Перейти на мобільну версію сайту


25.03.2016

ЗА ПІВМІЛЬЙОНА ВСІ РІШЕННЯ НА ТАБЛО

Чергова сесія районної ради має всі шанси дотягнутися до європейського рівня, принаймні в системі голосування. Наразі тут заплановано встановити електронну систему голосування «ВІЧЕ». Для цих потреб із районного бюджету було виділено кошти в сумі 524 тис. грн. Необхідність встановлення електронного голосування зумовлена, прийнятим Верховною Радою законопроектом №2016а «Про внесення змін до електронне голосуваннястатті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» (щодо поіменних голосувань)».

Після встановлення системи поіменними стануть усі голосування в місцевих радах, окрім голосувань з обрання керівників ради та висловлення недовіри (вони залишаться таємними). Результати голосувань підлягатимуть оприлюдненню в день голосування й безстроково зберігатимуться у відкритому доступі. Крім того, поіменні результати голосувань стануть частиною офіційних протоколів сесій місцевих рад.

- Частково розпочато ремонт у сесійній залі, - коментує ситуацію голова райради Борис Бец. - Підрядником виступає хмельницьке підприємство ЗАТ «Мікросистеми». Система електронного голосування повністю сертифікована, має захист від стороннього втручання. З її допомогою можна проводити оперативну реєстрацію та ідентифікацію депутатів; поіменне і відкрите голосування; занесення в списки виступаючих; відображення на екрані комп'ютера поточного часу, питання порядку денного, інформації для голосування, результатів голосування, наявності кворуму, таймера виступаючого, кількості осіб, що виступили і записалися для виступу. Також система здійснює автоматичний запис виступів з можливістю їхньої архівації на оптичних носіях.

Для довідки: підприємство ЗАТ «Мікросистема» з 2002 року займається розробкою, виготовленням та інсталяцією систем електронного голосування для міських та обласних рад. За цей період його послугами скористалися майже два десятка міських рад, у тому числі й Кам’янець-Подільська міська рада.

Теги: електронну систему голосування «ВІЧЕ», райрада, Борис Бец

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.