Перейти на мобільну версію сайту


04.05.2018

ЗМІСТОВНИЙ ПІКНІК

пікнік30 квітня і 1 травня кам'янчани та гості міста мали змогу насолодитися історичним пікніком у Старій фортеці, організованим Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником.

Під гаслом «Відпочивай змістовно» пройшло незабутніх два дні, під час яких відвідувачі мали змогу скуштувати запашного хліба, випеченого згідно з технологіями ХVІ-ХVІІ ст. Перші відомі згадки про замкову піч датуються 1494 роком, тому саме похідна піч замкової пекарні, за задумом організаторів, мала занурити гостей пікніка у автентичну атмосферу середньовічного замку. 

Також гості замку могли ознайомитися з процесом виготовлення елю, печаток, свічок, ковальських та гончарських виробів, постріляти з лука і навіть провести археологічні розкопки. А ще – побачити в роботі самогонний апарат – аналогічний до того, який був знайдений у 70-х роках ХХ століття під час розкопок на місці битви під Берестечком у 1651 році; ручний друкарський верстат, винайдений Йоганном Гутенбергом у середині 1440-х років.

пікнік-1Працював Трипільський майданчик, під час якого можна було провести «археологічні розкопки», знайти шматочки посуду, під наглядом майстра розписати їх оригінальними фарбами, або ж самостійно зліпити цілого горщика. З лекції 30 квітня присутні дізналися про знахідки трипільської культури на території Кам`янця-Подільського.

Наступного дня, 1 травня, на гостей фортеці чекала муштра та знайомство із військовою справою від міського військово-історичного товариства.

Кожна родина, яка прийшла з кошиком для пікніка та пледом, могла пройти у Старий замок безкоштовно.

А вже 18 травня працівники Кам'я­нець-По­дільсь­кого історичного музею-заповідника традиційно візьмуть участь у міжнародній акції Ніч Музеїв. Як завжди, обіцяють багато цікавинок.


Теги: історичний пікнік у Старому замку

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.