Перейти на мобільну версію сайту


04.10.2019

ВЗЯЛИСЯ ЗА СТИХІЙНИКІВ

стихійники2 жовтня пройшло перше засідання робочої групи щодо недопущення стихійної торгівлі на тротуарі вулиці Князів Коріатовичів і проспекті Грушевського та інших місцях на території міста. Таке розпорядження видав міський голова ще 24 вересня. Очолив групу заступник міського голови Василь Сукач, до складу увійшли директор КП «Муніціпальна інспекція» Станіслав Стоцький, заступник начальника поліції Юрій Плюта, начальник міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужба Анатолій Лавський, заступник директора КП «Муніціпальна інспекція» Анатолій Тетервак, а також голови фракцій.

Усі ламали голову, як прибрати стихійну торгівлю з тротуару. Пропозицій було безліч, але як це зробити на практиці? Ця стихійна торгівля вже доходить до воріт міського стадіону. Окрім сільських бабусь і жіночок, які там продають молочку, овочі та фрукти з власного домогосподарства, там облюбували місце перекупки та приватні підприємці з Центрального ринку, які мають там свої робочі місця. Адже на стихійному ринку більша прохідність покупців. Кажуть, що виручка там збільшується в десять разів. На стихійному ринку перекупщики займають місця ще з другої ночі, адже раніше комунальники прибирали ту територію і ящики, які продавці там залишили, теж прибирали. Але вони зрозуміли, що безгоспну тару прибирають, тому й тепер о другій вже розкладаються зі своїм крамом. І вже коли вранці приїздять селени, то вони розтягуються аж до входу на міський стадіон. Важелів впливу на продавців стихійного ринку немає. Якщо на них складаються адмін­протоколи про торгівлю в невстановлених місцях, то це від 17 до 51 гривні штрафу. Їм вигідніше заплатити цей штраф, аніж переселятися на свої робочі місця. Досить того, дуже важко складати протоколи, майже неможливо, адже потрібно встановити особу, а це теж зробити неможливо, бо документів зазвичай при них ніколи немає.

Члени комісії попросили директорів ринків, щоб вони провели моніторинг вільних місць і повідомили, скільки робочих місць вони можуть забезпечити для людей, які приїздять в місто продати свою продукцію. Ринок «Династія» повідомив, що таких людей прийняти не може, лиже вантажівки та буси, з яких і торгують, а спеціальних прилавків у них немає. Міський ринок має прилавки і може надати вільні місця для селян. Його директор Сергій Чернявський отримав завдання підрахувати скільки робочих місць може надати. Попередньо він повідомив, що є 317 вільних місць.

Отже, вирішено зробити аналіз можливостей, щоб мати куди запропонувати людям забратися зі стихійного ринку, адже силового методу нині немає. Бо ж правоохоронні і контролюючі органи можуть проводити лише роз’яснювальну і профілактичну роботу. У місті має господар своїм вольовим рішенням поставить крапку, але в той же час у людей має бути альтернатива.

Також вирішено дати завдання «Муніципальній інспекції» перевірити тимчасові споруди, мається на увазі кіоски на Князів Коріатовичів щодо виносної торгівлі. Тих, хто не виконає приписів, інспектори спочатку оштрафують, а потім стоятиме питання про непродовження паспортів прив’язок на їхні ятки.


Теги: засідання робочої групи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.