Перейти на мобільну версію сайту


17.05.2019

ПРО НІТРАТИ У ВОДІ: ВАЖЛИВО!

водаРясні опади впродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами.

Отже, якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо для дітей з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію.

Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник - 50 мг на 1 літр води. Насамперед, це стосується дітей і вагітних жінок.

До слова, забруднена нітратами (навіть у смертельних дозах) вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо.

До того ж кип'ятіння води, забрудненої нітратами, не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі. Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей, адже є можливість лабораторно дослідити воду з колодязів, свердловин, зразки води до фільтра та після фільтра.

Кам’янець-Подільський міськрайонний відділ ДУ «ХОЛЦ МОЗ України», що знаходиться за адресою: с.Мукша Китайгородська, вул.Матросова, 30А проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, криничної, фасованої) щодо визначення таких показників:
- показників епідемічної безпеки - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
- санітарно-хімічних показників безпечності та якості: органолептичних, фізико-хімічних, санітарно-токсикологічних, в т.ч. дослідження вмісту нітратів.

Теги: небезпека, нітрати у воді

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.