Перейти на мобільну версію сайту


03.02.2012

Швидкісна сесія з військовим акцентом

31 січня відбулася ХХ сесія міськради VI скликання. Видно, що депутати добре попрацювали в комісіях, адже за дві з лишком години вони ухвалили всі необхідні рішення, зокрема програму зайнятості населення на 2012-2014 рр. Внесено зміни до попередніх рішень щодо операторів паркування, проведення конкурсу з визначення виконавця послуг із вивезення твердих побутових відходів на території міста. Народні обранці дозволили КП «Міськтепловоденергія» списати окремі основні та транспортні засоби, встановили пільгову орендну плату орендарям нежитлових приміщень комунальної власності.
Депутати, забравши у двох департаментів (економіки та розвитку інфраструктури міста і ЖПДІ) деякі функції, створили нову юридичну одиницю - управління зовнішньоекономічних зв’язків, розробки грантових програм і залучення інвестицій.
Хоч депутати працювали злагоджено та швидко, не обійшлося без дискусій. Депутат від ВО «Свобода» Віктор Притуляк попросив, аби оголосили критерії, за якими вручають відзнаку міської ради «Честь і шана». До речі, під час цієї сесії її ухвалили вручити голові ветеранської організації міста Леонтію Рогалю та диригенту народного аматорського хору ветеранів війни та праці «Квітка на камені» МБК Володимиру Лабанському.
Можливо, багато в чому позиція Віктора Притуляка слушна, бо ця відзнака вже втрачає цінність, та чи варто було Віктору Григоровичу порівняти людей поважного віку з «цепними псами»?
На сесію було винесено і декілька депутатських звернень, одне з яких вкрай серйозне для усієї громади міста. Депутат Ярослав Крочак попросив колег звернутися до Президента України - Верховного головнокомандувача ЗСУ Віктора Януковича, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, Прем’єр-міністра Миколи Азарова, міністра оборони України Михайла Єжеля з проханням не дозволити знищити військові структури міста.
Нагадаємо, Міністерство оборони України, проводячи оптимізацію системи військової освіти, планує перемістити факультет військової підготовки К-ПНУ ім.Івана Огієнка (і не лише його) до Львова. Кілька років тому схожу маніпуляцію провели з Одеським інститутом сухопутних військ. Тож нинішня ситуація може призвести до знищення однієї з трьох на території СНД шкіл підготовки саперів і потужну матеріально-технічну базу. В нашому місті діє замкнутий цикл підготовки військових інженерів усіх рангів - від рядового солдата, ліцеїста, сержанта до офіцера. Підготовкою кадрів займаються військовий коледж сержантського складу, навчальний Центр підготовки інженерних військ, Центр розмінування та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, де навчаються фахівці інженерної справи для ЗСУ, МВС, МНС, СБУ та ДПС. Неоціненну користь військові інженери приносять усьому нашому регіону під час різних надзвичайних ситуацій, повені, буревіїв, снігових заносів, знешкодження вибухонебезпечних предметів тощо. Депутати і громадськість міста вважають, що переведення факультету на нове місце є непродуманим та економічно невиваженим. За найскромнішими підрахунками, на створення такої бази та переносини необхідно витратити щонайменше 50 млн грн і 10 років напруженої праці.
Крім того, переведення військових до Львова викине на біржу праці тисячі безробітних, а це для нашого міста, де вмерло виробництво, величезна трагедія.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.