Перейти на мобільну версію сайту


25.10.2013

РОЗЧИЩАЛИ ДЛЯ НОВИХ САДІВ?

У каньйоні, поблизу ресторану «Стара фортеця» невідомі взялися за інтенсивне розчищення чагарників. На питання аборигенів, що там має бути, відповідали: «Ми просто розчищаємо місце від чагарників».
Чи багато нині знайдеться добровольців, які би взялися за таку справу? Звісно, що ні. Тож до редакції посипалися дзвінки із проханнями читачів роз’яснити, з якою метою проводиться розчищення в каньйоні.
Ще не так давно було підведено підсумки конкурсу з підтримки екологічних проектів у рамках де-вітте.jpgгрантової програми «За життя у чистому довкіллі» Всеукраїнського благодійного фонду «КРОНА» і групи компаній «НІКО». Серед 152 конкурсних проектів було оголошено 9 переможців, один з яких = «Впровадження системи екологічного використання та охорони довкілля в межах територіальної громади міста Кам’янця-Подільського на прикладі Смотрицького каньйону».
Грант та кошти в сумі понад 80 тис. грн отримала громадська організація «Товариство Подільських природодослідників та природолюбів». Саме вона подала проект із відновлення в Кам’янці садів Яна де-Вітте. Щоправда, за умовами конкурсу співфінансування проводитиметься і з міського бюджету. Та перш ніж тут з’являться легендарні сади, потрібно провести роботи із розчищеня території від будівельних залишків хімічних складів, стихійних сміттєзвалищ тощо. Саме це й нині відбувається у каньйоні.
Територію, скажу я вам, розчищено чималу. Південно-східна частина каньйону тепер проглядається немов на долоні. Та варто зауважити, що сади де-Вітте = це не ділянка, засаджена деревами. Вони були партерними, тобто складалися в основному із газонів, квітників та клумб.
Можливо, за понад 80 тис. грн й вдасться відтворити паркову зону кінця 18-го - початку 19-го століття.
Та, напевне, тут, як і скрізь, не обійтися без інвестора. А після цих слів гарантій, що будуть саме сади де-Вітте, якими зможуть насолоджуватися кам’янчани, ніхто не дає.
Чим тоді закінчиться грантова перемога?

Теги: сади де-Вітте

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.