Перейти на мобільну версію сайту


17.01.2020

ПРО ТЕЦ І КРЕДИТИ

ТЕЦ– Відповідальність інколи вимагає непопулярних кроків, – стверджує міський голова Михайло Сімашкевич. – Усім відомо, що кредитні зобов’язання беруть на себе як малі міста, так і держави. Це – потреба, на яку потрібно зважати в умовах фінансової нестабільності і проблем, що накопичувалися десятиліттями. Причому, незалежно від того, хочеш ти цього чи ні. Уявіть, що у вашому будинку стався порив або забилася каналізація. Ви шукатимете будь-який спосіб віднайти ресурс, аби ліквідувати проблему. Можливо, навіть візьмете кредит. Тепер змоделюйте цю ситуацію на все місто.

Тепломережі Кам’янця, які були прокладені ще в 60-х роках, потребували термінової заміни. Саме тому, зважаючи на наші гарантії та імідж міста, Світовий Банк надав нам перший кредит під 0,01% на реконструкцію водоканалізаційного господарства.

У 2010 році, зважаючи на знос основного обладнання ТЕЦ, яка відпрацювала 50 років, постало питання реконструкції 4-х парових котлів, двох турбін, насосного парку та іншого допоміжного обладнання (що потребувало 9 млн дол.), а також капремонту 7,5 км магістральних тепломереж. Тобто загалом більше 17 млн. дол. – нереальна сума для міського бюджету. Диванним експертам важко зрозуміти, в якій ситуації ми знаходилися. Є документ, який підтверджує аварійний стан котлів і неможливість їх подальшого використання. Але другого Алчевська ми допустити не могли.

Тож друга позика Світового Банку дозволила впровадити проєкт підвищення енергоефективності у сфері теплопостачання – збудувати нову електростанцію для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії на вул. Крип’якевича. Плюс виконати реконструкцію тепломереж, відкрито когенераційну електростанцію, встановлюються індивідуальні теплові пункти. Завдяки чому нам, і це – найважливіше, вдалося уникнути трагедії, яку могла б спричинити стара ТЕЦ.

Розумію, що такі рішення – непопулярні. Особливо, вони обговорюються в колі людей, які живуть у світі ілюзій та примарних надій, мовляв, «нехай хтось інший цим займається», «якось воно саме вирішиться». Але подібні кроки впроваджував би кожен, хто несе відповідальність за громаду та місто. Впевнений, що наступний міський голова буде мати набагато менше проблем у сфері тепло- та водопостачання. Бо ми залишимо після себе все нове – замінені мережі, збудовані котельні на альтернативних видах палива, облаштовані когенераційні установки, відремонтовані свердловини, встановлені індивідуальні теплові пункти та лічильники. Це – велика робота, яку може оцінити тільки той, хто розуміє суть проблеми.

Теги: ТЕЦ, тепломережі Кам’янця

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.