Перейти на мобільну версію сайту


27.06.2014

СВІДКИ ВІЙНИ ДІЛИЛИСЯ СПОГАДАМИ

У понеділок, 23 червня, діти війни товариства інвалідів (голова Тамара Сосновська) зібралися, аби вшанувати пам’ять своїх дідів, батьків та родичів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Багато хто з них добре пам’ятає 22 червня 1941 року. Присутні ділилися спогадами, як бомбили Кам’янець. Досі живі очевидці, котрі бачили, як рухнув міст.
Людмила Гордусь добре пам’ятає, як вона з мамою їхала до Львова привітати тітку з народженням дитини.
- Повідомлення про початок війни нас застало на вокзалі. Звідусіль було чути: «Герман война! діти війни.JPGГерман война!...». Ми бігли по пшеничному полі, над нами снували німецькі літаки і бомбили, - згадує Людмила Миронівна.
Людмила Гордусь - освітянка з 53-річним стажем. Пам’ятає, як усіх дітей її родини зібрали в Лісківцях у бабусі, аби врятувати від загибелі. Людмилі Позинюк тоді було 4 роки, і вона бачила, як німці нищили бомбами Старе місто, як рухнув Новопланівський міст.
Надії Андрушок тоді було 6 років і, коли німці увійшли в село, мама всіх п’ятеро дітей заховала на п’єцові, а найстаршого сина - в подушки, щоб фашисти не знайшли. Потім відправила всіх у сусіднє село, де менше бомбили, але доки вони туди дісталися, там стало ще гірше. Їх підбрав радянський солдат і відвіз до мами назад.
- Коли почали бомбити село, в якому ми тоді мешкали, мама заховалася в погріб і з переляку в неї почалися пологи. Так на світ у погребі з’явилася я, - розповідає Ніна Люба.
Пані Ніна все життя пропрацювала у громадському харчуванні міста. Разом з чоловіком виростили двох синів, має чотирьох онуків, тішиться правнучкою. Колеги привітали її з Днем народження, яке припало на цю злопам’ятну дату.

Теги: діти війни товариства інвалідів, Тамара Сосновська

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.