Перейти на мобільну версію сайту


26.06.2015

ПЕРШИМ ЖНИВУЄ ГРУБІ

Аграрії Кам’янець-Подільського району у повній бойовій очікують на початок жнивної кампанії.
24 червня першим до збору урожаю приступило ФГ «Велес Агро» (керівник Іван Грубі).

Розпочали зі збору ячменю, якого засіяно на площі 30 га. На черзі - пшениця.
- Сподіваюсь, що урожай буде не меншим, аніж минулого року, - коментує Іван Георгійович. - За попередніми ФГ «Велес Агро» (керівник Іван Грубі)підрахунками наразі врожайність ячменю складає приблизно 40 ц/га.

На полі працює орендований комбайн партнера по Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Володимира Бабія з Ходорівців. Як зізнається аграрій, техніки і людських ресурсів вистачить, аби вчасно зібрати весь урожай. Головне, щоб не підвела погода.

Нагадаємо, цьогоріч площа посіву сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств становить 73,5 тис. га, з них по сільгосппідприємствах - 53,9 тис. га.

Зернові та зернобобові культури в структурі посівних площ займають 42,3%, в тому числі кукурудза на зерно - 13,6 тис. га. Під посівами технічних культур зайнято 40,6%. З них сої посіяно на площі 19,5 тис. га, соняшнику - 4,4 тис. га, озимого ріпаку - 5,8 тис. га. Кормові культури посіяні на площі 6,7 тис. га.

- Аналізуючи проведення посівної кампанії поточного року, варто зазначити, що сіяти довелось в умовах дуже складної економічної ситуації в країні, - каже начальник агропромислового розвитку РДА Ігор Гай. -  Крім збільшення в рази податкового навантаження, аграрії стали заручниками ситуації на ринку валюти, адже зібраний врожай 2014 року реалізовували за одним курсом гривні, а закуповувати насіння, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, пальне та інші матеріально-технічні ресурси втричі дорожче.
Та попри фінансові труднощі, сільгоспвиробники сьогодні готові до жнив та сподіваються на гарний врожай.

Теги: ФГ «Велес Агро», Іван Грубі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.