Перейти на мобільну версію сайту


07.11.2014

ЗАРВАНСЬКУ Й ГІМНАЗІЙНИЙ СТИЛІЗУВАЛИ

Два роки тому міський голова затвердив проект з реконструкції вул.Зарванська. Роботи мали пройти в два етапи: спочатку - закладання електромережі, потім - мощення бруківки. Реконструкцію розпочали від площі Польський ринок до пров.Гімназійний. Для роботи використовували бруківку, зняту з вул.Огієнка.
До реконструкції фахівці підійдуть по-новому. З вулиць Старого міста приберуть усі бетонні електроопори, натомість поступово встановлять стилізовані під старовину ліхтарі, як це вже зробили на Зарванській.
Із відведенням води під час встановлення бруківки успішно впоралися працівники КП «Комунбуд» (директор Сергій Когут). Бетонними плитами було вкрито мочарі й провалля, після DSC_0143.JPGчого встановлено ліхтарі, які виготовив підприємець Ростислав Пугач - єдиний, хто погодився працювати з бюджетними коштами.
- Ми вдячні за допомогу Семену Дарчуку, який надав бетонні плити, - каже міський голова, - директору МРЕМ Борису Чорному та директору КП «Міськліфтсвітло» Володимиру Крилову. Залишається провести ремонт фасадів будівель, але це буде наступного року. Що ж до провулка Гімназійного, мощення тут закінчать до грудня. Вартість робіт тут склала 180 тис. грн, на Зарванській - 410 тис. грн.

ЩОБ ЗАБУТИ ПРО РАТУШУ І КОЛОДЯЗЬ
Ремонт Ратуші та Вірменського колодязя планують завершити до 30 листопада. Враховуючи те, що останній раз фарбування стін Ратуші проводилося в 2007 році, вони втратили свій зовнішній вигляд, тому цього року за кошти, зібрані з платного проїзду через Замковий міст, запланували відремонтувати цю пам’ятку. Роботи виконують альпіністи, що дозволяє зекономити, не використовуючи звичну технологію риштування. За рахунок цього можна буде використати більш дорожчі і якісні фарбувальні матеріали, зокрема застосувати глибокоприникну грунтівку та стійку фарбу, що дасть можливість на більш тривалий часа забути про Ратушу. Подяка за надані консультації в частині застосування фарб підприємцю Олександру Детцелю.
У вересні виконано першу чергу робіт,зокрема пофарбовано дзвіницю. Сьогодні проводиться фарбування основної будівлі. Крім того, за словами міського голови, вже є домовленість з власником кафе, яке розташоване в Ратуші, про те, що він звільняє площі, натомість отримає інші, а сюди прийде інвестор, який запропонує цікавий проект для туристів та кам’янчан.
Що ж до Вірменського колодязя, який збудований ще 1638 року, то його також пофарбують як і Ратушу. Крім того, цей об’єкт планують підсвічувати.

А ВІТРЯНА БРАМА?
До Вітряної брами руки не доходили дуже давно. Її потрібно негайно відремонтувати через катастрофічно жахливий стан.
- Незважаючи на те, що це пам’ятка архітектури національного значення, грошей на її реставрацію місто не отримує взагалі, - каже міський голова. - Отже, громада і влада має подбати, аби її врятувати. Щоб не допустити руйнації і, не дай Боже, нещасного випадку, бо пам’ятка небезпечна, кошти в розмірі 80 тис. грн для ремонту північних воріт міста використовуються з платного проїду через музей-заповідник.
Роботи виконує ПАТ «Кам янець-Подільськреставрація» під керівництвом Раїси Розум'як.

ДОБРЕ ПІД НОГАМИ Й КОЛЕСАМИ
Враховуючи нагальну потребу й велику прохідність тротуаром, біля дитячої поліклініки вирішено вимостити вже давно понівечиний часом тротуар на вул.Лесі Українки, аби мами з дітьми та колясками безперешкодно могли потрапляти в цей медичний заклад.
У 2012 році на вул.Лесі Українки було зроблено ремонт 260 кв.м. тротуару на відрізку від вул.Гунська до вул.Драй Хмари. Вартість робіт склала 44 тис. грн.
Цього року ямкам не поталанило, їх стане менше, адже на їхнє асфальтування виділили на 300 тис. грн більше ніж минулого року. У 2014 р. на ямковий ремонт доріг міста передбачено 1589000 грн.
Наразі за дорученням міського голови тривають ремонтні роботи на вулицях Північна, Лесі Українки, Огієнка, Гагаріна, Червоноармійська, Пушкінська, Пархоменка, Франка, Вокзальна та просп.Грушевського.
На жаль, комунальникам весь час доводиться працювати у складних умовах. Влітку, коли сприятливий час для ремонтних робіт, кошти на них відсутні, а в негоду чи наприкінці року, коли з’являються гроші на казначейських рахунках, потрібно якнайшвидше їх освоювати. Попри все, КП «Комбінат благоустрою» (директор Руслан Пристач) відремонтувало 2750 кв.м. дорожнього покриття.

Теги: комунальний брифінг

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.