати обов’язки головного лікаря буде Ігор Войтенко, колишній заступник Дмитра Васильянова.

НА ПІДВИЩЕННЯ
Відповідно до розпорядження голови РДА нових очільників отримали сектор інфраструктури та туризму й відділ фінансово-господарського забезпечення РДА.

НОВИЙ ДИРЕКТОР «ЗТМ»
Минулого тижня директором ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» став Мирослав Халік, який до цього був генеральним директором ДП «Конструкторське бюро» Артиллерийське озброєння». «Укроборонпром» пообіцяв міському голові Михайлу Сімашкевичу, що скорочення на підприємстві не буде, а навпаки будуть нарощуватися потужності та збільшуватися кількість робочих місць.

ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ПОЧАЛИ З ЗАМІВ
Низка кадрових призначень пройшла у міськ- та райвідділах міліції. Ноовоспечені міліцейські очільники отримали нових заступників та начальників відділів.
Начальник міськвідділу міліції Володимир Калашнік тепер має двох заступників - з слідства та оперативного блоку й нового очільника з кадрової роботи. Начальник райвідділу міліції Василь Бродюк працюватиме разом із земляком з Чемеровеччини та новим начальником сектору карного розшуку.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Є КАДРОВИК
Відповідно до розпорядження голови РДА, з 24 липня на посаду начальника відділу організаційної і кадрової роботи апарату РДА призначено Віктора Гнатюка.
Віктор Васильович народився 31 березня 1986 р. у с.Куражин Новоушицького району. 1993-2003 рр. - навчався в Куражинській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

ВІТАЛІЙ ЗАВАДСЬКИЙ: «МАЮТЬ БУТИ ЧІТКІ ПРАВИЛА ГРИ ДЛЯ ВСІХ»
Перші результати жнивної кампанії-2015 тішать не всіх аграріїв. Здається, що цьогоріч проти них не лише держава, яка обклала їх кабальними податками, а й погода, що не шкодує палючих променів, зводячи в деяких регіонах нанівець увесь урожай. Чи переживуть вони цей рік і як увійдуть у наступний, чи вистачить сил боротися не лише з природніми катаклізмами, «КлюЧ» цікавився у директора ТОВ «Агросолюшнс», депутата районної ради Віталія Завадського. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДОБРОЇ ДУШІ ЛЮДИНА
Минулої неділі Кам’янеччина назавжди попрощалася з прекрасною людиною, вірним другом, люблячим сином, чуйним чоловіком та хорошим батьком, агровиробником Володимиром Бабієм.
- Володимир Володимирович назавжди залишиться у наших серцях та спогадах доброю, відвертою, порядною людиною, - в один голос говорять усі, хто знав покійного.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДОРІС ДО ОБЛАСТІ
Командира 4-го взводу спеціального окремого батальйону судової міліції «Грифон» Віктора Барбанюка забрав до себе обласний центр. Третього липня його призначено в.о. командира спеціального батальйону судової міліції «Грифон» УМВС України в Хмельницькій області

І В КОМОРІ, І В СТОДОЛІ. ГОСПОДАРЮЄ «ДЕМЕТРА-2010»
Директора ПП «Деметра-2010», голову Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля», відомого мецената Анатолія Зеленицю не варто зайвий раз представляти. Він успішний господарник, який ніколи не стоїть на місці, охоче навчається новому та ділиться досвідом.
Анатолій Володимирович був серед тих перших ластівок у районі, які взялися за вкрай непросту справу - сільське господарство.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ФЕРРІС СЕРЕД 150 КАНАДІЙСЬКИХ ПОСЛАНЦІВ
На початку червня прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер за підсумками зустрічі з президентом України Петром Порошенко підтвердив намір направити канадських військових інструкторів для навчання українських військових.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПОВЕРНУВСЯ ДИРЕКТОРОМ
У коледжі культури і мистецтв новий директор. Колектив вибрав своїм керівником Сергія Нижника, який до цього обіймав посаду завідувача організаційного відділу міськради.
Сергій Володимирович народився 28 лютого 1966 р. у с.Тарноруда Волочиського району. 1990 р. закінчив історичний факультет К-ПДІ ім. В.Затонського.

Є КЕРІВНИК АПАРАТУ
Відповідно до розпорядження голови РДА, на посаду керівника апарату РДА призначено Маріанну Великохатько. Маріанна Анатоліївна народилася 14 червня 1973 р. у с.Великозалісся Кам’янець-Подільського району. 1995 р. закінчила Вінницький державний технічний університет за спеціальністю «Очислювальні машини, комплекси, системи і мережі». У 1999 р. закінчила ПДАТУ за спеціальністю «Облік і аудит».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СТЕПАН ГУРОМА – ВОЛОНТЕР РОКУ!
Волонтер означає добровільний помічник. Сьогодні це слово часто вживане у нашому бутті. Саме завдяки цим ініціативним людям багато чого змінюється в нашому житті та державі. Сьогодні наша зустріч з одним із таких, ще дуже молодим, але не байдужим головою молодіжної ради міста, лідером молодіжного волонтерського руху, студентом ПДАТУ Степаном Гуромою.

ПЕРШИЙ ПРИЙШОВ
Відповідно до розпорядження голови РДА від 18 червня, Миколу Чумака переведено на посаду заступника голови РДА. Микола Петрович народився 21 грудня 1979 р. у м.Красилів Хмельницької області. 1997-2002 рр. - навчання у ПДАТА за спеціальністю «Агрономія».

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК «ПРИВАТБАНКУ»
З 15 червня керівником Кам’янець-Подільського відділення Хмельницької філії ПАТ КБ «ПриватБанк» призначено Олега Дідика. Олег Миколайович народився 17 лютого 1964 р. у с.Яришів Могилів-Подільського району Вінницької області.

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК У ПЕТ...
16 червня в.о. директора Кам'янець-Подільського планово-економічного технікуму - інтернату призначено кандидата економічних наук, доцента Мар’яна Тріпака.
Мар’ян Миколайович народився 22 березня 1975 р. у с.Котелеве Новоселицького району Чернівецької області. 1993 р. закінчив Хотинський сільськогосподарський технікум за спеціальністю «Бухгалтерський облік».

ДБАЙЛИВІ РУКИ ДОГЛЯДАЮТЬ «КОЛОС»
Полудневе сонце припікає так, що перехоплює подих. Він біжить протоптаною стежкою і точно знає, що сьогодні, завтра і завжди бігтиме цією стежкою із заплющеними очима.
- Ігоре, - кремезний чоловік махає до нього картузом. - Давай хутчіше обідати!
І хлопчина мчить щодуху, збиваючи ноги об колючу стерню та ковтаючи спекотний до п’янкості запах пшеничного колоса.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗДІЙСНИЛАСЯ МРІЯ МАТИ «МРІЮ»
- Син змалку мріяв працювати в полі, - каже Марія Михайлівна. - У нас у Китайгороді працював головою колгоспу Каправчук, то Толік, як був малий, казав мені: «Мамо, як виросту буду Каправчуком».
Так і сталося: життя Анатолія Миколайовича тісно переплелося з сільським господарством.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕУЛОВНИХ СНІВ ЛОВИТВА
7 червня 60-річний ювілей відзначає Іван Прокоф’єв, кандидат філологічних наук, доцент Кам’янець-Подільського національного університету ім.І.Огієнка, член Національної спілки письменників України, лауреат обласних літературних премій ім.М.Годованця та В.Булаєнка.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«ДИНАСТІЯ» РОЗМІНЯЛА ДРУГИЙ ДЕСЯТОК
Олександр Михайлович на керівних посадах із 26 років. За що би не брався в житті, намагався все доводити до ладу. Мовчазний, скромний, навіть іноді потайний, бо, бувало й добре з ним знайомі люди не витягнуть з цього чоловіка зайвого слова, він успішно керує одним із потужних сільськогосподарських підприємств району ТОВ «Фірма «Династія», яке 31 травня переступить 20-літній рубіж.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАДРИ ВИРІШУЮТЬ ВСЕ
Взвод з обслуговування стаціонарного поста №2 роти ДПС ДАІ УМВСУ в Хмельницькій області очолив підполковник міліції Роман Ганушкевич. На підвищення пішов і майор міліції Василь Ганик, який нині очолює патрульну службу міськвідділу міліції.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЮСТИЦІЮ ОЧОЛИВ КАМ’ЯНЧАНИН
На посаду начальника управління юстиції в Хмельницькій області призначено Віктора Худняка.
Віктор Анатолійович народився 24 лютого 1981 р. у с.Грушка Кам’янець-Подільського району. Після закінчення Староушицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, 1998-2003 рр. навчався в Одеському національному університеті ім.Мечнікова за спеціальністю «Правознавство».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МЕДИЦИНА США - РІВЕНЬ ВИСОКИЙ, ЛІКАРІ США - РІВЕНЬ ДОСТУПНИЙ
З лікарем-травматологом-ортопедом Кам’янець-Подільської ЦРЛ Володимиром Гузаком читачі «КлюЧа» вже знайомі. Це один із небагатьох медиків Хмельниччини, який намагається постійно самовдосконалюватися, проходячи стажування в провідних західноєвропейських клініках. На це Володимир Дмитрович не шкодує ні власного часу (бо стажування, як правило, відбувається за рахунок відпустки), ні власних заощаджень.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

УСПІХ - НАГОРОДА ДЛЯ АКТИВНИХ
Успіх приходить лише до тих, хто не сидить склавши руки, а постійно рухається вперед, чий розум відкритий для нових знань, а серце - для нових вражень. Такою непосидючою і допитливою є десятикласниця НВК №3 Вікторія Хмелюк.
2013 року дівчина стала учасницею освітнього проекту «Школи успіху» Фонду братів Кличків, займалася у студії «Хореографія».

ГОЛОВНИЙ КАПІТАЛ - ЦЕ ЛЮДИ
10 років - це багато чи мало? Як для людини, то здається, що багато, як для історії - мізерно. А для розвитку підприємства? Чи важко сьогодні досягти успіху, особливо в аграрному бізнесі? І як воно, бути успішною людиною?
Про це та інше у розмові з генеральним директорм ТОВ «Агросолюшнс» Віталієм Завадським, підприємство якого 13 травня відсвяткувало 10-ліття з дня заснування.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СПРАВЖНІ КАДРИ В СТРОЮ
18 травня ювілейний день народження святкуватиме знанана й поважна в місті людина, депутат міської ради аж восьми скликань, люблячий дбайливий батько та чоловік Анатолій Качуровський.
Трудова біографія ювіляра налічує 52 роки, з яких 25 він працював головним інженером, 22 роки - на державній службі.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПОВЕРНУВСЯ В КАМ’ЯНЕЦЬ ПРОКУРОРОМ
27 квітня відбулося представлення прокурора Кам’янець-Подільського району. На цю посаду призначили радника юстиції, підполковника Олександра Гончара.
Олександр Валентинович народився 26 квітня 1980 р. в с.Руч’ї Роздольненського району Автономної Республіки Крим.

РАВСЬКИЙ З БУРБАНОМ ДОЛАТИМУТЬ КОРУПЦІЮ В РЕГІОНІ
Наприкінці березня в місті з’явилася нова структура - Кам’янець-Подільське відділення комітету протидії корупції в органах міліції та державної влади, яка обслуговуватимсе 6 районів: Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Віньковецький, Волочиський та Городоцький.
Очолив відділення Валерій Равський, начальником штабу став Віталій Бурбан. Обидвом присвоєно спеціальне звання підполковників комітету.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СОЛДАТ НЕ МАЄ ОЗНАЧЕННЯ «КОЛИШНІЙ»
Про вчителя історії Василя Ганабу вперше почула від сина, котрий із захопленням розповідав про свого «строгого, але справедливого» шкільного наставника. Минулого четверга син повідомив, що їхній улюблений вчитель після семи місяців перебування в зоні АТО знову переступив поріг школи.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

КЕРІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Відповідно до розпорядження першого заступника голови РДА, завідувачем сектору з питань цивільного захисту населення РДА призначено Дмитра Тюндіна.
Дмитро Олександрович народився 17 квітня 1983 р. у м.Кам’янець-Подільський.

СЕРЕД КРАЩИХ - ШКОЛА І ДИРЕКТОР
Напевне, недаремно спортивна громадскість міста назвала серед кращих своїх представників ім’я директора ДЮСШ №1 Станіслава Кшемінського. Станіслава Сигізмундовича визнали одним із кращих у номінації організатори спортивно-масової роботи та меценати.
І дійсно, є в колективі потенціал та зокрема, в його директора, аби триматися в нинішній складний час на плаву.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

100 ДНІВ. ВІДЛІК ПОЧАВСЯ
Наприкінці минулого тижня, 4 квітня, у Хмельницькому за участі громади відбулося обговорення перепризначених міліцейських очільників. У такий спосіб керівництво УМВСУ в Хмельницькій області провело відкритий діалог з громадянами.
- Кожен призначений у інший рай- чи міськвідділ керівник отримав 100 днів, аби проявити себе на новій посаді, - наголосив начальник управління Микола Семенишин.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРЕТАСУВАЛИ МІЛІЦЕЙСЬКУ КОЛОДУ
31 березня новопризначений очільник управління МВС у Хмельницькій області Микола Семенишин зробив, так би мовити, грандіозну ротацію, перепризначивши 14 керівників міськ- та райвідділів по всій області, щоправда, всіх із приставкою «т.в.о.». Єдиним «новачком» у цій кадровій рокіровці виявився т.в.о. начальника Кам’янець-Подільського міськвідділу міліції майор міліції Володимир Калашнік, який прибув до нас із Херсонської області.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РЕКТОР ПДАТУ ВЗЯВ КУРС НА ЄВРОПЕЇЗАЦІЮ
Рік біля керма ПДАТУ для Володимира Іванишина був нелегким. Його призначили виконувачем обов'язків на початку 2014 року, в той час, коли робота органів центральної влади була майже паралізована. Коли в центрі столиці стояв Євромайдан, коли викрадали та катували активістів, коли гинули люди за краще європейське майбутнє, аграрний виш летів у прірву - величезна заборгованість із заробітної платні, борги за комунальні послуги, відсутність джерел наповнення бюджету університету...

ЗОЛОТО ЗОЛОТИМ КАМ’ЯНЕЦЬКИМ КАДРАМ
Уже шість років поспіль навесні проводиться міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти», в якій бере участь державний навчальний заклад «Подільський центр професійно-технічної освіти», керівником якого є Михайло Рущак.
Цього року виставка проходила 12-14 березня в Києві. У ній взяли участь освітяни з Франції, Німеччини, Грузії, Польщі, Великобританії та України.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СЕМЕНИШИН ПЕРЕЙШОВ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНУ
18 березня міліціянти нашої області нарешті отримали очільника. Ним став відомий в нашому місті та за його межами новатор, полковник міліції Микола Семенишин, який чимало років пропрацював в правоохоронних органах Кам’янця-Подільського.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ, ПАТРІОТИЗМ, ЧЕСНІСТЬ
Саме ці чесноти, на думку нового голови Хмельницької ОДА, мають бути в чиновників, котрі працюватимуть при владі.
6 березня на Хмельниччину завітав Президент України Петро Порошенко, аби особисто представити нового очільника області 49-річного Михайла Загородного.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МРІЯЛА БУТИ МІЧМАНОМ, А СТАЛА ВЧИТЕЛЕМ РОКУ
Восени вчитель образотворчого мистецтва НВК №3 Олена Струс стала переможницею міського етапу конкурсу «Вчитель року». А вже цього місяця підтвердила свій високий педагогічний рівень, виборовши ІІ місце в обласному етапі конкурсу.
Призове місце Олени Олександрівни в школі нікого не здивувало. Інакше не могло й бути, адже її уроки цікаві й захоплюючі. Олена Олександрівна не лише справжній знавець мистецтва, вона ще й чудовий оповідач, котрий вміє зацікавити.

РОБОЧИЙ ДРАЙВ НАРДЕПА
П’ять десятків зим від Дня народження Володимира Мельниченка мине 1 лютого. Це багато чи мало? Ні - це мить! Але це багато прожитих років, багато набутого досвіду, багато чого зробленого і пережитого, це злети й падіння, це набута мудрість і величезний досвід.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЮНИЙ АЙТІШНИК
Неабияким здібностям сучасних дітей іноді просто дивуєшся! Колись ми захоплювалися геніальністю Моцарта, Бетховена, які ще в дитинстві вражали своїми талантами, тепер ми на власні очі помічаємо той же хист, а можливо, навіть більший у власних чадах.
Нещодавно своїм розумом здивував кам’янчанин, учень 7 класу Кам’янець-Подільської гімназії Роман Іванюк. Він переміг на обласній олімпіаді з програмування для учнів 8-11 класів (завдання давалися однакові для всіх). До слова, це не перша перемога здібного хлопчика.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«ЛЮДИНА МАЄ ПОСТІЙНО ТВОРИТИ», - ПЕРЕКОНАНИЙ ІВАН БЕНДЕРА
Він народився у сім’ї лікарів, та став педагогом. З дитинства мав бажання до вдосконалення, ніколи не сидів на місці. У свої 65 він і досі невгамовний, творчий та енергійний.
26 січня свій День народження святкуватиме відомий вчений і педагог, професор, заслужений працівник освіти України, директор Інституту механізації і електрифікації сільського господарства ПДАТУ Іван Бендера.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВАЛЕРІЙ СЛОБОДЯН: «МЕНІ 24 НЕЗВАЖАЮЧИ НА...»
20 січня 55 років назад в Кам’янці народився нині відомий в місті підприємець, боксер, музикант, меценат, будівельник, депутат міської ради Валерій Слободян. Про нього говорили і говорять різне, до нього ставилися і ставляться теж по-різному, але те, що він патріот міста і людина команди, ніхто не зможе заперечити.
Свого часу Валерій навчався у 8-ій школі, закінчив сільгоспінститут та пішов працювати за спеціальністю. У радянські часи він був наймолодшим за віком директором «Сільгосптехніки» у всьому Радянському Союзі.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НАГОРОДА ЗЕМЛЯКОВІ
30 грудня Президент Петро Порошенко нагородив орденом князя Ярослава Мудрого ІІ ступеня нашого земляка Валерія Смолія.
Валерій Андрійович отримав візднаку за визначний особистий внесок у розвиток національної науки, дослідження історичної спадщини українського народу, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність.
Це не перша подібна нагорода. Директора Інституту історії України НАН України, доктора історичних наук, академіка НАН України уже має такий же орден V, IV та ІІІ ступенів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТРАДИЦІЇ ТРАДИЦІЙНОЇ РОДИНИ
Новий рік та Різдво - це свята, які хочеться зустрічати в родинному колі. Хочеться спілкування з близькими, щирості та теплих поглядів, хочеться усмішок та веселощів, затишку і любові. Усе це є в родини Беців, уродженців зі Старої Ушиці, яка новорічні й різдвяні дні проводить винятково у сімейному колі.
Для начальника відділу містобудування,архітектури та житлово-комунального господарства РДА Бориса Беца та начальника відділу культури РДА Алли Бец зимові свята особливі, адже саме в цей період 16-річна дівчина познайомилась із 23-річним юнаком.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗА ПОКЛИКАННЯМ ПІШОВ У «ІСТИНУ ДОБРА»
28 грудня свій 39-ий День народження відзначатиме Валерій Шкуренков.
Валерій Анатолійович знаний на Кам’янеччині підприємець і благодійник, він - депутат районної ради двох скликань. Має гарну вдачу, небайдужий до чужих проблем, патріот, який не зміг стояти осторонь біди, яка навалилася на наш народ. Щойно виникла потреба допомагати бійцям, які задіяні в антитерористичній операції на сході, він разом зі своїми однодумцями Ніною Скавренюк та Володимиром Маліновським взяли координацію допомоги у свої руки.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У РАЙОНІ НОВИЙ НАЧАЛЬНИК
12 грудня на посаду начальника ВДАІ з обслуговування Кам’янець-Подільського району призначено майора міліції Володимира Княгинецького.
Володимир Валентинович народився 23 квітня 1969 р. у с.Довжок. Після закінчення ЗОШ №5, навчався в Івано-Франківській школі міліції, згодом - у ПДАТУ на факультеті «Енергетика сільського господарства».
З 5 лютого 1990 р. розпочав службу в органах внутрішніх справ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З МІЛІЦЕЙСЬКОЇ РОДИНИ
У 2015 році українська міліція готується до серйозних реформ. Наскільки вони будуть дієвими, покаже час. Але те, що їх потрібно проводити, є аксіомою, адже, на жаль, нині до людей у формі досить неоднозначне ставлення. Чи можна відновити втрачену довіру? Чи мають міліціянти шанс на розуміння від простих громадян? Зрештою, про те, як і чим сьогодні живуть правоохоронці, ми поспілкувалися з начальником Кам’янець-Подільського РВ УМВС України у Хмельницькій області Ігорем Благуном.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА ДОПОМОГУ МІЛІЦІЇ
Під час проведення культурно-масових та спортивно-видовищних заходів, які відбуваються на території міста, разом із працівниками міліції можна помітити людей у цивільному з пов’язками на рукаві. Це громадські помічники міліції, що входять до громадських формувань, зареєстрованих у місті.
Щоб детальніше розповісти про них, наш спецкор поспілкувався зі старшим інспектором по роботі з населенням та громадськими формуваннями СДІМ міськвідділу міліції, капітаном міліції Аллою Потапською.

ДМИТРО КУБРЯК ПРО СХОДИНКИ ДО УСПІХУ ТА «ТАЄМНИЦІ МОГО МІСТА»
Напевно, не один із вас, любі читачі, помічав у нашому місті на білбордах рекламу про новий унікальний соціальний проект, який розкриває таємницю малодосліджених сторінок Кам’янця-Подільського «Таємниці мого міста». Безперечно, багато хто встиг переглянути п’ять кількахвилинних кіноетюдів у соцмережах чи Ютубі, і, звісно, ви не могли не звернути увагу на режисерів, які зняли ці чудові стрічки - Андрія Радюка, нашого земляка, який наразі проживає у столиці, та мешканця нашої Квітки на камені Дмитра Кубряка.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У ЛЮДЯХ ЦІНУЮ ПОРЯДНІСТЬ
Розговорити начальника відділу інфраструктури та туризму райдержадміністрації Миколу Чумака не так вже й легко. Микола Петрович переконаний, що людину мають характеризувати не слова, а вчинки. Він із когорти тих людей, котрі звикли добре подумати, перш ніж щось сказати, зважено підходити до вирішення проблеми, а якщо вже братися за якусь справу, то обов’язково доводити її до кінця.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОЛЕКСІЙ МРАЧКОВСЬКИЙ: «МРІЮ, ЩОБ ЛЮДИ ПОВЕРНУЛИСЯ ДО ПЕРШОДЖЕРЕЛ»
Чи помітили ви тенденцію, що нині люди ХХІ століття починають все частіше повертатися до своїх витоків? Здавалося б, прогрес не стоїть на місці, та в гонитві за життєвими благами, коли все набридає, хочеться повернутися додому й відпочити не перед екраном телевізора чи комп’ютера, а провести годинку-другу за в’язанням шкарпеток, вишиванням картини, а то й сісти за гончарний круг!
Автор:  Віоліна СИТНІК

З АРХІВУ В АРХІВ
Відповідно до розпорядження голови РДА, з 1 грудня начальником архівного відділу райдержадміністрації призначено Ірину Федорову. Колишній начальник архівного відділу Наталія Куц очолила загальний відділ РДА.
Ірина Іванівна народилась 24 лютого 1983 р. у с.Колодіївка. 1989-1999 рр. - навчалася в Колодіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів. 2000-2003 рр. - навчання в Кам’янець-Подільському індустріальному технікумі. 2003-2006 рр. - навчання в Тернопільському державному економічному університеті («Банківська справа»).

«ПАРКЕТНІ» ВІЙСЬКОВІ ВИВОДИЛИ КАМ’ЯНЕЦЬКІ КОРАБЛІ В МОРЕ...
Після 23 років корупції та розвалу, українська армія раптово стала надзвичайно потрібна державі. Реальна військова загроза суверенітету та територіальній цілісності України поставили питання руба.
І майже вщент розвалена професійна армія раптово перетворилася в народну. Чому в народну? Та тому, що народ її одягає, годує, озброює і найголовніше - служить у ній, точніше займається безпосереднім виконанням її функцій - захисту народу України та суверенітету держави.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НОВА МІТЛА «ПРИМЕЛА» СВОЇХ
Новоспечений ректор ПДАТУ Володимир Іванишин нарешті визначився зі своїми заступниками, набравши, так би мовити, повний комплект.
Першим проректором з науково-інноваційної та міжнародної діяльності призначено Руслана Гаврилянчик, кандидата сільськогосподарських наук, доцента. Руслан Юрійович народився 3 жовтня 1975 р. в Летичеві, закінчив Інститут агротехнології і природокористування ПДАТУ. Працював регіональни представником ТОВ «Уніфер» у Західній Україні.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГЖЕБОВСЬКИЙ ЗАСЛУЖИВ
Відзнаку міського голови «За заслуги перед міською громадою» за сумлінну десятирічну працю на благо кам’янчан отримав директор КП «Спецкомунтранс» Сергій Гжебовський.
За 10 років роботи колишній військовий зумів навести військовий порядок у своєму господарстві. У нього на підприємстві всі завдання виконуються чітко. Він зумів налагодити безперебійний вивіз твердих побутових відходів (ТПВ). Раніше бувало контейнерні майданчики потопали у смітті, бо воно невчасно вивозилося. Не до всіх навіть можна було підійти, але завдяки чітко організованій роботі, працівники КП «Спецкомунтранс» зуміли привести до ладу контейнерні майданчики і забезпечити вчасне вивезення сміття.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

П’ЯТЬ СОТЕН ПТАШЕНЯТ ВИЛЕТІЛО З «АНТЕЮ»
20 років тому в нашому місті з’явилася перша в області і довгий час єдина приватна школа «Антей». З першого дня і донині її очолює Інна Блажкова. Вона росла в інтелегентній вчительській, дуже поважній родині.
- У мене іншого шляху як стати вчителем не було, - якось у розмові зізналася Інна Афанасівна, - бо я з родини вчителів від діда-прадіда. Дід Омелян Іванович Клюцук все життя пропрацював вчителем математики і завучем школи у селі Гаврилівці. Мати - Людмила Омелянівна Клюцук, вчителька початкових класів у селі Панівці. У неї в трудовій книжці один запис. Батько - Афанасій Кирилович Блажков теж був учителем математики і фізики, працював директором, завучем у різних школах району.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МАКОГОНЮК ВИЙШЛА ЗАМІЖ ЗА МАКОГОНЮКА
Справжня жінка, любляча донька, дружина, мама й бабуся Людмила Макогонюк 18 листопада відзначає свій День народження. Колеги по роботі називали її Залізною леді. Людмилу Іванівну поважали за працелюбність і вміння знайти спільну мову. Ця симпатична жінка віддала державній службі 20 років та звідти пішла на заслужений відпочинок. Багаж її знань можна використовувати й сьогодні, але якби молодь хотіла всмоктувати примудрощі життя, вона би з радістю ділилася ними. Але молодь є молодь, вона зазвичай сама мусить набити собі гудзи.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

В’ЯЧЕСЛАВ ВАЛЬЦЕР: ІЗ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ - У КЕРІВНИКИ
Сьогодні, 14 листопада, свій 85-річний ювілей святкує знана в нашому місті людина, яка у свій час обіймала не одну важливу керівну посаду й зробила чимало для нашого міста - В’ячеслав Вальцер.
У його оселі зберуться рідні та друзі, аби привітати іменинника з почесною датою. Ми ж розповімо про життєвий шлях ювіляра, його перемоги й поразки, здобутки та прикрощі. А те, що перемог і здобутків було більше, підтвердять численні нагороди - медаль «За трудову відзнаку» (1966 р.), орден «Знак пошани» (1974 р.), орден Трудового Червоного Прапора (1981 р.), відзнака «Честь і шана» (2005 р.).
Автор:  Віоліна СИТНІК

СТЕПАН ГУРОМА: «МОЛОДЬ МАЄ БІЛЬШ АКТИВНО БРАТИ УЧАСТЬ У ДЕРЖАВОТВОРЕННІ!»
Степан Гурома - 19 років, студент ІІІ курсу факультету ветеринарної медицини ПДАТУ та Національному університеті державної податкової служби України. Також він навчається на військовій кафедрі К-ПНУ.
2013 р. - голова студентської ради факультету ветеринарної медицини. 2014 р. - президент студентської ради ПДАТУ. 22 жовтня 2014 р. став головою молодіжної ради міста.

АЛЛА ФЕДІРКО МУЖАЛА РІДНУ МОВУ
9 листопада країна відзначає велике свято - День української писемності та мови. Мелодійна, ніжна, солов’їна - не вистачить слів, щоб описати українську мову.
Безмежно закохана в неї, їй присвятила життя, знаний в нашому місті вчитель української мови Алла Федірко, котра навчила не одне покоління кам’янчан. Палкий поборник усього українського, Алла Григорівна викладала в ЗОШ №16 українську мову та літературу. Її ім'я заслужено знаходиться в списку кращих освітян, вона є лауреатом педагогічної премії «Малиновий дзвін душі».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ЗА БАРАНКОЮ» ПОНАД 50 РОКІВ!
Кам’янчани знають нашого героя як упішного підприємця, ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, благодійника - будівничого православних храмів, і врешті, як безстрашного моржа з багаторічним стажем. Та вже ж найперше він - шофер, який не уявляє свого життя без керма, який віддав водійській справі понад 50 років і далі продовжує працювати. Напередодні Дня автомобіліста та дорожника «КлюЧ» завітав до директора Кам’янець-Подільського автопідприємства ПП «Миронюк» Віктора Миронюка.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗНАННЯ ЗА ПЛЕЧИМА НЕ НОСИТИ
У Кам’янець-Подільській Центральній районній лікарні з 2008 року працює хоч молодий, та доволі амбітний лікар-травматолог-ортопед Володимир Гузак. Володимир Дмитрович ніколи не сидить на місці. Він намагається не пропускати жодних курсів вдосконалення лікувальної майстерності як в Україні, так і за кордоном. Новаторство одразу впроваджує на практиці. Лікар упевнений, що в української медицини європейське майбутнє. Наприкінці вересня Володимир Гузак повернувся з чергового навчання, яке проходило в медичному університеті Австрійського містечка Грац.

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

З В.О. І БЕЗ
15 вересня начальником міськвідділу міліції призначено Віталія Козярука, який до цього часу виконував обов’язки керівника відділу.
Віталій Вікторович народився 6 жовтня 1978 р. у с.Стара Гута Дунаєвецького району. Після закінчення школи 1995-2000 рр. навчався в К-ПДУ на історичному факультеті. 2009 р. закінчив Київський національний університет внутрішніх справ, за спеціальністю правознавство.

... ЯКБИ НЕ ВІЙНА
Начищені черевики, костюм з відливом, сорочка небесного відтінку, під колір очей, щира посмішка, важкий, але впевнений крок - таким ми побачили нашого співбесідника, мешканця Довжоцького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, 75-річного Анатолія Варика. Багатьом кам’янчанам це прізвище добре знайоме, адже родина Вариків у місті доволі відома. Анатолій Михайлович - круглий сирота, інвалід ІІ групи з дитинства, яку отримав унаслідок тяжких ускладнень від перенесеного енцефаліту. Важка хвороба покарбувала його тіло, та його гострому розуму можна лише позаздрити...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ГРОЗА ДНІСТРОВСЬКИХ ЧОЛОВІКІВ
Про унікальну жінку-рибалку із Субічі Ніну Олійник у Хмельницькій та Чернівецькій областях уже ходять легенди. Вона - єдиний рибалка в спідниці на обидва регіони. Наша героїня добре відома тамтешнім мешканцям, як жінка із залізною силою волі та залізною силою рук. Далеко не кожен чоловік закине на плечі диван ще того, радянського зразка, й крутою доріжкою, протоптаною в кручі, пронесе його кілька сотень метрів...

Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

РАЙОННА ОСВІТА З НОВИМ ЗАСТУПНИКОМ
5 вересня заступником начальника управліня освіти, молоді та спорту, начальником відділу освіти в Кам’янець-Подільському районі став Валерій Кішко.
Валерій Петрович народився 21 червня 1958 р. у Кам’янці-Подільському. Після закінчення СШ №2, 1975-1979 рр. навчався в К-ПВВІКУ. Далі - служба на різних офіцерських посадах у збройних силах СРСР та України.

МЕДУЧИЛИЩЕ З НОВИМ КЕРМАНИЧЕМ
4 вересня в. о. директора Кам’янець-Подільського медичного училища призначено Вадима Головка.
Вадим Олексійович народився 12 вересня 1973 р. у с.Воєнилів Калушського району Івано-Франківської області. Після закінчення школи навчався в Кам’янець-Подільському медичному училищі. 1996 року закінчив Кам’янець-Подільський педуніверситет (історичний факультет). Далі - навчання у Вінницькому національному університеті ім.Пирогова (медичний факультет). 2000 року закінчив магістратуру на кафедрі дерматовенерології ВНУ.

РУКИ, ЯКІ НАРОДЖУЮТЬ ДИВО
П’ятий десяток років наш співрозмовник Юліан Кошубський навчає своїх вихованців унікальної, корисної і завжди затребуваної справи - вмінню працювати з деревом, перетворюючи його то в практичні функціональні меблі, то в різьбярські художні вироби, які з легкістю можуть прикрасити найбільш вишукані оселі.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

У НОВИЙ РІК З НОВИМ ДИРЕКТОРОМ
НВК №13 увійшов у новий навчальний рік з новим директором. З 1 вересня навчально-виховний комплекс очолила колишня директорка ЗОШ №12 Інна Охота.

ЖИТИ І ЛЮБИТИ - ЗА ТРЬОХ
Я познайомилася із ними на похороні одного із сотень, а може, й тисяч героїв, з якими впродовж кількох місяців прощається Україна. На фоні решти вони виділялись по-особливому: троє подруг повністю одягнуті в чорне, і лише одна з них мала на грудях маленький віночок з червоних маків, прикрашений жовто-блакитною стрічкою. Подібний вінок спочивав на грудях убитого бійця...
Аби не ятрити рани рідних, вирішила змінити імена всіх героїв розповіді. Віра, Надія, Любов - саме так зватимуть наших героїнь, тим паче, що ці імена їм дуже пасують.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

БОГДАНІВСЬКА СТЕЖИНА
60 років тому в маленькому латвійському селі Лаузеніки, в простій сім’ї Богданових, народився хлопчик на ім’я Микола.
У ті радянські часи його батько Василь Олексійович потрапив на військову службу у Кам’янець-Подільську пограншколу, яка базувалася на тому місці, де згодом стояв понтонний полк. Тут солдат Богданов закохався у Тетяну, працівницю тютюнової фабрики, за якийсь час молодята побралися.
Після строкової служби родина Богданових повертається у Латвію. Саме там, 9 вересня 1954 року, в них народився син Микола. Два роки родина прожила в Прибалтиці, а потім повернулася в Україну, на Батьківщину матері Тетяни.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НА ЧОЛІ ЦРЛ - МОЛОДИЙ ТА ПЕРСПЕКТИВНИЙ
28 серпня призначено в.о.головного лікаря Кам’янець-Подільської ЦРЛ Віталія Шевчука.
Віталій Іванович народився 19 вересня 1979 р. у Кам’янці-Подільському. Після закінчення 9-ти класів Жванецької ЗОШ вступив до Кам’янець-Подільского медучилища, який за рік закінчив екстерном. 1996 р. вступив до Чернівецької державної медичної академії на факультет «Лікувальна справа». Після закінчення вишу отримав направлення в інтернатуру в хірургічне відділення Кам’янець-Подільської ЦРЛ.

СПРАВА ЙОГО ЖИТТЯ
Голову ради ветеранів міста Кам’янець-Подільський, члена Хмельницької обласної ради ветеранів України, кавалера почесної відзнаки «Честь і шана», члена міськвиконкому, полковника інженерних військ у відставці Леонтія Рогаля добре знають не тільки в нашому місті, але і у всьому Подільському краї. Знають як високопрофесійного фахівця своєї справи, активного громадського діяча, добру, порядну людину, яка завжди готова прийти на допомогу кожному, хто її потребує. 3 вересня Леонтій Іннокентійович відзначатиме 80-ліття з Дня народження.

ОБЛАСНА МЕДИЦИНА В КАМ’ЯНЕЦЬКИХ РУКАХ
У п’ятницю, 8 серпня, департамент охорони здоров’я Хмельницької ОДА очолив наш земляк, головний лікар Кам’янець-Подільської ЦРЛ Яків Цуглевич.
Яків Миколайович народився 7 квітня 1959 р. у селі Антонівка Чемеровецького району Хмельницької області. Після закінчення десятирічки вступив до Івано-Франківського медичного інституту (спеціальність «Хірургія»), навчання в якому завершив 1983 року.

ДОРОСЛА ДО КЕРІВНИКА
У райдержадміністрації чергове призначення. Відповідно до розпорядження голови РДА, 1 серпня сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю РДА очолила Ірина Вареницька.
Ірина Миколаївна народилася 30 тарвня 1981 р. у м.Кам’янець-Подільський. Після закінчення Шепетівської спеціалізованої школи-ліцею, 1998-2003 рр. навчалася в Кам’янець-Подільському державному педагогічному університеті за спеціальністю «Українська мова та література та англійська мова». 2003-2005 рр. працювала вчителем англійської мови в Кам’янець-Подільській ЗОШ №17. 2003-2006 рр. навчалася у Хмельницькій МАУП за спеціалізацією «Комерційне і трудове право».

ОЧАМ СТРАШНО, А РУКИ РОБЛЯТЬ
Родину фермерів-садівників Віктора та Галину Григоришиних у Гринчуку знає кожен. Навіть діти відзиваються про працьовите подружжя схвально.
Петляючи мальовничими гринчуцькими дорогами, поміж строкатих садиб, пишної зелені та заквітчаних огорож нарешті натрапляємо на обійстя місцевих фермерів. Дзвінким гавкотом нас зустрічає домашня улюблениця Найда. Допоки господиня дому пані Галина заварює каву, оглядаємо помешкання. Всюди квіти, море квітів! Різьблена альтанка буквально купається в них. На перший погляд може здатися, що ми потрапили не до садівників, а квітникарів.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

У МІЛІЦІЇ НОВІ ОЧІЛЬНИКИ
Учора низка призначень відбулась у районних відділках міліції області. Відтак, колишній начальник Кам’янець-Подільського райвідділу міліції Олександр Завадський очолив Ярмолинецький райвідділ міліції, екс-начальник Новоушицького райвідділку Сергій Яценко перейшов працювати в Дунаївці, а очільником Кам’янець-Подільського РВ УМВСУ призначили дунаївчанина майора міліції Ігоря Благуна.

НЕ НАГОДУЄ ЗЕМЛЯ - НАГОДУЄ ВОДА
Хоча Поділля й не Приморський край, все ж завдяки могутньому Дністру рибальство на наших теренах процвітає з діда-прадіда.
Ранньою зорею, коли сонце ще не зовсім прокинулося, а лише потягується в небесній колисці, коли жайворонки ще не вибрали, яку «симфонію» їм щебетати цього ранку, на березі Дністра вже кипить робота. Рибалки КП «Кам’янець-Подільське рибне господарство» збирають щедрий улов. Поки кам’янчани ще дрімають у своїх ліжках, щойно виловлену рибу везуть на Центральний ринок. За якихось декілька годин вона вже шкварчатиме на наших сковорідках. Смакуючи дністровським уловом, ми навіть не замислюємося, скільки сил і праці було вкладено в те, аби ця риба опинилася на нашому столі. Якщо вам це цікаво, то гайда з нами на один із рибоприймальних пунктів, який базується на березі Дністра.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЯК БАЧИТИ, ВИРІШУВАТИ ВАМ
Майже рік у Кам’янці-Подільському проводить консультації та оперативне лікування офтальмолог міжнародного класу, член Американської асоціації катаральних хірургів, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Дмитро Жабоєдов. Дмитро Геннадійович приїждає щомісяця на запрошення керівництва лікувально-діагностичного центру «Грааль-Життя». І щоразу в ЛОР-очному відділенні міської лікарні №1, де він здійснює прийом, яблуку ніде впасти.

ЗІ ШПИТАЛЮ У КАР’ЄР
16 липня в ДП «Нігинський кар’єр» представили нового керівника. Ним став Ярослав Пиріжок.
Як повідомив з цього приводу голова РДА Володимир Барановський, новому очільнику доручено розібратися із законною діяльністю кар’єра та навести лад у роботі підприємства.
Ярослав Пиріжок довгий час працював у різних військових підрозділах, має освіту фінансиста.
Ярослав Віталійович народився 8 лютого 1972 р. у Кам’янці-Подільському. Після закінчення Городоцької ЗОШ №2, вступив до Ярославського фінансового училища імені генерала армії А.В. Хрульова. Згодом навчався в Київському національному університеті ім.Т. Шевченка за спеціальністю «Фінанси».

ЗЕМЛЯ ЛЮБИТЬ ГОСПОДАРІВ
Кажуть, що впродовж останніх років молодь все частіше забуває про своє коріння, воліє не згадувати, що її діди-прадіди були селянами, котрі від ранку до ночі працювали на землі. Може, когось таке твердження й стосується, та вочевидь, не нашого співрозмовника. Містянин з народження, син відомого головного енергетика району Георгія Грубі, економіст та юрист із двома дипломами вищої освіти Іван Грубі шостий рік поспіль займається фермерським господарством. Назвати його новачком у цій сфері язик не повертається. Після двогодинного спілкування з молодим аграрієм розумієш, що він знається на агрономічних тонкощах не гірше за дипломованих фахівців.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ДЛЯ КРІЛЯ РОБОТА НЕ НОВА
З 8 липня у очільника райдержадміністрації нарешті з’явився заступник. Як ми і прогнозували, посада дісталася «бютівцю» Анатолію Крілю. Під час розмови Анатолій Тихонович зауважив, що робота для нього не нова, адже довгий час пропрацював на керівних посадах. Також має досвід роботи на державній службі.
Та й депутатський досвід має чималий.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«PETRAMANIA» ТА «КУПАЛЬСЬКЕ КОЛО» НА «УСЛАДІ»
Певно, ніхто не буде сперечатися, що літо - найбільш насичена пора для проведення різних творчих пленерів та фестивалів. Впродовж 17 червня - 6 липня на території туристичного комплексу «Услад» (поблизу с.Ломачинці Сокирянського району Чернівецької області) проходив уже традиційний 8-ий симпозіум скульпторів «PETRAMANIA». Виконавчим директором цього заходу є кам’янчанин, відомий громадський та творчий діяч Славко Полятинчук. Участь у симпозіумі взяли скульптори з Кам’янця Сергій та Іван Кляпетури, Андрій Кліщ. Цього року організатори вирішили пов’язати тематику робіт з давньоруськими воїнами, військовими легендами. Особливістю стало те, що скульптури виконувалися не з каменю, а з дерева. Спеціально для симпозіуму на Кам’янеччині були заготовлені якісні колоди з повалених дубів, які далі перевезли на територію туристичного комплексу «Услад». Перемогла робота кам’янчанина Сергія Кляпетури «Водяний муж. Той, що греблі рве»».
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

СВЯТОСЛАВ КОЗЛЕНКО: «ЯКЩО ЗМІНИ, ТО ТІЛЬКИ НА КРАЩЕ»
Минулого тижня відбулося призначення нового голови правління ПАТ «Подільський цемент». Ним став львів’янин Святослав Козленко. Колишнього керманича заводу, Семена Дарчука було переведено на посаду почесного президента ПАТ «Подільський цемент».
«КлюЧ» мав нагоду поспілкуватися із новим очільником промислового гіганта краю.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

САДЖАНЦІ ЗІ ЗНАКОМ «НАДІЙНО»
Любов до землі Іванові Сметанюку передалась від батька, а батьку - від його батька. Ось так з діда-прадіда садівники за покликанням плекають деревцята, черпаючи в них силу й натхнення. Працюють на совість і для людей. Саме цих два принципи стали візитівкою Івана Євгеновича. Його саджанці не тільки знають, а й не бояться купувати. Люди знають, Іван Сметанюк не надурить.

ТИСЯЧІ УНІКАЛЬНИХ СОРТІВ НА 15 СОТКАХ!
Один із найвідоміших садівників України, колекціонер із світовим ім’ям В’ячеслав Францішко мешкає в с.Жовтневе.
На його невеличкій присадибній ділянці з кам’янистим грунтом по-сусідськи дружньо ростуть українські вишні, смородина, малина й тібетська годжі, японська айва, канадський часник, мексиканський банан, перуанський горох. Кожен сантиметр землі дає життя дивовижним рослинам з усього світу. Дивишся на цю пишну оазу й розумієш: напевно, саме так виглядав Едемський сад...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ПЕТРО АТАМАНЧУК: ЛЮДЯНІСТЬ НА ПЕРШОМУ ПЛАНІ
Навчаючись у Кам’янець-Подільському державному університеті, не раз доводилось чути прізвище викладача Атаманчука. Але знаєте, як то буває: якщо особисто не пересікаєшся, то й не знаєш, що за людина.
Якось у компанії одноліток згадували студентське життя й один із знайомих раптом випалив: «А Атаманчука пам’ятаєте? Оце був викладач! Сила! Я через нього універ не закінчив». «І після цього ти ним так захоплюєшся?» - перепитала, дивуючись, як взагалі таке може бути. «Та я йому вдячний!» - ще більше ошелешив мене однокурсник. - «Бо він справедливий!».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НОВІ СИЛОВИКИ
На сесії міськради було представлено нового прокурора міста. Ним став 37-річний Віталій Гриньків.
Віталій Богданович народився 10 січня 1977 р. у с.Твіржа Львівської області. 1999 р. закінчив юридичний факультет Львівського державного університету.
Цього тижня призначеного і нового начальника СБУ. Ним став Василь Михайлюк.
Василь Михайлович народився 29 червня 1972 р. у с.Слобідка-Рихтецька.

АНДРІЙ ПАВЛОВСЬКИЙ: «ЖУРНАЛІСТИКА - ЦЕ НЕ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ, А СТАН ДУШІ»
Яких тільки прізвиськ не дають журналістам! Акули пера, четверта влада, жовта преса... Зрештою, як би там не було, а дуже часто прості люди, втративши будь-яку надію на справедливість, шукають допомоги в останній, на їхню думку, інстанції - у журналістів. Напевне, все-таки недарма працівникам пера і диктофона виділили своє окреме професійне свято, яке відзначають саме сьогодні, 6 червня.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЕНЕРГОМЕНЕДЖЕРА ПОВЕРНУЛИ
На вчорашньому засіданні виконкому міськради було відновлено посаду енергоменеджера міста.
Міський голова запропонував цю посаду Юрію Лягуткові, який займав її раніше, аж до скасування. Наразі Юрій Анатолійович є радником міського голови з питань енергозбереження на громадських засадах. Він має великий управлінський досвід з розвитку енергозбереження та є консультантом міжнародних європейських фондів, що розвивають та фінансують новітні зберігаючі технології. Ймовірно, вже з понеділка у відділ з енергозбереження повернеться його колишній керівник.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«ПРАВИЙ СЕКТОР» & ВАЛЕРІЙ ГОРДІЙЧУК
19 травня засідання депутатського клубу, на якому влада намагалася врегулювати конфлік «Правий сектор» & Валерій Гордійчук», було зірвано. Багато запитань так і залишилося без відповідей. Хтось не встиг поставити питання Валерію Гордійчуку, директору КП «Міськтепловоденергія», хтось - Олександру Кравченко, командиру міського осередку «Правого сектору».
Протягом тижня кам’янчани надсилали в редакцію та через соціальні мережі запитання до обох опонентів.
Відповіді на них не забарилися.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАЗАД - І В НАЧАЛЬНИКИ
14 травня на посаду начальника ВДАІ міськвідділу міліції призначено майора міліції Ігоря Беспалого.
Ігор Володимирович народився 4 червня 1976 р. в Кам’янці-Подільському.
Після закінчення ЗОШ №15, 1994-1996 рр. проходив строкову службу в ЗСУ. 1996-1999 рр. - інспектор патрульної служби міськвідділу міліції. З 1999 р. до 2011 р. працював на різних посадах у Державтоінспекції райвідділу, міськвідділу та роти ДПС.
2011-2014 рр. - начальник ВДАІ Чемеровецького райвідділу міліції.
Одружений. Разом з дружиною виховують доньку та сина.

ВАСИЛЬЯНОВ ВІДЗВІТУВАВ
7 травня 1801 року відставний генерал де Вітте подарував лікарській управі громадського піклування двоповерховий будинок під мурами фортеці на березі річки Смотрич, де вперше на Поділлі було  організовано лікарню громадського піклування на 30 ліжок. У 1846 році лікарню розширили до 80 ліжок.
Через п’ять років з дозволу Міністра внутрішніх справ загальна кількість ліжок була доведена до 110.
В 1872 році, на кошти купця Биковського І.В., був побудований 3-поверховий кам’яний корпус лікарні. Це була типова будівля на 250 ліжок, де було розміщено 100 ліжок для лікування хворих та 150 благодійних  ліжок. Так починалась історія створення міської лікарні.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У РАЙОНІ НОВИЙ ОЧІЛЬНИК
Відповідно до розпорядження в.о. Президента України, з 23 квітня Кам’янеччина отримала нового голову райдержадміністрації. Ним став свободівець Володимир Барановський.
Нам вдалося поспілкуватися із новоспеченим керманичем та дізнатись про його перші кроки на посаді очільника району.
- Володимире Євгеновичу, знаємо заступник голови Павло Довгопол першим написав заяву на звільнення. Підпишете?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАТЕРИНА ТАІРОВА: «ТІЛЬКИ ВПЕРЕД!»
Нещодавно Слава Світова, перебуваючи в нас у гостях, слушно зазначила: «Кам’янець - це місто надзвичайно талановитих і скромних людей». Вірите, щодня твердо в цьому переконуюся. Зрештою, недарма ж Квітку на камені називають культурною столицею Поділля. Здається, кількість наділених незвичайним хистом осіб на один квадратний кілометр у нас більша, ніж деінде. Минулого тижня мені пощастило познайомитися з однією із творчих людей нашого міста, чудовою співачкою, володаркою надзвичайно сильного голосу, талант якої визнають не тільки в Кам’янці, а й за його межами. Далеко ходити не треба: зовсім нещодавно ми могли спостерігати за нею з екранів телевізорів, де вона вразила виконанням французької пісні Лари Фабіан «Malade» суворе журі проекту «Голос. Перезавантаження», що на «1+1», змусивши Тамару Гвердцителі взяти дівчину у свою команду, а потім весело танцювала разом із Олею Фреймут під запальну музику гурту «RemiX», солісткою якого вона є. Сьогодні розмовляємо з надзвичайно милою, щирою і талановитою співачкою Катериною Таіровою.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ОБОРОНУ ТРИМАТИМЕ ЗЕМЛЯК
25 березня Верховна Рада України ухвалила на посаду в. о. міністра оборони України генерал-полковника Михайла Коваля.
Михайло Володимирович родом з Хмельниччини, навчався у нашому військовому училищі. Народився 26 лютого 1956 р. у м.Ізяслав. 1979 р. закінчив К-ПВВІКУ. 1979-1983 рр. - служба в окремому гвардійському інженерно-саперному батальйоні гвардійської повітряно-десантної дивізії на посадах командира взводу, командира роти. 1984-1987 рр - служба у гвардійському парашутно-десантному полку гвардійської повітряно-десантної дивізії на посадах заступника командира батальйону, командира батальйону.

МІЛІЦІЄЮ КЕРУВАТИМЕ РОЗІЗНАНИЙ
На посаду начальника управління МВСУ в Хмельницькій області призначено полковника міліції Олександра Розізнаного.
Олександр Григорович народився 16 липня 1967 року в с.Чорний Острів Хмельницького району. Закінчив Кам’янець-Подільський педагогічний університет та академію управління і права. В ОВС працює з 1990 року. Перебував на посаді заступника начальника обласного управління, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей, УБОЗ. Назад в управління повернувся з Гусятинського відділу міліції.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕ ВИТРИМАЛО СЕРЦЕ
Трагедія сталася на факультеті ветеренарної медицини ПДАТУ вчора вранці.
Під час проведення пари декан факультету Іван Маленький знепритомнів і помер на місці. Шоковані й схвильовані студенти плакали, хтось намагався робити штучне дихання, доки приїде швидка допомога. Та, на жаль, лікарі констатували смерть на 52 році життя відомого в місті педагога. Не витримало серце.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЖИТТЯ ВІДДАЄ ДІТЯМ
Нещодавно завідувачкою ДНЗ №17 призначено Наталію Лозінську.
Наталія Іванівна народилася 12 лютого 1979 р. в с.Турчинці Городоцького району.
1996 р. закінчила місцеву ЗОШ №16, а в 2001 р. - педагогічний факультет К-ПНУ і пішла працювати вихователем у ДНЗ №7. 2011 р. стала вихователем-методистом ДНЗ №9.
Заміжня, разом з чоловіком виховують 15-річну доньку.

ДВА ЮВІЛЕЇ КОШУБСЬКОГО
Сьогодні «Ключ» розповість про надзвичайно просту, скромну особистість, разом з тим, великого професіонала, майстра «Золоті руки», людину, котра все своє свідоме трудове життя присвятила навчанню та вихованню молоді, дала путівку в трудове життя п’ятьом тисячам юнаків та дівчат. Наша розповідь про Юліана Кошубського, який у ці лютневі дні святкує свій славний 75-літній ювілей та п'ятдесятиліття відданості колективу Кам’янець-Подільського професійного художнього ліцею.
1963 року Юліан Станіславович прийшов у ліцей, тоді ще технікум, здобувати освіту. Закінчивши навчання, на все життя залишився в рідному закладі; працював майстром виробничого навчання.

БАГАТОГРАННІСТЬ ЮЛІЇ МАРУЩАК
Останнім часом усе частіше можна зустріти привабливих молодих панянок і зрілих жінок в одязі, пошитому за власним ескізом, з брошкою, виготовленою власноруч, чи із цікавою «хенд-мейдовою» сумочкою. Мимоволі складається враження, що відходить у минуле звичка навішувати на себе кілограми блискучого золота чи срібла, а набагато ефектніше виглядає якийсь замислуватий виріб із бісеру, натурального каміння, полімерної глини чи ще чогось іншого. Здається, «хенд-мейд» міцно вкорінюється в наше життя, проникаючи у всі його сфери. Дбайлива матуся, озброївшись необхідними інструментами, студіює Інтернет з наміром пошити власному чаду чудо-іграшку - Тільду. А куплене майже за безцінь мило ручної роботи так ароматно пахне, що виникає по-дитячому наївна думка, чи таке ж воно спокусливе й на смак. Та навіть пити із чашки, розписаної рукою талановитого майстра, набагато приємніше, ніж із заводської її сестри. Хто ж вони, ті люди, які вносять у наш побут речі під лейблом «хенд-мейд»? Сьогодні спілкуємось зі знаною в нашому місті майстринею Юлею Марущак.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НОВИЙ РЕКТОР РОЗПОЧНЕ З ОПТИМІЗАЦІЇ
Минулого четверга було представлено нового ректора ПДАТУ. Як ми вже писали раніше, ним став доктор економічних наук, професор Володимир Іванишин.
Володимир Васильович родом з Борщова, свого часу очолював Борщівський агротехнічний коледж, тож тісно співпрацював із керівництвом нашого аграрного вишу. Обидва навчальних заклади спільними зусиллями одні з перших у країні втілили в життя ступеневу підготовку абітурієнтів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХМЕЛЮК ПОВЕРНУВСЯ В «БІЛУ ХАТУ»...
У міського голови з’явився ще один радник, ним став колишній директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури Володимир Хмелюк.
Володимир Васильович народився 11 вересня 1976 р. у Кам’янці-Подільському. 1993-1997 рр. - навчання в Академії прикордонних військ, м.Хмельницький. 2002-2005 рр. - навчання в Тернопільській академії народного господарства. 2009-2011 рр. - навчання у Львівському регіональному інституті Національної академії управління при Президентові України.

СКЛАДНЕ УПРАВЛІННЯ В ЖІНОЧІ РУКИ
Новостворене управління з надання адміністративних послуг очолила Анжела Богдан.
Анжела Георгієвна народилася 25 січня 1978 р. у с.Привороки Глибоцького району Чернівецької області. Після закінчення неповної середньої школи, вступила до Хотинського сільськогосподарського технікуму на факультет «Облік і аудит».

МАЗУРЧАК ПРИ ПОСАДІ, БАХМАТ - БЕЗ
Учора, відповідно до розпорядження Президента України №388/2013, головою Печерської районної в місті Києві державної адміністрації призначено колишнього міського голову Кам’янця-Подільського Олександра Мазурчака.
Чутки про призначення Олександра Володимировича головою одного із найбагатших районів Києва ходили давно. Від вчора вони втілились у реальність.
Ще однією дійснюстю, та не зовсім приємною, стала звістка про припинення контракту між Міністерством аргополітики та ректором ПДАТУ Миколою Бахматом через стан здоров’я останнього.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДМИТРО ЖАБОЄДОВ: «МИ В ЗМОЗІ ДОПОМОГТИ ТИМ ПАЦІЄНТАМ, ВІД ЯКИХ ВІДМОВИЛИСЯ ІНШІ КЛІНІКИ»
Наше інтерв’ю з офтальмологом міжнародного класу, членом Американської асоціації катарактальних хірургів, кандидатом медичних наук, лікарем вищої категорії Дмитром Жабоєдовим планувалося заздалегідь. Як і повідомлялося раніше, 3 грудня Дмитро Геннадійович успішно провів у ЛОР-очному відділенні міської лікарні №1 оперативне лікування катаракти та глаукоми в чималої кількості пацієнтів. Крім того, професійну допомогу науковця отримали кам’янчани, котрі страждають на інші захворювання очей. Загалом кількість відвідувачів була настільки великою, що заплановане інтерв’ю довелось відкласти майже на 5 годин. Чесно кажучи, вже й не сподівалися, що зморений лікар погодиться на бесіду. Та ми забули, що маємо справу з професіоналом: 10 хвилин на відпочинок - і наш гість готовий до розмови.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ВАСИЛЬ ОВСІЄНКО - ПОЛІТВ’ЯЗЕНЬ ІЗ 25-РІЧНИМ СТАЖЕМ
Зовсім нещодавно у нашому місті із презентацією книги «Василь Стус: Поет і Громадянин. Книга спогадів і роздумів» перебувала визначна людина - український громадський діяч, письменник, розповсюджувач самвидаву, член Української Гельсінської групи, політв’язень, публіцист, історик дисидентського руху, співробітник Харківської правозахисної групи Василь Овсієнко. Народився Василь Васильович 8 квітня 1949 року на Житомирщині. Довгий час був в’язнем радянських таборів. Проте час розставив всі крапки над «ї». Уже в період Незалежності України чоловік був нагороджений орденами Ярослава Мудрого, «За заслуги», «За мужність», став лауреатом премій імені Василя Стуса, Івана Огієнка та інших.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НОВІ - КАДРОВИК І РЯТІВНИК
У місті й районі тривають кадрові зміни. Так, начальником відділу організаційної і кадрової роботи РДА призначено Артема Дудка. Начальником ДПРП-35 у смт Стара Ушиця призначено капітана служби цивільного захисту Петра Антонюка.

ЧИ ЛЕГКО ВЧИТИ ВЧИТЕЛІВ?
Напевно, кожен знає, що найважливішою деталлю будь-якої конструкції є її основа. Приміром, для будинку - це фундамент. Чим він міцніший, тим витривалішою буде будівля. Цікаво, що основна частина фундаменту, саме та, на якій власне й тримається все, прихована від людського ока.
Скромна, але незмінно міцна, вона майже два десятиліття тримає на своїх плечах величезну монолітну конструкцію - міське управління освіти і науки. Без перебільшень «фундаментом» цього управління є завідувачка науково-методичного центру Валентина Слободян. 12 листопада Валентина Михайлівна відзначила 60-літній ювілей. За плечима - 40-річний досвід вчителя для учнів, та майже 20-річний - вчителя для вчителів. 
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЛЮДИНА ВЕЛИКОГО ПОСТУПУ
16 жовтня своє вісімдесятиріччя мав би відзначати відомий на Кам’янеччині і не лише Антон Якович Михайлик. Людина, яка все своє життя присвятила рідній Батьківщині.
Народився Антон Михайлик у селі Нестерівці Дунаєвецького району. Саме там пройшло його дитинство. Ще з ранніх років хлопчик дуже пишався своєю малою Батьківщиною і працьовитими односельчанами.
Після закінчення школи він вступив на агрономічний факультет Львівського сільськогосподарського інституту. А закінчивши вищий навчальний заклад, молодий фахівець за направленням потрапив на роботу агрономом колгоспу ім.Т. Шевченка, що в селі Ходорівці.

ГАЛИНА КОМАРНІЦЬКА: «Я - ПОЕТИЧНИЙ НАУКОВЕЦЬ ІЗ ПОГЛЯДОМ ФОТОГРАФА Й НАТХНЕННЯМ ЖУРНАЛІСТА»
Ця дівчина терпіти не може статусів і титулів, хоча, попри свій юний вік (який вона, до речі, ретельно приховує), має їх досить. Молода поетеса, юний фотограф, науковець-історик, член Національної спілки журналістів, екскурсовод... Її часто можна зустріти з фотоапаратом у руках на різних культурних заходах нашого міста, а потім прочитати в мережі натхненну розповідь про побачене через об’єктив. Вона не любить «світитись» (або як зараз модно говорити - піаритись), є надзвичайно скромною особою, і щиро дивується, як її особистість могла зацікавити когось, бо вона ж зовсім невідома. По життю йде з принципом: «Думки - матеріальні! Думай про велике, так і буде». Вона - Галина Комарніцька.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЦЕЙ ЗВИЧАЙНИЙ НАДЗВИЧАЙНИЙ МАКС КІДРУК...
Офіційно заявляю: запишіть мене в численні ряди прихильників Макса Кідрука! Це людина, яка творить якісну й популярну сучасну українську пригодницьку літературу; яка настільки майстерно і скрупульозно проробляє сюжет, що навіть думки не виникає, що такого не може статися насправді; яка доводить, що якщо йти за мрією і посилено працювати, вона обов’язково здійсниться. Головне = не опускати руки й рухатися вперед! А ще = це письменник, який надзвичайно відомий в Україні та за її межами: у нашій державі технотрилер «Бот» надрукували вже третім тиражем, адже ця книга розлітається з поличок книгарень, наче гарячі пиріжки в базарний день; його твори вже перекладені російською і польською мовами, є інформація, що невдовзі й німці читатимуть творця першого українського технотрилера рідною мовою. Цим письменником неможливо не захоплюватися.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ОБЕРЕГУ ВОДОЛІКАРНІ = 70
Як думаєте, чи може лікувально-профілактичний заклад мати власний оберіг? Сумніваєтеся? А дарма, бо в нашому місті таким закладом є славнозвісна водолікарня (хоча впродовж десятиліть вона неодноразово змінювала свою назву, проте народу відома саме під такою). Унікальність водолікарні в тому, що вона має живий оберіг = Івана Чорнобая, лікаря, який понад 30 років очолює цю структуру, є не лише її керівником, але й серцем. Сьогодні, 1 листопада, Іван Карлович зустрічає сьомий десяток своїх літ.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЛЕТАВСЬКИЙ ГОСПОДАР КАМ’ЯНЕЦЬКОЇ ЗЕМЛІ
Маленький Василько прудко запряг кобилу Панчоху й гайнув на поле = жінки зачекалися води. «Ади, наш Васько їде. Гайда швидше!», = кричали молодиці, спираючись на сапи. А він, у куценьких штанцях на одній шлейці, босоніж, біг по зеленому лану, акуратно тримаючи кварту з водою. Хлопченя було горде від того, що допомагало жіночкам у нелегкій праці. Після кожного «Дякую» задирало свого маленького носика й розпливалося в усмішці. Минали роки та розуміння того, що твоя праця вкрай потрібна, а тому ти маєш виконувати її на всі сто або й більше відсотків, ніколи не покидали нашого героя...
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЛАРИСА ЗАКІЄВА: ПОПУЛЯРНА СПІВАЧКА ШАНСОНУ ЖИВЕ В КАМ’ЯНЦІ!
Зустріч із цією людиною по праву можна назвати шоковою для мене, а ще такою, що ламає стереотипи. Чому? Відповідь проста. Не знаю, як у вас, та в мене у свідомості, коли чую термін «шансон», одразу виринає образ неголеного дядечка, який прокуреним голосом співає «блатняки» про нестерпне життя на зоні чи відважні пригоди на волі. Тому ви можете тільки уявити моє здивування, коли я, знайомлячись із виконавицею шансону, кам’янчанкою Ларисою Закієвою, побачила привітну, милу, вродливу жінку. А ще знаєте, що мене вразило? Те, що диски з її піснями миттю розлітаються в Росії, що вона була обличчям календаря «Русский шансон» за 2012 рік, що Лариса зриває аншлаги на тих концертах, у яких бере участь. Захотілось познайомити і вас, дорогі читачі, з цією непересічною особистістю.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ОПИТІЗОВУЮТЬ І ПРИЗНАЧАЮТЬ
Нові кадрові призначення відбулися в Центральній районній лікарні в зв’язку із оптимізацією закладів охорони здоров’я.
3 жовтня на засіданні виконкому було прийнято рішення про створення в місті Спортивної ради. Її головою призначено  радника міського голови  Сергія Кротіка.

БУДІВНИЧИЙ КАМ’ЯНЦЯ
8-класник Іванко може проводити екскурсії по рідному місту для своїх друзів. Про стратегічні об’єкти та звичайні будівлі Кам’янця він знає все, бо їх свого часу звів його дідусь. Фактично більша половина Кам’янця збудована під безпосереднім керівництвом справжнього патріота міста = Івана Цісара. 12 жовтня будівничий Кам’янця відзначатиме своє 70-ліття.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ЗАКАРБУЙ МИТЬ У ВІЧНІСТЬ!
Деколи так важко жити у сучасному урбанізованому світі... Намагаєшся все встигнути, метушишся, заклопотано бігаєш, а в результаті = спізнився. Дні пробігають хвилинами, місяці = годинами, а роки... А що роки? Мить = та й годі! Чи задумувалися ви, як швидко минає час? Наче вчора ви тримали на руках беззахисне немовлятко, яке невдоволено терло оченята руками, готове от-от розплакатися, а сьогодні те дитинча поспіхом цілує матір у щоку і біжить на побачення; ніби кілька днів тому ви зустріли своє найбільше кохання, шалено гупотіло серце, а ноги підкошувалися від хвилювань, а нині діти й онуки вітають вас із золотим весіллям...
Автор:  Віоліна СИТНІК

У РЯТІВНИКІВ НОВІ КЕРІВНИКИ
Кадрові зміни відбулися у державно-рятувальних пожежних частинах 2-го пожежно-рятувального загону.
На посаду начальника ДПРЧ-5 призначено майора служби цивільного захисту Олександра Ткачука.
Начальником ДПРЧ-6 призначено майора служби цивільного захисту Сергія Солтисюка.
Начальником ДПРП-35 у смт.Стара-Ушиця призначено капітана служби цивільного захисту Артура Войткова.

У САДОЧКІВ - НОВІ МАМИ
Завідувачем ДНЗ №8 призначено Інну Ганушкевич.
Інна Борисівна народилася 6 липня 1978 р. в м.Ізяслав, у родині педагогів. Переїхавши до Кам’янця, закінила ЗОШ №7 та вступила до Кам’янець-Подільського педагогічного університету за спеціальністю «Дифектологія, логопедія».
Також закінчила Чернівецький національний університет ім.Федьковича, спеціальність «Правознавство», та магістратуру Київського університету менеджменту освіти, спеціальність «Управління навчальним закладом».

НОВИЙ ДИРЕКТОР П’ЯТОЇ
На початку нового навчального року відбулися деякі кадрові зміни в освітянській галузі міста. Так, директором СЗОШ №5 з поглибленим вивченням інформатики призначено Юрія Бабчинського.
Юрій Васильович народився 6 травня 1979 р. у с.Пилипи-Олександрівські Віньковецького району Хмельницької області.
1985-1994 рр. - навчався в Пилипо-Олександріївській школі І-ІІІ ступенів.

ДАРЧУКА ПЕРЕОБРАЛИ ГОЛОВОЮ ПРАВЛІННЯ
Наглядова рада ВАТ «Подільський цемент» 28 серпня змінила 4-ох з 8-ми членів правління. Про це йдеться в повідомленні компанії.
Від обов’язків членів правління були звільнені Анатолій Дегтярьов, Олена Пасічник, Євген Рей, Геннадій Семенишин.
Замість них були призначені Джон Мадден, Ростислав Сав’як, Андрій Колупаєв, Колм Хофлер. Крім того, головою правління був переобраний Семен Дарчук, а членами правління – Фітцморіс Майкл, Шейн Кармоді, Катерина Абдурахманова.
Як відомо, підприємство контролюється холдингом Cement Roadstone Holdings (CRH, Ірландія).

КАДРОВІ ЗМІНИ НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ ЗНАНЬ
Напередодні 1 Вересня в навчальних закладах району відбулася низка кадрових змін. Так, директором Колубаївська ЗОШ І-ІІ ст. призначено Лілію Блащук.
Лілія Борисівна народилася 12 жовтня 1971 р. у м.Богородчани Івано-Франківської області. 1986-1990 рр. – навчалася в Кам’янець-Подільському медичному училищі. З 1990 р. - навчання в Кам’янець-Подільському педагогічному інституті ім. В.П.Затонського. 1995-2004 рр. – працювала вчителем біології у Демшинській ЗОШ І-ІІ ст. З 2008 року і до призначення - директор Демшинської ЗОШ І-ІІ ст.

У міського голови з 14 серпня новий радник. Ним став Сергій Кротік. Сергій Сергійович відповідатиме за такі напрямки роботи, як спорт і ЖКГ.
Сергій Кротік народився 15 лютого 1974 р. у с.Сокіл. 1991 р. закінчив СШ №15 і відразу вступив до КПСГІ на факультет ветеринарної медицини. Після закінчення навчання, 1996-1999 рр. працював заступником головного лікаря Кам’янець-Подільського м’ясокомбінату.

ТОВТРИ ОЧОЛИВ ГАСЮК
Цього тижня на посаду директора НПП «Подільські Товтри» призначено Леонтія Гасюка.
Леонтій Семенович народився 13 жовтня 1961 р. у с.Крутеньки Хотинського району Чернівецької області.
Після закінчення Крутеньківської 8-річки, вступив до Сторожинецького лісового технікуму за спеціальністю «Лісове господарство». 1980 р. був направлений на роботу в Українську лісовпорядну експедицію.

WHО IS СЕРГІЙ САМАРА?
Завершується сезон відпусток. Та це аж ніяк не стосується міського політичного життя. Таке враження, що цьогоріч воно не лише не відпочивало, а й працювало за двох-трьох. Ба, більше, влаштувало такий собі «казантіпчик»: скандали, відставки, звільнення, листівки, мітинги... Загалом подій би вистачили на декілька років, не те що на «мертвий літній сезон».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

9 липня секретарем міської ради затверджено Анатолія Качуровського.
Анатолій Іванович народився 18 травня 1945 р. У с.Панівці. 1963 р. – закінчив СШ №2, 1965-1967 рр. – служба в армії. У 1968 р. закінчив Кам’янець-Подільський будівельний технікум, а в 1979 р. – Хмельницький технологічний інститут, за фахом - інженер-економіст.
Цього ж дня керуючим справами міськвиконкому затвердили Сергія Самару. Сергій Григорович народився 19 серпня 1970 р. на Ізяславщині.

НОВИЙ ДИРЕКТОР РИНКУ
1 липня на посаду директора ДП КВЗП «Кам’янець» призначено Сергія Чернявського.
Сергій Євгенович народився 29 жовтня 1974 р. у селищі Звенигородка Черкаської області. 1988 р. закінчив Мукачівську середню школу і вступив у К-ПВВІКУ, після закінчення якого служив у інженерній бригаді спеціального призначення м.Бровари.
1993 р. працював у НВО «Каммед»: розпочав з посади слюсаря-збиральника і дійшов до регіонального менеджера. 1995 р. – служба в ОВС, пройшов щаблі від оперуповноваженого КМСД до першого заступника начальника міськвідділу міліції.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГЕРОЙ НАШОГО ЧАСУ. ГЕРОЙ НАШОГО МІСТА
Непоправною трагедією увінчався справді геройський вчинок кам’янчанина, відданого своїй праці тренера та й просто справжнього чоловіка, котрий без зайвих вагань віддав життя за порятунок своїх учениць...
44-річний вчитель фізкультури НВК №7 та тренер ДЮСШ №1 Андрій Мирославович Купчак, разом зі трьома своїми колегами, привезли на літній відпочинок до Залізного Порту (Херсонська область) 30 своїх вихованок, у тому числі гандбольну команду, яку тренував.
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

У МЕРА - НОВИЙ РАДНИК
Ним став Сергій Самара. До призначення на цю посаду Сергій Григорович працював директором департаменту адміністративно-організаційного забезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства України.
Сергій Самара народився 19 серпня 1970 р. на Ізяславщині.
Працював завідувачем сектору Південних регіонів, згодом - Західних у Секретаріаті Кабміну. Був першим заступником директора департаменту, начальником відділу з організації роботи територіальних органів та підрозділів міграційної служби України при МВС.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КЕРМО АСОЦІАЦІЇ ОСББ У ЖІНОЧИХ РУКАХ
5 червня у сесійній залі міської ради відбулися загальні збори членів ГО «Асоціація ОСББ Кам’янця-Подільського». Серед багатьох нагальних питань, як от звіт колишнього голови правління Асоціації Ігоря Григоренка, затвердження нової редакції Статуту цієї ГО, чи не найважливішим стало обрання нового голови Асоціації ОСББ, оскільки Ігор Григоренко подав заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку зі станом здоров’я. Правління Асоціації одноголосно обрало нового голову, яким стала голова правління ОСББ «Вікторія-56» Олена Мазур.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

З РАЙОНУ - В МІСТО
12 червня було представлено першого заступника начальника міськвідділу міліції. Ним став майор міліції Віталій Козярук, який відтепер куруватиме слідчий підрозділ відділку.
Віталій Вікторович працює в органах внутрішніх справ з 2003 року. Починав службу з посади дізнавача міськвідділу міліції. За 10 років пройшов чимало службових щаблів, перебував на посадах дізнавача, оперуповноваженого СКР, старшого дізнавача, слідчого,  старшого слідчого, начальник ДСБЕЗ міськвідділу міліції.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІСЬКА ХІРУРГІЯ МАЄ КИМ ТА ЧИМ ПИШАТИСЯ
2013-ий для хірургічного відділення №1 Кам’янець-Подільської міської лікарні – щедрий на «врожаї». 25 січня його завідувач, головний хірург міста Валерій Арсенюк отримав «Відзнаку року-2012», а в травні під час святкування Дня міста – Подяку від Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Ці нагороди – шана від кам’янчан та визнання очільників країни – свідчать про копітку працю колективу хірургічного відділення та про його чималі здобутки.
- Наше відділення вже декілька років поспіль посідає почесне друге місце серед хірургічних відділень області після обласної лікарні, - говорить Валерій Арсенюк.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ХХІ СТОЛІТТЯ У СВІТЛИНАХ
8 червня в приміщенні виставкової зали відбулася персональна фотовиставка Петра Ігнатьєва під назвою «ХХІ століття». Роботи цього митця відомі багатьом кам’янчанам і не тільки, адже Петро Дмитрович був учасником 20 міжнародних виставок. Його світлини експонувалися в Польщі, Австрії, Бразилії, Італії, Гонг-Конгу, Сербії.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ВІТАННЯ ТА ПОДЯКА ВЕЛИКОМУ ВЧИТЕЛЮ
У свій час подільський поет Анатолій Ониськов озвучив красномовні рядки щодо сутності людини в світі. Він написав:
«Слід пам’ятати в посад розмаїтті,
Що найпрестижніших, в тому числі –
Просто людиною бути у світі
Вища з найвищих посад на землі»
Саме до таких людей належать Володимир Іванович Куліченко, сьогодні пенсіонер, а в минулому - великий вчитель, майстер виробничого навчання та вихователь людських душ, людина-легенда, вітання й побажання якому шле колектив професійного художнього ліцею.

СПОГАДИ ПРО ПЕРШУ ВЧИТЕЛЬКУ
Присвячується прекрасній вчительці, колезі, подрузі Валентині Василівні Кардаш
Легко починати свою розповідь про цю світлу й прекрасну людину. Про справжню, від самого Бога вчительку. Важко, дуже важко згадувати про неї, бо ось уже два роки, як серед нас її немає.
Коли прозорого світанку 19 березня 2011 року перестало битися її гаряче серце, всі були шоковані: «Як? Чому? Ще ж учора була в школі...»

УКРАЇНСЬКИЙ ЄВРЕЙ З РАДЯНСЬКОЮ ПРОПИСКОЮ
Чи легко відновити справедливість у несправедливому світі?
Ця історія розпочалася тоді, коли з мапи Землі зникла наймогутніша держава світу – Радянський Союз. Саме на початку 90-х минулого століття тисячі євреїв вирішили повернутися на батьківщину своїх предків – Ізраїль. На жаль, для багатьох радянських євреїв чужа країна так і не змогла стати матір’ю. Не стала вона такою і для Еліка Нухимовича Спектора, корінного кам’янчанина, який 1992 року оселився в місті Беєр-Шева, що на півдні Ізраїлю.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

8 лютого на посаду директора ТЦСО «Довголіття» призначено Тетяну Лозінську. Тетяна Анатолівна – корінна кам’янчанка. Після закінчення Кам’янець-Подільського медучилища деякий час працювала фельдшером-лаборантом у міській лікарні №1. Пізніше навчалась на біологічному факультеті Чернівецького національного університету. Протягом значного періоду Тетяна Лозінська мешкала та працювала в Росії. Згодом повернулась до рідного Кам’янця. Її останнє місце роботи – головний спеціаліст із загальних питань відділу з обслуговування міської ради.  
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ВОЛОДИМИР МУЖИЛО: «ЛЮБЛЮ І ВМІЮ БУДУВАТИ»
25 років віддав будівельній галузі міста Володимир Мужило. 3 лютого 1988 року Володимир Петрович очолив ПМК-35. Тоді на посаду директора претендували три кандидатури. Але кам’янцькі будівельники бачили, які умови праці були створені в будівельній компанії Мужила - уже тоді він мав стажу 14 років, тож обрали його. Коли Володимир Петрович прийняв усі справи і побачив, що й де робиться, то сів і зажурився.
Нічого не було свого - ні виробничої бази, ні матеріалів. І в цей самий час підприємство отримує замовлення на будівництво тютюнової фабрики. У цей кошторис вдалося «забити» будівельну базу, якої й досі немає в області. Згодом ПМК-35 перетворилося на БК «Кам’янець», а нині це БК «Поділля-Трансбуд». З 550 працівників 2008 року залишилося 130. Лише 200 працівників довелося скоротити відразу у січні 2010 року.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

 ГОЛОВА МО «УДАР» Василь ТОВКАЙЛО: «В голові рядового виборця твориться каша».
Рівно три місяці тому завершилися вибори до Верховної Ради. Здавалось, мінімум на рік - максимум на два політики нас залишать у спокої. Та ні! Нині все частіше почали говорити про дострокові парламентські вибори. Чи то від цих розмов, чи то від чогось іншого, але й місцевий політикум теж заворушився.
Чи справді наші лідери політичних сил розпочали підготовку до нової передвиборчої гонки?
Про вибори минулі та можливі майбутні часопис «КлюЧ» вирішив поговорити із екс-кандидатом у народні депутати, лідером місцевого осередку партії «УДАР» Василем Товкайлом.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ПРОДОВЖИВ ДИНАСТІЮ
23 січня ректором Кам’янець-Подільського національного університету ім.І.Огієнка обрано Сергія Копилова. За Сергія Анатолійовича проголосувало 166 працівників вишу, п’ятеро було проти, один зіпсував свій бюлетень. До призначення в.о. ректором К-ПНУ Сергій Копилов був деканом історичного факультету цього навчального закладу.
Свого часу ректором цього закладу працював його батько Анатолій Олексійович.

АНАТОЛІЯ НЕСТЕРУКА ПРИЗНАЧИЛИ...
Наші прогнози (ми писали в минулому номері газети) про перспективи Анатолія Нестерука стати заступником міського голови Хмельницького цього тижня справдилися. Анатолія Макаровича призначили на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади.
За таке рішення проголосували 49 депутатів Хмельницької міської ради, і лише четверо висловилися проти.

ЩО ПОСТАВИЛО СЕРГІЯ МАЛЬЧЕНКА НА КОЛІНО?
6 грудня, саме в День Збройних сил України, четверо офіцерів керівного складу військового факультету К-ПНУ, полковники - начальник Сергій Мальченко та його заступники Василь Геник, Юрій Кирильчук та Степан Данищук - прощалися з військовою службою. За їхнями плечима понад 30 років вислуги в армії та по 21-му – в українському війську. Було нібито свято, але зі сльозами на очах.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

 АНАТОЛІЙ НЕСТЕРУК ПОКИДАЄ КАМ’ЯНЕЦЬ
Чутки про те, що колишній міський голова Анатолій Нестерук незабаром переїде до обласного центру, небезпідставні.
Справді, Анатолію Макаровичу надійшла пропозиція стати заступником міського голови Хмельницького. Він буде курувати комунальну сферу обласного центру. Наступного тижня має відбутися затвердження Анатолія Нестерука на сесії міської ради. Поки що кандидатура Анатолія Макаровича проходить обговорення в постійних комісіях.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

СЕКРЕТАР МІСЬКОЇ РАДИ ВИСТУПАЄ ЗА ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК САМОВРЯДУВАННЯ
Напередодні Дня працівників місцевого самоврядування секретар міської ради Василь Сенюк розповів про необхідність активного розвитку самоврядування. На його переконання, Камянец-Подільський має усі шанси стати піонером у цього напрямку. Адже в плані самоврядування нашому місту є чим пишатися. Ще на початку XIV століття на рівні з Києвом Кам’янець став одним із найстатусніших користувачів цього привілею – мав повне Магдебурзьке право.

Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

НА ДВОХ ОДНЕ СТОЛІТТЯ
Доля зводить двох людей, даючи їм шанс ділити життя навпіл. Удвох переживати смуток і печаль, удвох від радості й щастя розправляти для злету крила. Хоч доля й примхлива дівчина, та ніколи не з’єднує чужих. Саме доля колись звела в одне ціле двох молодих педагогів – Данила та Раїсу Таралевичів.
Високий, статний Данило по вуха закохався у молоду вчительку фізики. Разом вчителювали, ділили один на двох освітянський шмат хліба. Разом напрацювали майже 100 років педагогічного стажу!
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІШЛА З ЖИТТЯ ТЕТЯНА ТАНСЬКА
5 вересня перестало битися серце директора СЗОШ №5 Тетяни Танської.
Не віриться, що так передчасно пішла з життя талановитий педагог, який ще б так багато міг зробити добра. Низько схиляємо голову перед Людиною, яка відійшла у вічність у самому розквіті сил і творчої енергії, Людиною доброю, чуйною, порядною, сміливою, принциповою та чесною, яку поважали за мудрість, професіоналізм, далекоглядність, доброзичливість.

ДОШКА ПОШАНИ
Традиційно до Дня незалежності відбувається визначення найкращих підприємств, працівників та керівників із занесення їх на Дошку пошани. Не став винятком і цей рік. Так, від нашого міста на обласну Дошку пошани потрапили: Руслан Нелюбов, директор Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв; Володимир Юр’єв, директор ТОВ «Український кристал»; Леонтій Рогаль, голова Кам’янець-Подільської міської ради Організації ветеранів України; Артур Савицький, заступник головного лікаря Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1; Ніна Стаднік, голова первинної профспілкової організації філії «Кам’янець-Подільська ДЕД»; Надія Сільченко, директор Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну; колектив ДНЗ №21 «Золота рибка». Від району на обласну Дошку пошани потрапив колектив ПАТ «Подільський цемент».
Якщо Дошка пошани в місті не практикується, то в районі вона стала чи не головним атрибутом святкування Дня незалежності.

СІМЕЙНА СПРАВА ОЧОЛЮВАТИ УНІВЕРСИТЕТ
13 серпня було представлено виконуючого обов’язки ректора К-ПНУ ім.І.Огієнка. Ним став декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор, син колишнього ректора покійного Анатолія Копилова - Сергій Копилов.
Олександр Завальнюк, який до цього керував нашим національним університетом, досягнувши пенсійного віку, повернувся працювати на історичний факультет і очолив рідну йому кафедру історії України.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

З ВІЙНОЮ ЗВЕДЕНІ РАХУНКИ...
Літературна студія «Джерельце», створена при Центрі дитячої творчості, яку веде педагог Лариса Маслова, виплекала не одну плеяду талановитої молоді. Майбутні письменники, журналісти, мовознавці, та й взагалі творчі люди «джерелята» щороку розлітаються по світах. Вони навчаються у престижних навчальних закладах країни та наповну розкривають свої таланти, які свого часу помітила Лариса Анатолівна.
Оксана Грушанська, Настя Лутова та Катерина Бабій - вихованки зразкової літературної студії «Джерельце» поділилися своїми творами з читачами «КлюЧ». У їхніх розповідях є трохи лірики, дещиця філософії та юнацького запалу, та найголовніше - у них відвертість і щирість.

ТАЄМНИЦЯ
Літературна студія «Джерельце», створена при Центрі дитячої творчості, яку веде педагог Лариса Маслова, виплекала не одну плеяду талановитої молоді. Майбутні письменники, журналісти, мовознавці, та й взагалі творчі люди «джерелята» щороку розлітаються по світах. Вони навчаються у престижних навчальних закладах країни та наповну розкривають свої таланти, які свого часу помітила Лариса Анатолівна.
Оксана Грушанська, Настя Лутова та Катерина Бабій - вихованки зразкової літературної студії «Джерельце» поділилися своїми творами з читачами «КлюЧ». У їхніх розповідях є трохи лірики, дещиця філософії та юнацького запалу, та найголовніше - у них відвертість і щирість.

РІДНЯ
Літературна студія «Джерельце», створена при Центрі дитячої творчості, яку веде педагог Лариса Маслова, виплекала не одну плеяду талановитої молоді. Майбутні письменники, журналісти, мовознавці, та й взагалі творчі люди «джерелята» щороку розлітаються по світах. Вони навчаються у престижних навчальних закладах країни та наповну розкривають свої таланти, які свого часу помітила Лариса Анатолівна.
Оксана Грушанська, Настя Лутова та Катерина Бабій - вихованки зразкової літературної студії «Джерельце» поділилися своїми творами з читачами «КлюЧ». У їхніх розповідях є трохи лірики, дещиця філософії та юнацького запалу, та найголовніше - у них відвертість і щирість.

ІГОР ВОЙЦЕХІВСЬКИЙ НАЙСИЛЬНІШИЙ АРМРЕСТЛІНГІСТ
Усі най-, най-, най-! Ми чекаємо на Вас! До нашої рубрики «Рекорди Кам’янеччини», на основі якої на початку наступного року ми плануємо опублікувати книгу під однойменною назвою, мають шанс потрапити усі найрізноманітніші досягнення та унікальні можливості, як природи та архітектури нашого краю, так і ваші особисті рекорди.
15 липня в рамках «Петрівського ярмарку» на Центральній площі Чернівців відбувся Перший відкритий турнір з армліфтингу. Участь у ньому взяли 65 спортсменів із Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Донецької областей.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ФОТОМИТЕЦЬ, ЯКИЙ ПРОВІВ НАЙБІЛЬШЕ ФОТОВИСТАВОК
Усі най-, най-, най-! Ми чекаємо на Вас! До нашої рубрики «Рекорди Кам’янеччини», на основі якої на початку наступного року ми плануємо опублікувати книгу під однойменною назвою, мають шанс потрапити усі найрізноманітніші досягнення та унікальні можливості, як природи та архітектури нашого краю, так і ваші особисті рекорди.
На звання фотомитця, який провів найбільше фотовиставок, претендує Петро Ігнатьєв.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

СМІТТЯ, ЩО ПОГЛИНАЄ МІСТО ТА СЕЛО
Вивезення побутового сміття у Кам’янці-Подільському та по селах району було і залишається одним із найактуальніших комунальних завдань та проблем. Основні негаразди у вивезенні сміття можна охарактеризувати наступними цитатами:
- «…Сміття, буває, вивезуть вчасно, а іноді контейнери кілька днів стоять переповнені, тоді вітер розносить непотріб по всій окрузі».

«ФРОНТОВИКИ» ВИМАГАЮТЬ ІМПІЧМЕНТ ПРЕЗИДЕНТУ
Мова йде не про саму процедуро імпічменту, а про Закон, який би дозволив цю процедуру запустити у випадку «необхідності».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ДО ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ ПОТРІБНО ВНОСИТИ ЗМІНИ
Рано чи пізно в житті кожної людини приходить пора, яку ми називаємо «золотою осінню». І якщо раніше в Радянському Союзі за «забезпечену старість» можна було не турбуватися, то в теперішній Україні, після двадцяти років незалежності, простий громадянин передбачити, що на нього чекатиме у «листопаді» його життя, зазвичай, не може. На вулицях міст та містечок все частіше трапляються немолоді люди, що риються у сміттєвих баках, а саме слово «пенсія» практично стало синонімом бідності... 

ОБШУК У КВАРТИРІ ТА НЕВИЗНАНННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
На 24 квітня колишній голова РДА, а нині депутат міської ради Ростислав Ярема скликав прес-конференцію. Зрозуміло, що за останні дні відбулося дуже багато подій, пов’язаних з Ростиславом Тарасовичем. Подій, які не могли не зацікавити громадськість та, зрештою. і самих журналістів.
Того дня перед приміщенням, де мала відбутися прес-конференція, журналістів зустрів своєрідний пікет. Щоправда, небагаточисельний. Двоє молодих чоловіків у руках тримали плакат із написом: «Ярема!!! Віддай гроші».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЯРЕМУ «ЗАМОВИЛИ»? Як і їх?
10 квітня на офіційному сайті прокуратури Хмельницької області з’явилося повідомлення «... Про порушення кримінальної справи стосовно колишнього т.в.о. голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації, депутата міської ради за ознаками складу злочинів, передбачених ч.3 ст.365 (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) та ч.2 ст.366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України».
Зважаючи, що прізвище в офіційному повідомленні не називається, не важко здогадатися, що кримінальну справу порушено проти Ростислава Яреми.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

 НАЙБАГАТШИЙ СЕРЕД ЧИНОВКІВ - МЕР
Цей інформаційний тиждень поправу пройшов під егідою «Чиновники розкрили свої закрома». Один за одним посадовці різного рангу почали демонструвати перед громадою за скільки, як та де вони прожили минулий рік. Не за власним бажанням виник такий широкий жест, коли на показ журналістам виставили декларації про доходи.
Нам пояснили, що весь цей шум із деклараціями робиться, аби побороти корупцію. Адже відтепер щорічно до 1 квітня чиновники зобов'язані декларувати не тільки доходи, а й витрати (купівля нерухомості, землі, автомобілів). Також у цьому документі повинні бути зазначені доходи, витрати і майно членів сім'ї, які проживають з чиновником під одним дахом.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

Літературна сторінка
З невеликою періодичністю на шпальтах нашого часопису «вибиватиме» собі місце, сторінка, яка буде присвячення творчості кам’янчан. Першопрохідцями літературної сторінки «Ключа» стали знані письменники нашого краю - Борис Урода та Віталій Нечитайло. Вибір недаремний. Оскільки як Борис Іванович, так і Віталій Васильович відомі, насамперед, як письменники-
гумористи. Сьогодні гумор, сатира і сміх в нашому житті дуже потрібні. Тим більше напередодні 1 квітня…
Також свої творчі здібності ми надали можливість продемонструвати і початківцям: Володимиру Кобзі та шестикласниці Крістіні Величко.

Найшвидше складає кубик Рубіка Андрій Гончаров
У попередньому номері газети «Кам’янецький часопис КлюЧ» ми започаткували нову рубрику: «Рекорди Кам’янеччини».
Усі най-, най-, най-! Ми чекаємо на вас! До нашої рубрики «Рекорди Кам’янеччини», на основі якої на початку наступного року ми плануємо опублікувати книгу під однойменною назвою, мають шанс потрапити усі найрізноманітніші досягнення та унікальні можливості, як природи та архітектури нашого краю, так і ваші особисті рекорди.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

Новий директор комбінату
Днями директором КП «Комбінат благоустрою» призначено Віктора Колодніцького.

Для баскетболіста головне - не зріст
Багато років тому маленький Кім Мітельман пристрасно мріяв стати професійним баскетболістом. Він проводив багато часу поблизу майданчика, на якому тренувалася баскетбольна команда, намагався зловити і подати на поле кожен м’яч, який вилітав за його межі. Наполегливість і терпіння хлопчика таки привернули увагу тренера з баскетболу ДЮСШ №1 Бориса Баранова, і незабаром невисокий Кім став членом баскетбольної команди.

Нестерук і система: що далі?
Минулого тижня Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ виніс вирок у кримінальній справі, порушеній проти колишнього міського голови Анатолія Нестерука.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

У Галини Локай відібрали «Ксенію»?
Понад місяць містом ходять чутки про те, ніби у власниці готельного комплексу «Ксенія» Галини Локай рейдерським способом відібрали частину її комплексу, яка розташована в с.Врублівці. Новим власником комплексу називали то одних, то інших високопосадовців державного значення. Саму ж Галину Адамівну «доброзичливці» жаліли, мовляв, «бідолашна, не змогла перенести тяжкого удару - рятують у реанімації».

Все життя - у ДАІ
Нещодавно начальником відділення РЕР (реєстраційно-екзаменаційної роботи) з обслуговування м.Кам’янець-Подільський і Кам’янець-Подільського району УДАІ УМВСУ в Хмельницькій області призначено Юрія Гриська.

Право - в жіночих руках
17 січня на посаду директора департаменту правового супроводу та контролю міської ради призначено Наталію Савчук.

Блондинка зі сталевими м’язами
Як можна повірити, не побачивши на власні очі, у те, що на останньому чемпіонаті світу 63-кілограмова Таня в присіданні підняла штангу вагою 230 кг. Це був рекорд світу. Хоча в Україні зафіксований інший Танин рекорд, що перевищує світовий, - 240 кг.


Статті 1 — 428 з 428
Початок | Поперед. | 1 | Наст. | Кінець По стор.

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ
ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

З 5 вересня офіційно стартувала передвиборча кампанія, а це означає, що з кожним днем з усіх можливих і неможливих медійних ресурсів і соціальних мереж ми будемо чути цілу купу обіцянок, звинувачень у бік опонентів, діставання з чужих шаф брудного одягу та ще багато іншого....Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.