Перейти на мобільну версію сайту


17.06.2016

ВЗЯЛИСЯ ЗА СВИНЕЙ

чума5 червня у ФГ «Дружба народів» (с.Довжок Чернівецької області) загинули 60 голів свиней. Під час проведення лабораторних досліджень було виявлено вірус африканської чуми свиней. Через чотири дні спеціалісти відповідної служби утилізували 700 голів свиней.

Аби уникнути спалахів вірусу на території Кам’янець-Подільського району його очільники ініціювали питання щодо виставлення спеціальних постів як з боку Чернівецької, так і Хмельницької областей у селах Жванець і Атаки відповідно. Поліцейські, ветеринари та рятувальники контролювали, аби хворі тварини та заражена м’ясна продукція не потрапили на територію району. Також був виставлений пост у с.Устя, де знаходиться паромна переправа.

Перевірити роботу постів 10 червня приїхав голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук, його перший заступник Володимир Кальніченко, начальник управління Цивільного захисту населення Хмельницької ОДА Євген Данилюк, в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби Хмельницької області Олександр Садовюк, голова райради Борис Бец, голова РДА Василь Сукач, начальник ГУ МНСУ в Хмельницькій області Олег Іванюк та начальник районного відділення поліції Іван Приймак. 

Наразі спалах хвороби виявлено в Хмельницькій, Сумській та Чернівецькій області.

13 червня пройшло засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кам’янець-Подільській РДА. З метою локалізації та ліквідації спалаху АЧС протиепізоотична комісія затвердила план заходів з недопущення поширення збудника африканської чуми та визначила межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду. Серед основних вказівок: проводити заходи щодо знищення гризунів на фермах та подвір’ях громадян; рух всіх видів тварин здійснювати лише за погодженням з державною службою ветмедицини; терміново забезпечити дотримання «закритого режиму» роботи в свиногосподарствах всіх форм власності; здійснювати контроль за обігом поголів’я свиней в господарствах всіх форм власності та проведенням імунізації свинопоголів’я. 


Теги: ветеринарна лабораторія, вірус

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.