Перейти на мобільну версію сайту


25.01.2013

ЩО СПІЛЬНОГО МІЖ СТАРОЮ УШИЦЕЮ ТА ПУСТЕЛЕЮ?

Як з’ясовується, дуже багато.
Уже декілька днів жителі селища Стара Ушиця живуть без води. І якщо в мешканців приватних будинків є поряд криниці, то для жителів 27 багатоповерхівок така ситуація є критичною. Причиною відсутності води у кранах став вихід з ладу насоса високого тиску на станції першого підйому водогону, який і подає воду в квартири та будинки Старої Ушиці. От і перша схожість із пустелею – відсутність води.
Подібні проблеми із водогоном у селищі трапляються дуже часто. І це не дивно, адже його збудували ще в 1978 році. При прокладанні траси використовували азбестові труби, які нині заборонені через невідповідність санітарно-гігієнічним нормам.
Щороку на потреби Старої Ушиці, усунення тих чи інших проблем (у тому числі й проблем із водопостачанням) виділяються значні кошти. Вони йдуть як з Держбюджету, так і з убогої районної казни. Дехто навіть жартома говорить, що за ті гроші, які вода.jpg«пішли» на селище за всі роки, можна було б збудувати кожному мешканцю будинок. А так... От і друга схожість пустелі із Старою Ушицею – кошти зникають, ніби вода у піску.
Не рідше, аніж раз на рік тут виникають незадоволення та протести. Під стінами селищної ради збираються десятки жителів Старої Ушиці, аби висловити своє ставлення до такої ситуації. От і третя схожість Старої Ушиці з пустелею – волаючий голос жителів селища ніхто не чує.
22 січня майже сотня людей знову прийшла під стіни селищної ради, аби вчергове заявити про свою проблему із водою. Цього разу з людьми спілкувалися народний депутат від нашого округу Володимир Мельниченко, голова РДА Михайло Желізник та помічник народного депутата Сергій Тимчук.
Народний депутат заспокоїв людей та пообіцяв, що впродовж наступних декількох днів роботу водогону вдасться відновити - вже закуплено новий насос, який от-от мають привезти із Білорусі. А поки що воду в Стару Ушицю привозять працівники МНС з с.Крушанівка.
Також було відзначено, що сьогодні за кошти районного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію із реконструкції водогону на загальну суму 913 тис. грн. Нею передбачено заміну насоса, обладнання на першій станції підйому, ремонт водонапірної вежі Рожновського та ремонт власне самого водопроводу. Проведення цих робіт дозволить надалі без проблем надавати послуги з водопостачачання жителям багатоповерхівок, в тому числі школі, дитячому садочку, медико-соціальному центру.
- Я вам обіцяю і запевняю, що навесні ваша проблема буде вирішена. Минулого року ви сумнівалися, що будинки будуть електрифіковані. Сьогодні маєте результат. Так буде й з водопостачанням. Коли обладнання буде завезено, сюди приїдуть фахівці з КП «Міськтепловоденергія» і допоможуть все правильно встановити, - наголосив Володимир Мельниченко.
Що ж до КП «Міськтепловоденергія», то окремі мешканці Старої Ушиці висловилися за те, щоб водогін із усім обладнанням передати на баланс і обслуговування саме цього комунального підприємства. У свою чергу, народний депутат не виключає, що це зробити цілком реально, оскільки КП «Міськтепловоденергія» має необхідних фахівців та обладнання.
Також було піднято питання оплати за надані послуги із водопостачання. Окремі жителі селища заборгували за водопостачання одну, дві, а то і більше тисяч гривень. А це все кошти, які могли бути використанні для ремонту обладнання та самого водогону.

Теги: Стара Ушиця, водопостачання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.