Перейти на мобільну версію сайту


30.09.2016

ПЛАНУЄТЬСЯ ВЕЛИКЕ ПЕРЕСЕЛЕННЯ

Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, який зараз знаходиться на території колишнього війліцейськового училища, може знайти нове місце розташування.

Аби обговорити найболючіші моменти «переселення», до Кам’янця з робочим візитом завітали заступник голови ОДА – керівник апарату Олег Кузмінчук і начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції ОДА Віталій Мартинюк.

Вони мали зустріч із секретар міської ради Дмитром Васильяновим, керівництвом ліцею та ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», начальником Кам'янець-Подільського гарнізону Володимиром Родіковим і начальником 48-ої інженерної бригади Віктором Коршком.

Уже є рішення командування Генерального штабу Збройних сил України про створення на базі Кам’янець-Подільського військового училища (до літа 2017 р.) навчального центру для тисячі військових. У перспективі – ще й факультету військової підготовки також приблизно для такої ж кількості майбутніх військових. Але це поки на рівні розмов.

Нині чималу частину площ військового підрозділу займає ліцей. Тому для виконання рішення Генштабу потрібно приймати швидкі, адекватні дії. Для цього необхідно переселити військовий ліцей, адже рішення тягне за собою виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації, а далі й реконструкцію приміщень, перенесення виробничих майстерень тощо.

Начальник військового ліцею Олександр Рощук каже, що його заклад лише «за» переселення, про це він мріяв давно. Ймовірним варіантом для цього можуть послужити приміщення колишнього ВПУ №14. Однак і для цього необхідно передбачити фінансування. Кошти можуть бути виділені з обласного бюджету. Про це, зокрема, і йшла мова під час зустрічі.

- Позиція міста в цьому питанні одна – нам необхідно зберегти ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, створивши для навчання гідні умови, ми не можемо допустити погіршення умов підготовки кадрів робітничих професій, - констатував секретар міськради Дмитро Васильянов.

Для успішної реалізації цієї програми необхідно прискорити рішення Кабміну про передачу будівель ПТУ у власність обласної ради, а також має бути добра воля у прийнятті рішень депутатів обласної ради.

Та попри все, це дуже складне питання, адже для кожної структури повинні бути створені певні умови й причому специфічні.  

Чомусь наші мужі не думали про майбутнє, коли руйнують вже щось створене. До прикладу, свого часу знищили понтонний полк, Центр підготовки інженерних військ, військове училище, заводи й установи. А тепер, коли смажений півень дзьобнув, починають чухатися.

Скільки тепер грошей потрібно, щоб перенести устаткування, майно, виробничі потужності в непристосовані приміщення одним, і скільки їх потрібно, щоб облаштувати все це для навчання й проживання дітей-ліцеїстів.

Можливо б, варто було зібрати кошти з різних джерел фінансування і збудувати одне, нове, сучасне приміщення, а не ліпити горбатого до плота?..

Теги: ліцей з посиленою військовою підготовкою

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.