Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2018

ШАЛЕНИМИ ТЕМПАМИ

жниваЦього року аграріям не з медом. Гарний урожай, який ще в червні тішив око, зіпсували затяжні дощі. Як тільки випогодилося, сільгоспвиробники рвонули в поля дозбирувати те, що ще не висипалося на землю.

Директора ПП «Калинський ключ», голову Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Ігоря Гая ми застали на одному з полів. Якраз йшов збір ячменю. Запитали про аграрні реалії та майбутні перспективи.

– Ігоре Віталійовичу, як жнива?

– Жнивуємо. Аграрії ніколи не скаржаться. Щоправда, таких важких і дощови жнив не пам’ятаю, хоч працюю в сільському господарстві з 1997 року. Були часи, коли дощі йшли тиждень, навіть 12 днів, але щоб перебивали середину жнив на більше ніж місяць, – таке вперше на моїй пам’яті. Ситуація вкрай плачевна і її результат можна побачити в нас на полях – культури потемніли, похилилися до землі.

Цим, звичайно, користуються сьогодні заготівельники, зокрема в нашому регіоні це «Нібулон», «Кернел», «Еко-лінія». На елеваторах, приймаючи зерно, понижують його класність. Навіть, якщо у вас пшениця другого чи третього класу, пишуть як фураж. Із твердими сортами одеської пшениці взагалі біда – вони не просто дозріли, а через затяжні дощі узагалі проросли. 

– На що тоді сподіватися людям, маю на увазі, на яку ціну хліба?

– Самі бачите, нині час важкий не лише політичний, а й економічний. Дешевшого хліба, аніж він був у 2018 році, не варто чекати. Зрозуміло, що сьогодні ціна хліба залежить від ціни сировини. Якщо на початку сезону ціна продовольчого зерна була 5 грн/кг, то сьогодні вона сягає 6,20 грн. І цим, напевне, все сказано.

Цього року рекорди б’є фуражний ячмінь, вартість якого дорожча, аніж продовольчої пшениці першого і другого класу. Це в першу чергу, зв’язано зі зменшенням посівів цієї культури, допомогли й дощі. Відсутність запланованого урожаю впливає на цінову політику.

– Ігоре Віталійовичу, якщо жнивна кампанія змістилася майже на місяць, то що буде з майбутньою посівною?

– По термінах ми летимо. З 25 липня мав би розпочатися посів озимого ріпаку, а нині вже серпень і непочатий край роботи. Велика кількість вологи в грунті впливає на його підготовку до майбутньої посівної. Із термінами посіву озимого ріпаку ми вже точно запізнилися, а щодо решти озимих зернових, то, сподіваюся, встигнемо, адже зазвичай розпочинаємо в другій половині вересня.

Що ж, аграрії не втрачають надію хоч на якийсь урожай. У когось він цього року видався кращим, у когось гіршим. Як повідомила начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів РДА Надія Сузанська, наразі всіма категоріями господарств обмолочено 17 153 га ранніх зернових та зернобобових культур (85% площ). Намолочено 85 004 т при середній урожайності 50 ц/га. Майже завершено обмолот озимої пшениці на площі 13 821 га, намолочено 72 221 т при урожайності 52 ц/га. Ярого ячменю обмолочено 1869 га, намолочено 6758 т при урожайності 36 ц/га. Із 490 га намолочено 1460 т гороху при урожайності 30 ц/га. Розпочався збір ярої пшениці та викосуміші.

Повністю завершено збір озимого ячменю, якого на площі 631 га намолочено 2858 т, і озимого жита (305 га та 1483 т відповідно). Найвища урожайність ранніх зернових та зернобобових у ПП «Деметра-2010», ТОВ «Промінь Галичина», ПП «Авант Агро», ПП «Глорія-Дей».

Також завершено збір озимого ріпаку, обмолочено 5372 га, намолочено 16589 т при середній урожайності 31 ц/га. Найкращий врожай цієї культури має ТОВ ВКФ «Агро-Еко ХХІ», ПП «Калинський ключ», ТОВ «Максфарм», СТОВ «Зоря».


Теги: аграрії, жнива-2018

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.