Перейти на мобільну версію сайту


08.11.2013

РИБА ВИПЛИЛА ПУЗОМ ДОГОРИ

На Дністрі риба масово спливає пузом догори, вода смердить. Рибалки стривожено обговорюють цю новину між собою.
- 27 жовтня їздив порибалити, = каже один. = У районі сіл Колодівка аж до Бакоти на глибині приблизно в один метр все дно встелене дохлою рибою. Судачки, окунці, плітка... На гумовому човні пройшли кілька кілометрів = у районі скель і на пляжі = скрізь дохла риба. Дністер траванули, і всі мовчать.
= Був у неділю біля Сокола, бачив багато дохлого малька, = додає ще один любитель риболовлі.
Про те, що з Дністром коїться щось не те, підтверджують і любителі підводного полювання та дайвери. За їхніми словами, ще з літа на глибині 5-6 метрів уже не спостерігалося плотви, ляща, коропа; у поле зору потрапляв хижак-окунь. Та й узагалі, в Дністрі великої риби стало набагато 29122011068.jpgменше. Рибалки припускають, що вище за течією Дністра хтось скинув хімікати, або, можливо, вони потрапили в річку з полів. Якщо це дійсно так, і ситуація й надалі продовжуватиметься, то популяція окремих видів риб може взагалі зникнути з нашої найбільшої водної артерії.
Зрештою, екологи знову заговорили про Домбровський кар’єр, що в Калуші. Кажуть, що ситуація тут вийшла з-під контролю, адже аналіз води та ґрунту з кар’єру показує перевищення гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у тисячі разів.
Кар'єр залишився після видобутку калійних добрив відкритим способом. Річка Сівка, яка протікає поблизу, через тріщини у захисній стіні наповнює його по самі вінця. Коли кар’єр буде заповнений разом із небезпечними розсолами, які там є, вода потрапить у іншу річку – Лімницю, котра є основним джерелом питної води для мешканців Калуша і навколишніх сіл, і вже з неї – у Дністер. Наслідком цього може бути екологічна катастрофа міжнародного масштабу: без води залишаться не лише Україна, а й Молдова та Румунія. А ще потрапляння розсолів у Дністер спричинить вимирання флори і фауни.
По коментар ми звернулися до наукового співробітника НПП «Подільські Товтри» Михайла Дребета: «Картина загибелі риби спостерігається майже кожного року. Цієї осені вздовж берегів можна побачити мертвий мальок. Хижі риби наїдаються на зиму перед нерестом. Полюючи на рибу, вони ганяють мальок, який хвилею прибиває до берега, і він гине. Можливі й небезпечні викиди у воду, але мені про це невідомо».

Теги: дохла риба, р.Дністер

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.