Перейти на мобільну версію сайту


20.07.2018

ЗНОВУ ВІДНАЙШЛИ БРУКІВКУ

бруківкаУнікальну знахідку виявили археологи в Кам’янці-Подільському кілька днів тому. Під час розкопок науковці знайшли фрагмент древнього мощення, яке, припускають, покладене набагато раніше, ніж бруківка, знайдена в 2016 році на Польському ринку. Тоді, до речі, знайдене мощення вважали найстарішим в Україні.

«Нова знахідка зроблена під час нагляду за земляними роботами по вулиці Довгій, 2 в районі Новопланівського мосту, – розповів археолог Павло Нечитайло. – Там у 2008-2010 роках було зведено будинок на місці втраченої свого часу історичної забудови. Оскільки він не відповідав технічним умовам, тому його розібрали. І під час вибірки з фундаментів цього сучасного будинку ми знайшли рештки фундаментів XVII століття та велетенську сміттєву яму кінця XVII – першої половини ХVIII століття. Саме під цією ямою було виявлено мощення, яке можна датувати не пізніше, ніж кінцем XVII століття».

За словами археолога, у період Подільського еялету (провінція Османської імперії, що існувала на території Поділля з 1672 до 1699 року), було розібрано чимало дерев’яних будинків і саме тоді Кам’янець-Подільський втратив велику частину свого житлового фонду.

Мощення, знайдене кілька років тому на Польському ринку, існувало у другій половині XVIII століття, а виявлене сьогодні – максимум належить до кінця XVII століття. Тобто знахідка набагато старіша.


Теги: нова знахідка археологів, старовинна бруківка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.