Перейти на мобільну версію сайту


21.10.2016

100 ЛІТ «З МОТОРЧИКОМ»

100 h100-літній ювілей відзначила 16 жовтня жителька с.Гуменці Віра Громотюк.

Привітати ювілярку з такою визначною датою першою приїхала голова Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Інна Абдулкадирова разом із працівниками апарату ради. У подарунок Інна Григорівна привезла пухову хустину, яка грітиме довгими зимовими вечорами. Віра Іванівна була надзвичайно схвильована, адже увесь день люди приходили, аби її привітати.

На території громади чимало догожителів, але цьогоріч дожила до такого поважного віку лише вона.

Родом із с.Цівківці, що нині є частиною села Голосків, Віра Громотюк народилася в багатодітній родині. Мама померла, коли дівчинці було 12 років. Батько одружився вдруге, і родина стала ще більшою. Мачухою другу маму Марію язик не повернеться назвати, адже дбала за всіх дітей, як за рідних.

- У 37-му батька репресували, - ледве стримуючи сльози розповідає Віра Іванівна. - Потім вже прийшла бомага, що посмертно реабілітований. Робила на полю як чорний віл. Вийшла заміж, переїхала в Гуменці - думала вже заживу. Де там... війна! Чоловіка в 41-му забрали на фронт і вбили. Заміж другий раз не виходила, а кому я треба з дитиною, та й все думала, що чоловік повернеться...

Із півмісячною донькою на руках жінка залишилася одна. Почала будувати хату, допомагали добрі люди.

- У молодості мама дуже швидка була, - розповідає донька Галина Петрівна. - На полю працювала, її ніхто догнати не міг. Як малою була, в Голоскові річку найшвидше перепливала, до міста пішки ходила, за нею не встигали. Могла би стати визначною спортсменкою. У 80 років копала картоплю, то як брала рядок, ми, молодші, від неї відставали. Як було їй вже 90 років, кажу: «Мамо, беріть палку й ходіть». «А мені вона нашо?», - відповідала. Вона як ніби з якимось моторчиком.

Сьогодні у Віри Іванівни жвавості менше, але енергії хоч відбавляй. Можливо, це і є її секрет довголіття - постійно бути в русі. Незважаючи на 100 літ за плечима, жінка має добру пам’ять, може розповісти все - від дитинства до старості. Знає безліч легенд, приказок, може говорити годинами.

До численних привітань на адресу ювілярки приєднується і вся редакція газети «КлюЧ», і бажає здоров’я та Божого благословіння!


Теги: ювілеї, Гуменецька ОТГ, Віра Громотюк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.