Перейти на мобільну версію сайту


05.07.2019

ЖНИВА СТАРТУВАЛИ

жниваАграрії Кам’янечинни розпочали кампанію зі збирання зернових. Перші гектари озимого ячменю обмолотили в господарствах ПП «Мрія-2010», с.Китайгород (директор Анатолій Яковенчук), ПП «Гринчуцьке», с.Гринчук (Ніна Дубицька), філії «Кам’янець-Подільська» ТОВ СП «НІБУЛОН», с.Привороття (Сергій Богачик). За станом на 1 липня, цієї культури зібрано на площі 371 га або 25% від загальної посівної площі, намолочено 1485 тонн, при середній урожайності 40 ц/га.

Через надмірну кількість дощів цього року початок жнив було дещо відтерміновано. Прогнозують, що масове збирання ранніх зернових культур та ріпаку розпочнеться в господарствах району в першій декаді липня, у разі сприятливих погодно-кліматичних умов.

Усього до збирання ранніх зернових і зернобобових культур у 2019 році підлягає 20,5 тис. га, в тому числі: озимої та ярої пшениці – 15 тис. га, озимого жита – 0,4 тис. га, озимого і ярого ячменю – 5 тис. га, зернобобових – 0,05 тис. га, озимого ріпаку – 7,1 тис. га.

Важливим фактором впливу на терміни і якість проведення жнив є стан готовності машинно-тракторного парку. Відповідно до проведеного моніторингу, в сільгосппідприємствах району на жнивах поточного року працюватиме 132 зернозбиральних комбайни (в тому числі 70 власних комбайнів аграріїв району, 49 комбайнів інвесторів, що орендують понад 30% площ у районі та 13 додатково залучених), з яких 106 – високопродуктивні комбайни іноземного виробництва, які за технічними характеристиками за 1 день можуть обмолотити більше 30 га площ, та 26 комбайнів вітчизняного і спільного виробництва.

На території району розпочав приймання зерна елеватор філії «Смотрич» ТОВ СП «НІБУЛОН» с.Кам’янка (директор Руслан Гурський), який може забезпечити одночасне зберігання 66 тис. тонн зерна, маючи в своєму арсеналі три зерносушки сумарною продуктивністю 250 тонн/год.

Крім того, ТОВ СП «Весна 21», с.Гу­мен­ці також планує у першій декаді липня розпочати прийом зерна (озимий ріпак та пшеницю). Це підприємство має склади на 55 тис. тонн зерна та дві зерносушки сумарною продуктивністю до 140 тонн/год.


Теги: розпочато жнива

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.