Перейти на мобільну версію сайту


09.12.2016

ЦЕНТРАЛЬНІ КАНАЛИ - ЗА ГРОШІ

З нового року українці, які користуються кабельним телебаченням, можуть залишитися без центральних телеканалів, адже за них доведеться платити. 

З 1 січня набирає чинності законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)», прийнятий Верховною Радою в жовтні і підписаний Президентом на початку листопада.
Це означає, що контент провідних центральних телеканалів, таких як 1+1, Інтер, СТБ, ТРК «Україна», Новий канал, ICTV, 5 канал та інші для користувачів кабельних мереж стане платним.

кабельнеАби розібратися у ситуації, ми поспілкувалися із директором ДП «ТРК «Імпульс-ТБ» Борисом Маланчуком.

- З нового року медіагрупи отримують право вимагати з операторів платного телебачення плату за мовлення каналів у їхніх мережах, - каже Борис Андрійович. - Для абонентів кабельного телебачення ми, як провайдери, були зобов’язані транслювати 11 каналів, серед них були і центральні телеканали. Тепер же, відповідно до нової універсальної програмної послуги, до обов’язкових для трансляції каналів належать УТ-1, канали «Рада» і «Культура» та місцевий канад, тобто К-П ТРК.

Комерційні канали вимагають укладати з ними договори на трансляцію. Можливо, все було би не так витратно, якби ми та, відповідно наші абоненти, мали можливість обирати той чи інший канал, але провідні медіагрупи вимагають, аби ми купували трансляцію винятково цілим пакетом. 

- Медіагрупи вже озвучили мінімальну вартість свого контенту для мереж платного телебачення?

- Звичайно. До прикладу, пакет каналів «1+1 media», а це шість каналів (1+1, 2+2, ТЕТ, Плюсплюс, Уніан ТБ, Бігуді) коштуватиме 0,75 грн за одного абонента. Пакет каналів StarLightMedia (СТБ, ICTV, Новий канал, QTV, М1 і М2) з 1 січня становитиме 1,5 грн за одного абонента в місяць. Пакет каналів «Медіагрупа Україна (Україна, НЛО TV і Індиго TV) – 0,45грн за 1 абонента в місяць. Пакет каналів Inter Media Group (Інтер, НТН, Мега, Enter-фільм, Піксель, K1, K2, Zoom і EuroNews) – 3 грн за 1 абонента в місяць. Вартість дистрибуції в кабельних мережах також озвучив «5 канал» – 0,1 грн за одного абонента на місяць.

Зауважу, що зазначені ціни не є остаточними, медіагрупи будуть погоджувати вартість із кожним провайдером залежно від його абонентської бази. 

І якщо, приміром, глядачі дивляться рейтинговий канал 1+1, то чому я до нього маю купувати ще 5 нерейтингових цієї чи іншої медіагрупи.

- Що в такому випадку робити?

- Варіантів є декілька. Перший - це піднімати абонентську плату. За попередніми підрахунками, вона може зрости до 30%. Сьогодні абоненти нашої мережі «Ланет» можуть обирати між двома пакетами - «Основа», вартість якого 30 грн (входить 44 канали), та «База», вартість 65 грн (107 каналів). Проведені соціологічні дослідження показують, що лише 13% абонентів готові платити більшу ціну. Другий варіант, більш радикальний - припинити трансляцію каналів, які раніше були обов’язковими. Звичайно, порожніх місць не буде, ми запропонуємо глядачам перегляд інших каналів. Зрештою, у любителів телеекранів завжди залишатиметься вибір - провідні телеканали вони зможуть подивитися по ефірному телебаченню, простіше кажучи, через кімнатну антену, по супутниковому, через цифрову приставку та в інтернеті на онлайн-сайтах відповідного телеканалу.

Сьогодні нам не дають вибору: або платіть за повний пакет, або залишайтеся без каналів. Проте є зворотній бік медалі: чому комерційні канали відповідно не платять кабельним дистрибюторам за їхню трансляцію? У цьому сегменті ми, грубо кажучи, лише перевізники, а від нас вимагають не тільки перевозити товар, а й платити за його доставку...

Наразі всі провайдери дотримуються думки, що комерційне телебачення, де розміщують величезну кількість реклами, має залишатися безкоштовним. Нині триває процес перемовин із медіагрупами щодо можливості зробити 2017 рік перехідним чи купувати канали на вибір. Якщо ж домовленості не буде, то провайдери кабельного телебачення відключать своїм абонентам доступ до центральних телеканалів. Проте панікувати не варто, адже поки що альтернатива існує.


Теги: кабельне ТВ, ціни

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.