Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2012

ПОЛІТИКАНСТВУ НЕ МІСЦЕ В СЕСІЙНІЙ ЗАЛІ, або Знову про мову

20 липня відбулася 30-та позачергова сесія міськради. На розгляд депутатів було винесено три питання разом із «Різним».
Найперше, депутати розглянули пропозицію управління економіки щодо виділення коштів до статутного капіталу КП «Кам’янець-Подільський вісник» (газета міської ради). Народні обранці вирішили, що попри все, друкований рупор міської влади потрібно підтримати, виділивши на це 150 тис. грн.

Зрештою, головна позачерговість скликання такої сесії була зумовлена розглядом питання щодо внесення змін та доповненьмова.jpg до бюджету на цей рік.
Та найбільшої гостроти і дискусійності засідання набуло під час розгляду саме «Різного». Адже під час нього знову було піднято одне із найболючіших на сьогодні для суспільства питань – прийняття Верховною Радою, так званого, закону про мови.
Дві політичні сили - Партія регіонів та «Батьківщина» заявили про те, що у них є напрацьований текст звернення до Президента України щодо врегулювання ситуації навколо цього питання. Свої звернення зачитали Сергій Акимович («Батьківщина») та Валерій Слободян (Партія регіонів). Проте після деяких дискусій про необхідність об’єднати ці два документи, створити редакційну комісію, більшістю голосів підтримано текст, який запропонувала фракція Партії регіонів. Його зміст майже ідентичний до того, який напередодні затвердила депутати Хмельницької обласної ради.
Свою позицію стосовно мовного питання висловив і міський голова Михайло Сімашкевич. Михайло Євстафійович пояснив свій вчинок щодо нескликання позачергової сесії стосовно мовного питання (про це ми писали в одному із минулих номерів газети). За словами міського голови, він не скликав позачергову сесію через те, що незадовго мала відбутися позачергова бюджетна сесія. Однак підготовка окремих документів затягнулася майже на два тижні. Зрештою, Михайло Євстафійович закликав усіх депутатів не займатися політикою у стінах міської ради.
Та чомусь переважна більшість депутатів тільки й прагне грати в політику. І це при тому, що їх, насамперед, обирали для вирішення наших міських нагальних питань. У стінах сесійної зали мова має йти про забезпечення життєдіяльності міста, до речі, міста дотаційного, а не про кидання гарних політичних лозунгів на вітер. Так, мовне питання болюче. Але не для нас. Не для нашої громади. Як засвідчують настрої місцевих депутатів, навіть російськомовного Валерія Гордійчука, в Україні має бути єдина державна мова - українська. Кому потрібне це штучне цунамі, це розхитування човна?

Теги: сесія міськради, мовне питання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.