Перейти на мобільну версію сайту


17.07.2015

ПОЖЕЖА ВИЯВИЛАСЯ ТРЕНУВАЛЬНОЮ

Гарний вишкіл і підготовку показали наші рятувальники. 10 липня о 7:00 весь особовий і керівний склад Другого державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Хмельницькій області було викликано за тривогою. Їм знадобилася година, аби прибути з «тривожними валізами» й вишикуватися в повній рятувальникиготовності. Як виявилося, тривога була тренувальною - представник ГУ ДСНС України у Хмельницькій області провів стройовий огляд, щоб дати оцінку оперативності дій підрозділу.

Близько 12:00 на пункт зв’язку 5-го ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу в будівлі РЦКМ «Розмай», що на вул.Шевченка, 30. Враховуючи складність пожежі на такому об’єкті, було оголошено підвищений номер виклику та направлено одразу два пожежно-рятувальних відділення.

Проведення навчань на об’єктах з масовим перебуванням людей, до яких належить Будинок культури, займає значну частину в системі підготовки підрозділів ДСНС. Водночас імовірні загрози вимагають оперативності та безпомилковості в діях не лише рятувальників. Велике значення, особливо на первинному етапі, під час виникнення пожежі мають правильні дії адміністрації та персоналу об’єкта. Тому до проведення навчань було залучено представників адміністрації Будинку культури, а також служби взаємодії: екстрену медичну допомогу, міліцію.
За тактичним задумом пожежа виникла в глядацькій залі після короткого замикання електромережі. Прогнозуючи найгірший варіант, рятувальники припустили її запізніле виявлення, що в реальності обов’язково призвело б до поширення вогню на весь зал та заповнення димом евакуаційних шляхів, а також сходової клітки і холу першого поверху. Черговий караул відпрацював дії газо-, димозахисників, провів розвідки та «гасіння» пожежі в умовах сильного задимлення. Спостерігачі уважно стежили за діями рятувальників під час виконання кожного з поставлених завдань.

За результатами проведених навчань умовну пожежу вдалось швидко загасити та не допустити поширення вогню в інші приміщення, використовуючи прийом гасіння «з різних напрямків». Проведено евакуацію потерпілих, надано їм першу медичну допомогу та передано працівникам екстреної медичної допомоги.

Теги: рятувальники, МНС, навчання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.