Перейти на мобільну версію сайту


03.02.2017

РЯТУЮТЬ ЛЕБЕДІВ ВІД ГОЛОДУ

лебеді-1Зграя лебедів заселила берег Дністра у районі Старої Ушиці та Бакоти. Тут пернаті, зазвичай, проводять зиму.

Уже не перший рік птахи, вірні не лише своїм парам, а й традиціям, перечікують морози і хурделицю на Дністровському водосховищі.

Пернаті не полохливі й охоче дозволяють себе погодувати. Провідати їх та привезти поїсти помандрували школярі Староушицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Василь Ковтуняк). Навчальний заклад займається поглибленим вивченням екології, тож турбота про довкілля - чи не головне завдання юного покоління.

Зауважу, що це не єдине місце зимівлі лебедів на території національного природного парку «Подільські Товтри».

У холодну пору року, особливо в сильні морози, птахи злітаються у великі зграї, тож їм допомога свідомих людей потрібна як ніколи.лебеді

Найкращою їжею для підгодівлі лебедів взимку є батон або білий хліб. Не відмовляться пернаті й від каші, особливо картопляної та пшоняної. Можна давати розмочене зерно.

Дехто, спостерігаючи за замерзанням водойми навколо птахів, пробує розбивати лід палицями та кілками. На погляд багатьох орнітологів, цього не варто робити, адже в такий спосіб можна заманити птахів у своєрідну пастку.

Іноді буває, що люди бачать птахів, що нерухомо сидять на льоду, і б'ють на сполох. Та не варто панікувати, пернаті не вмерзають у лід. Тож найбільшою проблемою залишається саме годівля.

До речі, за поселенням лебедів пильно слідкують місцеві рятувальники. Кажуть, подивляються вряди-годи, аби, бува, птахи не опинилися в крижаному полоні.

Теги: лебеді, допомога братам меншим

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.