Перейти на мобільну версію сайту


27.04.2012

ПОРІЗАЛИ ЗБРОЮ

18 квітня у місті перебувала делегація військових аташе країн НАТО, акредитованих в Україні, представників NAMSA, посольства США, РНБО України та Міністерства оборони ЗСУ.
зброя (1).JPGВони побували у Кам’янець-Подільському підрозділі ДП «Укроборонлізинг» (генеральний директор Ганна Левкінська), яке розташоване на території колишньої артбази. Тут впроваджувався ІІ етап знищення стрілецької зброї у рамках проекту Трастового фонду Програми НАТО «Партнерство заради миру», спрямованої на демілітаризацію країни впродовж 12 років. Загалом, процес роззброєння проходитиме у чотири етапи.
Нагадаємо, що перший етап проекту відбувався з 2006 р. до квітня 2011 р. У його рамках в Україні знищено 15 тисяч тонн боєприпасів, 400 000 легких озброєнь і стрілецької зброї (ЛОСЗ) і І000 переносних зенітно-ракетних компзброя (3).JPGлексів (ГОРК).
Під час другого етапу знищенню підлягає 366 тисяч одиниць стрілецької зброї.
За словами Ганни Левкінської, добігає до завершення переплавка зброї, яку вже було завезено на ДП «Укроборонлізинг» для знищення. До завершення «Євро-2012» постачання зброї припиниться.
Загалом, на цей проект виділено 25 мільйонів євро, з них 2 млн. - на Кам’янецький підрозділ. За ці гроші тут створено 25 робочих місць.
Гості разом з міським головою Михайлом Сімашкевичем подивились на процес знищення стрілецької зброї, а також відвідали музей факультету військової підготовки та Центр розмінування, де є відділ підготовки кінологів.
За словами військових, надалі у рамках міжнародного співробітництва буде розглядатися можливість візиту представників Центру розмінування до частин (підрозділів) інших країн, задіяних у розмінуваннях з метою обміну досвідом з питань протимінної діяльності та підготовки фахівців з розмінування.

Теги: військові, знищення зброї, демілітаризація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.