Перейти на мобільну версію сайту


28.06.2018

ТРИ ЗАКРИЛИ, ТРИ ЗАЛИШИЛИ

сесія27 червня відбулася сесія Старо­ушицької селищної ради, під час якої, окрім низки чергових проблем, вирішували долю освітніх закладів громади.

Розпочали пленарне засідання з депутатських запитів. Одразу два таких надійшло від депутата-аграрника Сергія Гая, який представляє інтереси жителів Каштанівки у селищній раді. Перше звернення стосувалося давно наболілого питання щодо заміни електроопор у Каштанівці. Друге ж – більш глобальне – щодо стихійного сміттєзвалища при в’їзді у згаданий населений пункт. За словами народного обранця, звалище утворилося не так давно, недалеко від сільських хат. Керівництво громади не реагує на зауваження депутата привести його до ладу. На що голова ОТГ Анатолій Тимчук зауважив, що місце під звалище виділене давно, але поки що воно не паспортизоване, адже, щоб виготовити паспорт, необхідно витратити чимало коштів, яких нині в громади немає. Тож поки шукатимуть гроші, каштанівський кар’єр засипатимуть побутовими відходами... На депутатський запит Сергію Гаю пообіцяли надати відповідні документи, але проблему так і не вирішили, відклавши її на пізніше.

Розглянувши звернення, депутати взялися за затвердження ставок та пільг місцевих податків і зборів. Поки що вони невеликі, відтак і надходження до бюджету селищної ради будуть відповідні.

Освітянські питання розділили на декілька етапів – спочатку приймали навчальні заклади в комунальну власність, потім змінювали назву, зокрема гораївській, крушанівській та нефедівській школам на відповідні гімназії зі структурним підрозділом початкова школа. І насамкінець – ліквідовували вищезгадані освітні заклади.

І якщо щодо Крушанівської та Гораївської ЗОШ не було зауважень, то на захист Нефедівської ЗОШ І-ІІ ступенів, єдиної в районі школи козацько-патріотичного спрямування, прибула ініціативна група. Односельці закидали голові громади Анатолію Тимчуку звинувачення, мовляв, коли він балотувався на посаду голови ОТГ, то обіцяв, що школу в рідному селі не закриє, а тепер обіцянки не стримує. Зрештою, можна було би процес оптимізації не робити таким категоричним, хоча би залишити початкову школу, щоб поступово звикати до зникнення освіти в рідному селі. На що Анатолій Тимчук запевнив, що такі кроки – не інакше, як вимушені, адже нові правила надходження освітньої субвенції змушують переглянути видатки в цій галузі. І варто думати, в першу чергу, не про працевлаштування вчителів, які подекуди мають навантаження по два учня на одного педагога, де в інших школах як мінімум 6-8 школярів, а про надання якісних знань дітям. Зійшлися на тому, що, все таки, три згадані навчальні заклади закрили.

Відтак керівництво громади думатиме, як зробити організований підвіз учнів, а батьки мають визначитися з майбутнім навчальним закладом для своїх чад. Поки що в Староушицькій ОТГ є два шкільних автобуси, за кошти держбюджету зі співфінансуванням 70х30% планують придбати ще один транспортний засіб. Тож наразі в громаді у новому навчальному році діятимуть три навчальних заклади – у Старій Ушиці, Грушці та Подільському.


Теги: сесія Староушицької селищної ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.