Перейти на мобільну версію сайту


15.07.2016

РАННІ ЗЕРНОВІ НА ФІНІШІ

На Кам’янеччині тривають жнива, практично всі сільськогосподарські підприємства вийшли в поле. Щоправда, в когось вже більша половина збіжжя в коморі, а хтось лише недавно стартував. 

жниваЯк проходить збір урожаю в агропідприємствах району уже другий тиждень поспіль інспектує «Сільський контроль». За цей час ми об’їздили майже весь район, взяли участь у жнивах, поїздили на високопродуктивних комбайнах, разом із працівниками тюкували та валкували сіно, дізнавалися про цьогорічну урожайність та побачили, з якими проблемами зіштовхуються аграрії під час збирання та реалізації збіжжя.

До збирання у Кам’янець-Подільському районі було більше 20 тисяч гектарів ранніх зернових та зернобобових культур. І це великі площі до обмолоту, більші, як торік. Наразі по всіх категоріях господарств району зібрано урожай із 9928 га, намолочено 44309 тонн, середня урожайність становить 45 ц/га. На сьогодні обмолочено 49% ранніх зернових культур. 

Із більше 14 тис га площ озимої пшениці зібрано на 6608 га (43%), намолочено 29230 т, середня урожайність складає 44 ц/га. Майже завершився збір озимого ячменю, якого цьогоріч було посіяно на площі 1558 га, намолочено 6234 тонни при середній урожайності 44 ц/га. На 57% зібрано ярий ячмінь, якого обмолочено на площі 1891 га, намолочено 8846 тонн, середня врожайність по всім категоріям підприємств складає 47 ц/га.

Стовідсотково завершели збирання ранніх зернових – ПП «Гринчуцьке», ПП «САФ «Колос», ФГ «Велес-Агро» та ТОВ «МаксФарм». 91% у ВК «Іскра-2007», майже стільки ж у ПП «Деметра-2010» та філії «Мрія» ТОВ СП «Нібулон», трохи більше половини посіяних площ рінніх культур зібрали у ТОВ «Промінь Галичина» - 66%, ПП «Леон-Агро-2011» - 64%, ПП «Калинський ключ» та ПП «Авант-Агро» — 60%. Проте підприємства, в яких група зернових культур в структурі посівів перевищує 55% зібрали ранніх на значно меншій площі, до прикладу: ТОВ ВКФ «Агро-Еко ХХІ» - 32%, ТОВ СП «Нібулон» та ТОВ «Гарант» — 22%. Але є й низка господарств, які не поспішають. Так, у ФГ «Меріно Україна», ТОВ «Дари+Поділля» обмолочено лише 10-15% збіжжя. Там, на превеликий жаль, не залучається додаткова техніка, а працює по одному комбайну. Взагалі, оптимальний термін збирання хліба — 10 днів. Саме за 10 днів потрібно зібрати продовольче зерно, бо далі воно втрачає як у якості, так і у вазі, і в цілому в грошовому виразі. 

На більшій половині площ зібрано горох, якого намолочено 74 тонни при середній урожайності 32 ц/га. На 85% зібрано урожай озимого ріпаку, площа якого цьогоріч займає 2949 га. Уже намолочено 6465 тонн цієї культури, середня урожайність становить 26 ц/га. Непогані результати демонструють СТОВ «Гарант» (с.Оринин), ТОВ «Фірма «Династія» (с.Слобідка-Рихтівська) та ТОВ СП «Нібулон» (с.Привороття). Зауважимо, що цьогорічна ціна на ріпак достатня. Це, звісно, затратна культура, але й тонна ріпаку сьогодні коштує на ринку в межах 10 тис. грн (на початку обмолоту цієї культури тонна ріпаку коштувала близько 11 тис. грн).

До завершення добігає заготівля кормів, як от сіна та сінажу. 


Теги: Сільський контроль, жнива-2016

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.