Перейти на мобільну версію сайту


28.06.2018

ЗДОХЛА РИБА

рибаКам’янчани активно оприлюднюють у соціальній мережі фотографії щодо масової загибелі риби у річці Смотрич та неприємний запах солярки із водойм міста.

Заступник міського голови Сергій Бабій прокоментував ситуації та повідомив про дії влади: «22 червня представники департаменту ЖКГ, заповідника «Подільські Товтри», Хмельницької обласної екологічної інспекції та міської поліції обстежили Лебедине озеро з метою встановлення джерела витоку речовини, схожої на солярку. Встановлено, що в Лебедине озеро речовина попадає зливовою мережею від ЗОШ №8, напроти якої є перша зливоприймальна решітка. Яким чином рідина потрапляє в зливову мережу, наразі не встановлено. Відібрано проби води для проведення лабораторних досліджень. Названі служби продовжують моніториг екологічної ситуації. Схожі витоки періодично з’являються протягом 50 років при тривалих дощах».

26 червня відбулася нарада з представниками державної служби надзвичайних ситуацій, екологічної інспекції, НПП «Подільські Товтри», управління Держпродспоживслужби, військовими щодо ситуації, яка склалася із забрудненням річки Смотрич та масовою загибеллю риби, особливо в районі Цибулівки, де розташована ГЕС.

Як повідомив Сергій Бабій, відповіді на головне запитання – що стало причиною забруднення Смотрича, наразі немає, адже ще не готові результати досліджень проб води, які брали різні відповідні інстанції. Є декілька причин, серед яких – шкідливі викиди внаслідок сільськогосподарського, або ж промислового виробництва, які потрапили до річки разом із дощовими водами. Та допоки розглядаються різні версії виникнення такої ситуації, поліцією за цим фактом вже порушено кримінальне провадження.

Своє розслідування проводять й працівники управління Держпродспоживслужби. Як повідомив начальник Кам’янець-Подільського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Анатолій Лавський, їхнім відомством відібрано зразки води та риби, що загинула, та направлено до лабораторії в Хмельницький. За декілька днів можна очікувати результатів, які зможуть дати відповідь на те, чи хімічними, чи токсичними речовинами отруїлась риба і якщо пощастить, вдасться дізнатися, якими саме. 

Тим часом вирішується питання про швидке прибирання й утилізацію загиблої риби. Для того, щоб максимально швидко зібрати її з поверхні річки Смотрич та берегів, міська рада залучилася підтримкою військових. Близько 50 осіб задіяні до роботи.

Теги: екологічна проблема, р.Смотрич, масова загибель риби

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.