Перейти на мобільну версію сайту


24.02.2012

Підніметься більш ніж на метр - бий тривогу

Кам’янеччина активно готується до ймовірної повені. Останній раз найбільшою вона була 11 років тому та завдала чимало збитків населенню регіону. Тож щовесни рятувальники міста і району - напоготові.
21 лютого засідала комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуаційпід керівництвом першого заступника голови РДА Ніни Фабіянської . Головним питанням порядку денного була готовність усіх суб’єктів господарювання до пропуску льодоходу та весняної повені.
Значна кількість снігу, який випав за останній період, після підвищення температури мусить кудись подітися. Рятувальники кажуть, якщо це підвищення відбуватиметься поступово, то повені як такої не буде.
Та попри сподівання на поблажливість погоди не забувають працівники МНС і про власні дії на випадок повені. Так, наразі з користувачів водних об’єктів взято зобов’язання понизити рівень води в ставках і водосховищах для прийому повеневих вод. Для збільшення пропускної спроможності русел малих річок і водотоків планується провести їх розчищення від сторонніх предметів, рослинних залишків, мулу. Також рятувальники району подбали про накопичення матеріального резерву на випадок ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Про те, що місто також готове до ймовірної повені, повідомив начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Юрій Крилов.
- Заздалегідь проведено навчання з усіма службами, які зазвичай беруть участь у ліквідації надзвичайних ситуацій, - каже Юрій Володимирович. - У місті зоною ймовірного затоплення є увесь каньйон річки Смотрич. Від Зіньківців і аж до водосховища, що у Цвіклівцях, - саме цей відрізок є найнебезпечнішим.
Також рятувальники мають списки будинків, мешканці яких у разі настання повені підлягають обов’язковому відселенню. Загалом у список потрапили 195 будинків, у яких проживають 272 сім’ї. Всього під можливе тимчасове відселення можуть потрапити 611 кам’янчан.
Наразі чиновники навіть визначили місця, куди відселятимуть людей, а також намітили пункти, де зберігатиметься майно відселенців.
- Ми пильно слідкуємо за рівнем води, - додає Юрій Крилов. - У нас є три пости заміру. Щодня відповідну процедуру здійснюють працівники КП «Комбінат благоустрою». Тільки-но рівень води підніметься більш ніж на метр, одразу заб’ємо на сполох.
На сьогодні як у місті, так і в районі рятувальники перевірили стан найважливіших об’єктів: русел річок, водогосподарських і гідротехнічних споруд, меліоративних систем, які перебувають у зоні впливу шкідливої дії паводку, льодоходу та повені. Особлива увага при обстеженні приділяється напірним спорудам (дамбам), кріпленням їхніх укосів, водоскидам, водозаборам і дренажним системам.
Поки що підстав для хвилювання немає. Щопраавда, наше місто вже сьогодні опинилося в пастках локальних паводків. Дренажна система не може справитися із сьогоднішнім потоком талих вод і кам’янчанам доводиться майже вплав діставатися іншої частини вулиці, чи двору.

Теги: МНС, повінь

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.