Перейти на мобільну версію сайту


20.04.2018

РЕЙДЕРСТВО ЧИ?..

колодїівкаУпродовж тижня жителі села Колодіївка чатують на полях, не пускаючи сільськогосподарську техніку для обробітку грунту. Не інакше, як рейдерським захопленням селяни називають спробу невідомих орендарів засіяти колодіївські поля.

Це не перший прецедент, який стався на території нашого району. Від рейдерства потерпають не лише жителі Колодіївки, а й сусідніх Гораївки та Старої Ушиці, землі яких так і залишилися нерозпайованими.

Річ у тім, що свого часу в цих населених пунктах діяли радгоспи лікарських рослин, землі яких довгий час залишалися в державній власності. Колишні працівники радгоспів більше 20 років мають надію на справедливе розпаювання. І поки одні її плекають, інші тихцем купують і перепродають землю, стаючи законними власниками.

Ще минулого року Антирейдерський штаб Хмельницької області за заявами місцевих громад виявив кричущі факти земельних махінацій із захопленням майже 1500 га. Управлінням Держгеокадастру області було надано дозвіл на розробку проектів землеустрою на території Староушицької селищної та Колодіївської сільської рад більш ніж 800 особам, серед яких не було жодного атошника чи місцевого жителя. Заяви на отримання земельних наділів були подані одним днем. Наразі правомірність такого подання встановлює слідство.

Ситуацію коментує юрист ДП радгосп «Колодіївський» Владислав Рева.

– З 2006 року спірні земельні ділянки загальною площею 1907 га орендували різні підприємці, – каже правозахисник. – У 2014 році фермер оформив оренду на 810 га землі, але в червні 2017 року від свого права оренди відмовився. Того ж місяця до обласного Держгеокадастру надійшло понад 300 заяв громадян про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту Колодіївка. Пізніше земельні ділянки передали у власність ТОВ «Форк», яке в грудні перепродало ці наділи під новими об'єднаними кадастровими номерами трьом іншим власникам. Останні ж, заплутуючи сліди, поділили земельні ділянки на нові з відповідними кадастровими номерами. Тепер жителі Колодіївки, які роками чекали розпаювання і законного отримання земельних наділів, змушені чекати на рішення суду.

Упродовж тижня колодіївчани ведуть бої з новими власниками земель: техніку на поля не пускають, навіть дали відпір молодикам спортивної статури, які з'явились невідомо звідки.

Під кінець тижня орендарі чи то власники приїхали на зустріч із селянами домовлятися про співпрацю. За те, щоб посіяти і зібрати цьогорічний урожай, людям пропонували 500 тис. грн, які ті могли би використати для відновлення об'єктів сільської інфраструктури. Та, схоже, колодіївчани на поступки не збираються йти.

– Ситуація дуже складна, – додає голова Китайгородської ОТГ Юрій Безродний. – Сьогодні сільський бюджет недоотримує земельний податок, адже й досі не узаконене право власності на земельні ділянки. Його у судовому порядку відстоює ДП радгосп «Колодіївський». Кожен доводить свою правоту, й остаточну крапку в цьому питанні має поставити суд.

Ми ж поки що ставимо три крапки й продовжимо слідкувати за розвитком подій.

Теги: с.Колодіївка, рейдерство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.