Перейти на мобільну версію сайту


20.12.2019

ПЛАНУЮТЬ СМІТТЄПЕРЕРОБНИЙ

сміттєзаводПід час сесійного засідання 9 грудня міським депутатам було продемонстровано проєкт будівництва в нашому місті сміттєпереробного комплексу.

Щорічно кам’янчанин створює 220-380 кг побутових відходів, і ці об’єми ростуть щороку на 20%. Фільтрат з полігонів ТПВ забруднює ґрунти та ґрунтові води. В атмосферу виділяється (CH2), який у 21 раз шкідливіший, ніж вуглекислий газ (CO2). Більшість звалищ (від 80 до 90%) працюють у режимі перевантаження та з порушенням умов.

Презентували проєкт співвласники ТОВ «Нове будівництво та реконструкція» Ігор Галецький та Володимир Боднар. Відповідно до відкритих даних ресурсу «Clarity Project», компанія зареєстрована у Києві.

– Ми компанія, яка втілює проєкти по сміттєпереробним комплексам. Один із проєктів, ми передбачаємо реалізувати у Кам’янці-Поділському. Особливістю нашого проєкту є те, що ми адаптували досвід наших європейських партнерів, з якими безпосередньо працюємо по іншим проєктам, – зазначив Ігор Миколайович.

Терміни реалізація комплексу в Кам’янці-Подільському від моменту створення проєктної документації до запуску становлять 24 місяці. Технологічне обладнання виготовляється під замовлення, для цього потрібно від 9 до 12 місяців. Варто зазначити, що в Україні аналогів наразі немає, тому наше місто має можливість вкотре стати першим.

– Компанія працює з 1993 року. Зараз ми реалізуємо проєкти для Міністерства оборони, у нас 18 проєктів, які закінчуємо в цьому році. Компанія працює на кошти Світового банку, ми робимо очисні споруди для Житомира, а також мали проєкти за кордоном. Нині у нас вже є готових два таких проекти. Найголовніше, що ми готові внутрішньо і фінансово, у нас є технологічне рішення та партнери, – додав Ігор Миколайович.

Компанія розробила методику утилізації полігонів ТПВ з застосуванням сміттєперобного комплексу. Наша методика є результатом багаторічних досліджень, випробувань та практичного досвіду впровадження технології об’ємної біоремедіації, імплементації міжнародного досвіду сміттєпереробних заводів, практики повного знищення полігонів ТПВ, утилізації скотомогильників, рекультиваційних земель під ТПВ тощо.

– Комплекс має на меті повну утилізацію сміття, муніципальних відходів, без небезпечних, без медицини, відходів від заводів. Сам комплекс складається зі сміттєсортувальної лінії, яка відділяє органічну частину, а також лінії спалювання та утилізації ТВО,  – зазначає Володимир Олексійович.

Потужність сміттєпереробного заводу – 50 000 т/рік. Для розміщення комплексних споруд передбачених ТЕО потрібна площа 2 га.

Інвестори передбачають витратити на будівництво та запуск 18 млн євро. Місто жодних витрат не проводить, лише надає під комплекс земельну ділянку. Проте, на мої пам’яті, це не перші інвестори, які хочуть збудувати сміттєпереробний завод, але депутатів та посадовців завжди цікавив зиск, який можуть мати інвестори. І замість того, аби дати людям можливість щось збудувати, що має приносити користь громаді, думки направлені не в той бік.

Народ переживає за чужі прибутки.


Теги: планують сміттєзавод

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.