Перейти на мобільну версію сайту


01.05.2014

ЗАМІСТЬ ДОДАВАННЯ ВІДНІМАННЯ

29 квітня відбулася 62 сесія міської ради. Досить проблемним був її початок: через відсутність кворуму засідання ніяк не могло розпочатися. Та попри все, ті, хто прийшов, розглянули 12 основних, рекордну кількість земельних та кілька додаткових питань.
Звіт директора департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майї Гурської щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 2013 р., інформацію директора департаменту містобудування та архітектури Ігоря Пиріжка про формування й активізацію інформаційних ресурсів, необхідних для створення єдиної обліковою справи об’єктів містобудування, звіт голови постійної комісії міської ради з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології Миколи Розбама, інформацію директора департаменту гуманітарної політики Альони Куземи про внесення змін до програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки народні обранці оперативно ухвалили.
Проте інформація про зміни до міського бюджету, яку оприлюднила заступник начальника фінансового управління Оксана Гут, викликала шквал обурення від основних бюджетників - головного лікаря міської лікарні Дмитра Васильянова і начальника управління освіти та науки Світлани Старченко та всіх присутніх. Оксана Анатоліївна розповіла погану новину з приводу значного обрізання коштів на ці галузі. Зокрема, для освіти зменшено загальний обсяг субвенції з Державного бюджету для місцевих бюджетів на забезпечення харчуванням (сніданками) учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 1 228,302 тис. грн.
Начальник управління Світлана Старченко від такої інформації заціпеніла.
- Мало того, що ціни на продукти шалено підскочили й невідомо, де брати на них гроші, тепер ще й таку величезну суму не додають, - каже Світлана Володимирівна. - Вже більше не можливо відсилати вчителів у відпустки за свій рахунок. Вони всі мають сім’ї, які їм їх годувати?
Дмитро Васильянов взагалі не знав, куди йому подітися від такої інформації.
- Вартість медикаментів росте в геометричній прогресії, а гроші замість того, щоб додати, ще й забирають, - обурився Дмитро Сергійович.
Зменшено також загальний обсяг видатків за рахунок субвенції з Державного бюджету для місцевих бюджетів на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям на суму 9497,374 тис. грн. Також урізано виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» на суму 8,497 тис. грн.
Проте збільшено загальний обсяг видатків на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання й водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот на суму 5349,2 тис. грн.
Досить жваво обговорювалося питання скасування судом платного проїзду через Замковий міст. Більшість депутатів обурювалася з цього приводу, адже вони не можуть дивитися, що нині на мості твориться безлад. Їздять великотоннажні автівки, які розхитують конструкцію. Обмеження вантажопідйомності також не вирішить проблеми.
- В ідеї платного проїзду був один великий мінус - це плата за проїзд, - зазначив заступник міського голови Сергій Бабій, - а нині, після суду, маємо кілька проблем. Потрібно або перекривати рух узагалі, але як це поясниш мешканцям Підзамче та Довжка, чи обмежити рух з 10:00 до 17:00, бо в Старому місті ходять туристичні групи, а через міст саме в цей період проходить багато транспорту. Кам’янчани знають, кому за скасування платного проїзду, гроші з якого йшли на благоустрій міста, дати медаль.
Слід зазначити, що в Антимонопольний комітет звертався депутат Олександр Шкварський, а до прокуратури з нагляду за дорожнім рухом та законів у транспортній сфері - В.І.Машталер.
Секретар міської ради Анатолій Качуровський зачитав депутатам відповідь з департаменту військової освіти та науки про те, що вони вважають відновлення факультету військової підготовки в нашому місті недоцільним.
Також народні обранці дали згоду на звільнення за власним бажанням редактора газети міської ради «Кам’янець-Подільський вісник» Петра Поліщука.
Незважаючи на те, що народні обранці підписали меморандум про те, що в сесійній залі вони вирішують лише пробеми міста та його мешканців, а не займаються політикою, втриматися не змогли. Час від часу політичні чвари роздмухувалися.
У земельних питаннях депутати зачепилися за питання «з бородою» - 30-ти квартирний довгобуд на Пушкінській, 53а. Власник вже навіть готовий дати гарантійного листа про виділення в цьому будинку двох квартир 1-, і 2-кімнатних для мешканців міста, але, як кажуть, слова до діла не пришиєш. Питання знову зависло в повітрі.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.