Перейти на мобільну версію сайту


24.05.2019

ТРАГЕДІЯ НЕЗНИЩЕННОГО НАРОДУ

народПід такою назвою в Центральній міській бібліотеці ім.Костя Солухи проведено годину історичної правди, приурочену 75-річчю депортації кримських татар з їхньої території.

Щорічно, 18-го травня, починаючи з 1994 року в Україні, згідно з Указом Президента, відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944 року.

Щоб вшанувати цю трагічну подію, в бібліотеці зібралася інтелігенція, військовослужбовці, активні громадяни. Під час заходу присутні ознайомилися з трагічною сторінкою в історії кримсько-татарського населення, дізналися багато правди про жахливий злочин сталінського режиму, переглянувши відеоролик «Депортація кримських татар у 1944 р.». Виступаючі зауважили, що значно пізніше, в 1989 році, Верховна Рада СРСР засудила цю депортацію, визнала її незаконною і оголосила злочинною. Татари отримали можливість відновити порушене право на свою споконвічну територію. Почалося активне повернення людей на рідну землю. Нині знову настала чорна смуга в житті кримсько-татарського населення, про яку розповіла голова правління ГО «Об’єднання переселенців Криму в Україні в м.Кам’янець-Подільський», переселенка Людмила Чаплигіна. Вона з болем згадувала про ті трагічні роки та сучасне становище кримських татар в анексованому Криму. Фінальною частиною заходу стало прослуховування пісні «1944» у виконанні Джамали на Євробаченні-2016, яка стала переможною.

Тетяна ДАШКО, провідний бібліотекар Центральної міської бібліотеки ім.Костя Солухи.


Теги: година історичної правди

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.