Перейти на мобільну версію сайту


18.01.2013

ВЧИТЕЛІВ ПОМНОЖАТЬ НА «НУЛЬ»?

Освітян чекає скорочення. Днями така інформація з’явилася в освітянському середовищі міста. Мовляв, про це вже попередили керівників навчальних закладів. Причин для такої кадрової «оптимізації» називали декілька.
Одна із головних – цьогорічний бюджет міста є надто напруженим, коштів на соціальну сферу, в тому числі на потреби освіти, виділено обмаль. Підігрівав ажіотаж навколо скорочення і факт проведення на початку тижня наради з керівниками шкіл міста, на якій нібито остаточно мали оголосити про заходи оптимізації.
У розмові із нами начальник управління освіти та науки Світлана Старченко зазначила, що інформація навколо скорочення вчителів, є не більше, аніж чуткою. Проводити скорочення ніхто не збирається, тим більше посеред навчального року.
- Є кількість годин, календарний план. Вони не скорочувалися, тому їх необхідно буде комусь викладати. За таких обставин про скорочення не може бути й мови, - додала Світлана Володимирівна.
Щоправда, було відзначено про необхідність зменшення кількості вчителів, які мають навантаження у 0,25 ставки. До речі, це дозволить зекономити на виплаті наприкінці навчального року «оздоровчих». Також на нараді із керівниками освітніх закладів міста йшлося про необхідність ефективно-заощадливого використання енергоресурсів.
Чи закінчиться така оптимізація освіти тільки цими заходами, - не відома. Принаймні, до кінця навчального року навряд чи варто очікувати більших заходів з економії.
Зрештою, самі освітяни говорять, що якщо і проводити оптимізацію витрат на освіту, то її потрібно розпочинати якраз не із школи, а з відповідного міністерства та управлінь на місцях.

Теги: освіта, оптимізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.