Перейти на мобільну версію сайту


07.04.2017

ВІВЦІ ВЦІЛІЛИ, А ВОВКА «ЗЛИЛИ»

сесіяБюджетне питання та два звернення розглядали депутати районної ради на позачерговій сесії, що відбулася 5 квітня.

Внести зміни до районного бюджету на 2017 рік змусило декілька моментів. Із Держбюджету для районного Центру ПМСД, яким керує Василь Яковенко, надійшло 868 тис. 100 грн на повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань. У першу чергу, це стосується осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу та бронхіальну астму. Крім цього, з бюджету Гуменецької об’єднаної територіальної громади передано 1 млн 528 тис. 200 грн, також для ЦПМСД. Поки що Гуменецька ОТГ користується послугами Центру, хоч там вже думають про те, аби сворити власний.

Перепало і Староушицькій районній лікарні №3, для якої надійде 8500 грн на обслуговування електричних систем «ЕКОБІОТЕХ» (у зв’язку зі збільшенням з січня поточного року вартості послуг КП «Дбробут»).

Дискусійними були одразу два газових питання, на які прийшли кошти з обласного та держбюджетів. Перше стосувалося будівництва теплогенератора та влаштування системи опалення Панівецької ЗОШ І-ІІ ступенів. Наразі тут виготовлено проектно-кошторисну документацію, а на завершення робіт не вистачає 1 млн 123,6 тис. грн. Із цієї суми 900 тис. грн можуть виділити з обласного бюджету за умиви, якщо і районний підключиться до співфінансування, а це - 223,6 тис. грн.

З такою ж умовою 1 млн 700 тис. грн буде спрямовано на співфінансування будівництва підводного газопроводу середнього тиску до 23 населених пунктів так званого Завальського напрямку, кошти на який виділяли і минулого року з бюджетів різних рівнів.

Слушні зауваження звучали від депутатів щодо газової кабали, в яку нині нас затягнули. Звичайно, альтернативою можуть бути котельні на твердому паливі, зокрема для освітніх та медичних закладів району, але нині ситуація з газифікацією нагадує чемодан без ручки: і нести вже важко, і викинути шкода.

Спробувати раціонально підходити до справи запропонував депутат Віталій Завадський, мовляв, нам давно варто визначитися, які навчальні заклади в майбутньому можуть бути пріоритетними і саме їх розвивати. «Звернути увагу на будівництво котлів на твердому паливі, як альтернативу газовим», - таке зауваження прозвучало від депутата Ігоря Гая. На це голова РДА Василь Сукач зазначив, що погоджується з такою тезою, але сьогодні потрібно завершити з «газовими питаннями», поки виділили гроші, а вже потім можна думати і про альтернативу.

Отож, розставивши всі крапки над «ї», районна більшість проголосувала «за».

Без суперечок пройшло звернення депутатів райради до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. А от у зверненні про скасування рішення НКРЕКП щодо встановлення абонентської плати за підключення до системи газопостачання шукали компроміс. Прийняти його в редакції, яку запропонували депутати-ініціатори, не забажала провладна більшість, адже у вимогах було не лише скасування незаконного рішення, а й відставка Уряду та голови НКРЕКП Дмитра Вовка. Після кількох різних редакцій, покрутивши зверненням і так, і сяк, все ж таки прийняли - Уряд залишили в спокої, а от Вовка «злили». 


Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.