Перейти на мобільну версію сайту


16.07.2020

ПОВЕРНУЛИСЯ ДО ТРЬОХ

Цього тижня Верховна Рада України ухвалила кілька важливих для країни рішень. Одне з них стосується призначення виборів до місцевих рад на 25 жовтня 2020 року, інше - щодо адміністративно-територіального устрою, а саме про ліквідацію та утворення нових районів.

podalsha-dolia-raioniv-khmelnytskoi-oblasti.jpgПитання поділу Хмельниччини на райони було найбільш дискусійним останні декілька тижнів. На три чи на п'ять адміністративних одиниць поділити область? Відповідь давали ті, хто був ближче до влади та вдало лобіював власні інтереси. Відтак замість трьох потужних районів - Шепетівського, Хмельницького та Кам'янець-Подільського, які запланували на початку становлення реформи децентралізації, почали з'являтися пропозиції щодо дроблення області ще на два райони - Старокостянтинівський та Городоцький. Згодом Городоцький перейменували на Дунаєвецький, а від колишнього одного з найбільших районів України Кам'янець-Подільського відрізали все, що могли, залишивши його в останній редакції самостійним. Це неабияк обурило сусідів чемерівчан, які з цього приводу скликали народне віче. Його проведення ініціювали лідери громадської організації «Учасники АТО смт. Чемерівці та Чемеровецького району» Олександр Савчук, Микола Головатий і Віктор Пашненко. Свою позицію про визнання неправомірним рішення профільного комітету Верховної Ради України щодо приєднання Чемеровецького району до новоствореного Дунаєвецького району прийшли підтримати майже пів тисячі жителів Чемеровецького району.

А вже через декілька днів після народного віче чемерівчани повезли зібрані підписи на об'єднання Чемеровецького та Кам'янець-Подільського районів до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Голова Чемеровецької селищної ради Олександр Собань з цього приводу зазначив: "Сьогодні вранці (9 липня - прим.Авт.) відбулася зустріч із головою комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого розвитку та містобудування Андрієм Клочко, про яку було домовлено під час вчорашнього відкритого діалогу щодо приєднання Чемеровецького району до новоутвореного Кам'янець-Подільського. Разом із депутатом Хмельницької обласної ради Олегом Скринчуком та депутатом Чемеровецької селищної ради Олександром Чорним передали зібрані жителями Чемеровеччини підписи. Щиро дякуємо Андрію Андрійовичу за надану можливість бути почутими і сподіваємося на підтримку!".

Але представників Чемеровеччини під час засідання Комітету не почули й рішення щодо поділу Хмельницької області на п'ять районів залишили без змін. У ситуацію втрутилися народні депутати, й проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів (№ 3650) 15 липня було знято з пленарного розгляду. 

Того ж дня знову відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому було прийнято рішення підтримати пропозицію нардепа від “Слуги народу” Олексія Жмеренецького щодо створення трьох районів у Хмельницькій області. Це – Хмельницький, Шепетівський і Кам’янець-Подільський. "За" проголосувало 16 членів парламентського комітету.

Запропонована конфігурація поділу Хмельницької області на три райони виглядатиме так:
Шепетівський район (з адміністративним центром у м.Шепетівка) у складі територій Берездівської сільської, Ганнопільської сільської, Грицівської селищної, Ізяславської міської, Крупецької сільської, Ленковецької сільської, Михайлюцької сільської, Нетішинської міської, Плужненської селищної, Полонської міської, Понінківської селищної, Сахновецької сільської, Славутської міської, Судилківської сільської, Улашанівської сільської, Шепетівської міської, Білогірської селищної, Ямпільської селищної територіальних громад.

Хмельницький район (з адміністративним центром у м.Хмельницький) у складі територій Війтовецької селищної, Віньковецької селищної, Вовковинецької селищної, Волочиської міської, Гвардійської сільської, Деражнянської міської, Зіньківської сільської, Летичівської селищної, Лісовогринівецької сільської, Меджибізької селищної, Наркевицької селищної, Розсошанської сільської, Хмельницької міської, Чорноострівської селищної, Ярмолинецької селищної, Теофіпольської селищної, Антонінської селищної, Старокостянтинівської міської, Староостропільської сільської, Красилівської міської, Щиборівської сільської, Заслучненської сільської, Миролюбненської сільської, Старосинявської селищної, Солобковецької сільської, Городоцької міської,  Сатанівської селищної територіальних громад.

Кам’янець-Подільський район (з адміністративним центром у м.Кам’янець-Подільський) у складі територій Гуківської сільської, Гуменецької сільської, Жванецької сільської, Кам’янець-Подільської міської, Китайгородської сільської, Орининської сільської, Слобідсько-Кульчієвецької сільської, Староушицької селищної, Чемеровецької селищної, Закупненської селищної, Маківської сільської, Новодунаєвецької селищної, Дунаєвецької міської, Новоушицької селищної територіальних громад.

Як завжди, остаточне рішення - за депутатами Верховної Ради.

Теги: децентралізація, поділ на райони, Хмельницька область, нові райони

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.