Перейти на мобільну версію сайту


08.12.2017

ЗЕМЛЮ – ГРОМАДАМ

zemlyaУряд схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території ОТГ», за яким об’єднаним територіальним громадам надається право розпоряджатися землями державної власності в межах своєї території. Цього законопроекту давно чекають всі ОТГ. Він посилить спроможність та інвестиційну привабливість громад.

Законопроект пропонує зміни до Земельного кодексу, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про оренду землі», надаючи низку додаткових повноважень сільським, селищним, міським радам ОТГ.

Серед основних повноважень – право розпоряджатися землями державної власності, передачі таких ділянок у користування та власність громадян і юридичних осіб, зміна цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих на території об’єднаних територіальних громад. Окрім того, законопроект визначає перелік земель державної власності, які не можуть передаватися в комунальну власність та визначає термін «територія територіальної громади».

У держави залишаються повноваження з розпорядження стратегічно важливими земельними ділянками: природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення під об'єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення; на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна державної власності; які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій (у тому числі землі лісогосподарського призначення, оборони). Сподіваємося, що депутати приймуть вкрай важливий законопроект.


Теги: земля, ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.