Перейти на мобільну версію сайту


12.01.2018

ЗА ЩЕПЛЕННЯМИ – ЧЕРГА

кірВчора в міській дитячій поліклініці яблуку не було де впасти. Батьки з дітьми різного віку прийшли на щеплення, більшість з яких проти кору. 

– Чомусь свідомість батьків спрацьовує тоді, коли небезпека зовсім поруч?! – дивується головний лікар дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко. – У містах Одеса і Київ наразі спалахи захворювання на кір. Дітям, які не мають щеплення від кору, в цих містах заборонено відвідувати організовані колективи. У святкові й будні дні відбувається міграція населення, тому в будь-який час це вогнище може перекинутися в будь-який регіон.

Нині ситуація в Кам’янці стабільна, захворювання на кір не зареєстровано. Проте медики міста завжди на сторожі.

– Ситуація, що нині відбувається, не дивна, – продов­жує Тетяна Юхимівна. – Хоч ми щеплення робили завжди й постійно агітували за їхню доцільність, та за останні роки частина батьків відмовлялася від цієї необхідної процедури, і тепер ми маємо наслідки. Сьогодні в Києві зареєстровано 50 випадків захворювань на кір, в Одесі ця цифра перейшла за сот­ню. Про кір в Україні заговорили ще влітку 2017 року. Спалах хвороби і найбільше число захворілих було зафіксовано в Запоріжжі. Загалом тільки за минулий рік кількість хворих на кір перевалила за три тисячі осіб!

Кір – це небезпечне вірусне інфекційне захворювання, збудником якого є РНК-вірус роду морбіллівірусів. Спалахи кору спостерігаються переважно в холоди, восени і взимку. Найчастіше зустрічається кір у дітей до 9 років, однак і дорослі також схильні до цього захворювання. Кір поширюється повітряно-крапельним шляхом під час кашлю та чхання, а також спілкування і тісного контакту з носієм вірусу. Інкубаційний період може тривати близько 20 днів.

кір-1Основними симптомами кору є висока температура тіла до 40,5оC, що супроводжується лихоманкою; характерне плямисто-вузликове висипання на шкірі; запалення слизової оболонки очей і сльозотеча; ураження верхніх дихальних шляхів; загальна інтоксикація організму. Крім важкого протікання хвороби, кір небезпечний своїми ускладненнями, серед яких найбільш частим є пневмонія. Також ця хвороба в дітей може призвести до ларингіту, ларинготрахеобронхіту, стоматиту та інших.

Щоб не допустити появи хвороби, проводиться вакцинація від кору. Згідно з календарем профілактичних щеплень МОЗ, вакцину від кору слід вводити дітям у віці 1 рік і 6 років. Щеплення роблять двічі, щоб у дітей сформувався імунітет до вірусу кору після першого щеплення.

Звичайно, медичні працівники в організованих колективах нашого міста стоять на сторожі проникнення інфекційних хвороб, але думаю, що серед тих, хто має всі щеплення, є й такі, що заволоділи довідками незаконно. Сьогодні цим батькам варто зробити все для того, аби убезпечити дітей від інфекції. У міській дитячій поліклініці можна отримати абсолютно безкоштовне щеплення від кору вакциною бельгійського виробництва. Реакцій та ускладнень вона не має. Тож радимо тим, хто не має щеплення, прийти до нас, і зробити його. Ми завжди раді нашим маленьким пацієнтам і бажаємо їм здоров’я!


Теги: діти, щеплення, кір

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.