Перейти на мобільну версію сайту


03.07.2015

СТАВКИ ЗАТВЕРДЖЕНО, ПІЛЬГИ БУДУТЬ УСПІШНИМИ

30 червня пройшла 86 сесія міськради. За традицією відзнакою міського голови «За заслуги перед міською громадою» нагородили військовослужбовців в/ч А-2641 за зразкове виконання службових обов’язків у зоні АТО - Богдана Беркуту, Андрія Білюка, Миколу Возовика, Олександра Джосака, Володимира Ковиняка, Олександра Крушановського, Миколу Маковського, Сергія Мельника, Олексія Нечитайла, Віталія Миронюка.

Михайло Сімашкевич вручив грамоту виконкому юному чемпіону України з шахів серед дітей до 8 років Олександру Довгалюку, а також привітав з перемогою вихованців ДЮСШ №2 - Павла Кондратова, який виборов золоту медаль на Кубку світу з кікбоксингу WAKO, та Жанну Радюк, яка на цих змаганнях здобула бронзу.

Найбільше обговорень у залі викликало рішення «Про затвердження Положень про місцеві податки і збори в  Кам’янці-Подільському». Необхідність затвердження нової редакції Положень обумовлено прийняттям Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким змінено перелік та групування місцевих податків і зборів.

З 1 січня 2016 р. у нашому місті діятимуть наступні місцеві податки: податок на майно (який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю); єдиний податок; та місцеві збори - збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір.

За основу нової редакції більшості положень (крім Положення про плату за землю) взято чинні положення зі всіма внесеними на сьогодні змінами та доповненнями. Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, орендної плати за землю та єдиного податку залишено на рівні чинних розмірів. Згідно із прийнятим рішенням сесії міськради, основні зміни стосуються розмірів ставок земельного податку та збору за місця для паркування транспортних засобів.
Ставки земельного податку встановлено в таких розмірах:

- за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, житлово-будівельними та гаражно-будівельними кооперативами, індивідуальними гаражами, ОСББ, садовими будинками фізичних осіб - у розмірі 0,1% від нормативної грошової оцінки цих ділянок;

- за земельні ділянки, розташовані на території НІАЗ «Кам’янець» (об'єкта історико-культурного призначення загальнодержавного значення), використання яких не пов'язано з його функціональним призначенням (крім житлових будинків) - у розмірі 3%; 

- за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання - у розмірі від 3 до 12% від нормативної грошової оцінки цих ділянок, залежно від виду функціонального використання цих земельних ділянок на рівні розмірів орендної плати за землю;

- за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні комунальних підприємств - у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі;

- за земельні ділянки, які використовуються без зареєстрованих у відповідному порядку документів, що посвідчують право користування або власності - у розмірі 3%.

При визначенні ставки збору за місця для паркування транспортних засобів враховано місцезнаходження земельних ділянок, відведених для провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, а саме:

- ставка збору з земельних ділянок, розташованих по периметру Центрального ринку (включно обидві сторони вулиць), становитиме 0,04% від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний день у гривнях за 1 кв.м площі таких ділянок;

- ставка збору з інших земельних ділянок (крім тих, що передбачені вище) становить 0,03% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня.

Зважаючи на економічну нестабільність та розуміючи, що окремим підприємствам міста буде досить складно сплатити земельний податок, було прийнято рішення, що в майбутньому керівники підприємств зможуть звернутися з клопотанням про встановлення пільги. Відтак з кожною установою працюватимуть індивідуально, буде братися до уваги успішна робота підприємства, рівень заробітної плати тощо.

Депутати затвердили Програму підготовки і проведення міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних та загальноміських заходів на 2015 рік у новій редакції. Також підтримали звернення до Президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради, зважаючи на ситуацію, яка склалася в суспільстві у зв’язку з різким зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги, введенням податку на пенсії, відсутністю індексацій зарплат і пенсій, а також погіршенням ведення підприємницької діяльності та у зв’язку з додатковим фінансовим навантаженням на малий та середній бізнес, пов’язаних з провадженням касових апаратів з 1 липня 2015 р. Зачитав звернення депутат Олександр Жильчук: «Вважаємо, що рішення про таке значне підвищення комунальних тарифів було прийнято поспіхом, без достатніх підстав, глибокого соціально-економічного аналізу, непрозоро, без  урахування реальних доходів населення та рівня безробіття, аналізу економічного стану підприємств, суб’єктів малого та середнього бізнесу».

Перед тим, як депутати перейшли до розгляду земельних питань, про результати останніх зборів ГО «Учасники АТО» доповів голова спілки Павло Василенко: «Прийнято рішення, що першочергово земельні ділянки повинні отримати сім’ї шести загиблих учасників АТО та поранені, яких уже є близько двадцяти. Також для вирішення питання з житлом військовослужбовців створено будівельний кооператив, до якого вступили вже майже 140 осіб. Вивчається питання, хто взагалі не має власного житла, такі заяви розглядатимуться в першу чергу».

У зв’язку з тим, що в місті учасників бойових дій достатньо, а землі немає, на наступних зборах учасників АТО вирішено вчергове направити звернення до Кабміну та Міністерства оборони щодо передачі земель артбази та понтонного полку для виділення їх учасникам АТО.
Також було вирішено провести в місті ревізію вільних земель, а для цього створити робочу групу.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.