Перейти на мобільну версію сайту


20.05.2016

ШКОЛИ ПРИЗУПИНИЛИ, БЮДЖЕТ УТОЧНИЛИ

17 травня голова районної ради Борис Бец та керуючий справами районної ради Юрій Шубарський були запрошені на засідання сесії Китайгородської сільської ради об’єднаної територіальної громади. Насамперед депутатському корпусу були представлені новообрані старости. Відповідно, одним із обговорюваних у комплексі питань були зміни до штатного розпису ОТГ. Також депутати внесли корективи до сільського бюджету.

Та бурхливе обговорення викликало питання тимчасового призупинення не двох, як зазначалося попередньо,а трьох шкіл - у сс.Демшин, Вихватнівці і Калачківці. На сьогодні для забезпечення роботи закладів освіти (а їх у громаді є сім) не вистачає 1 млн 695 тис. грн. Сума чимала, враховуючи той факт, що вищезгадані школи не мають наповнюваності. А згідно із змінам, які наберуть чинності з 1 вересня 2016 р., навчальні заклади, де менше 25 учнів, не фінансуватимуться.

Після тривалих дискусій, участь у яких взяли батьки, депутатський корпус проголосував не за закриття, а за тимчасове припинення роботи цих закладів. В разі наповнюваності, школи відновлять свою роботу. Наразі ж функціонуватимуть школи у сс.Рогізна, Китайгород, Колодіївка та Дерев’яни.

Під час роботи сесії голова ради Борис Бец зазначив, що хоча він не є прихильником закриття шкіл чи взагалі будь-яких закладів, до всього потрібно підходити по-господарськи.

- Сьогодні ви маєте визначити для себе пріоритетні напрямки роботи, - зауважив голова райради Борис Бец. - Насамперед - це розвиток інфраструктури. Для цього ви можете отримати кошти з Фонду регіонального розвитку, але потрібно робити проекти. Я би, наприклад, порадив у с.Вихватнівці побудувати рятувальну станцію та пункт швидкої допомоги. Географічне розташування це дозволяє. Але це ви повинні вирішувати самі. 

Потім голова ради відвідав навчальні заклади, які планують тимчасово призупинити. І школярі, і вчительські колективи з розумінням ставляться до ситуації, що склалася.
А 19 травня голова райради взяв участь у засіданні 6-ої сесії Орининської сільської ради. Основними питаннями, які обговорювалися, були уточнення сільського бюджету на 2016 рік, передача підвідного газопроводу високого та середнього тиску на баланс ПАТ «Хмельницькгаз», збільшення тарифів на воду та затвердження норм споживання води та інші. Уточнення бюджету було зумовлене виділенням додаткових коштів з обласного бюджету на ремонт водогону, а це - 952 тис. 752 грн.

Теги: районна рада, бюджет, школи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.