Перейти на мобільну версію сайту


29.12.2016

ПАРАЇВЦІ - «ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО»

параївкаЗа впровадження альтернативних джерел енергії взялися у с.Параївка Заліської сільської ради. Сонячні батареї тут з’явилися на полях місцевих господарів.
Учора відбулося офіційне відкриття установок. Власник сонячних батарей Олександр Горчаков розповідає, що придбав їх та встановив для ведення сільського господарства. Наразі сонячні батареї подібної потужності - єдина установка в нашому регіоні.

- Коли я вперше приїхав у Параївку чотири роки тому, був надзвичайно вражений, як таке, з давньою історією село занепадає, - розповідає Олександр Вікторович. - Разом із дружиною (вона родом із Параївки) ми вирішили, що залишимося тут і будемо працювати. Так почали займатися домашнім господарством і задля економії електроенергії взялися вивчати документи, необхідні для встановлення альтернативних джерел енергії.

Наразі на земельній ділянці, неподалік від господарства, запущено установку, яка переробляє енергію сонця в електричну. Її потужність складає 30 кВт - саме такий обсяг встановлений державою на законодавчому рівні для можливості користування «зеленим тарифом» на одну особу.

У планах Олександра Горчакова, який, до речі, переїхав з Росії та вже має українське громадянство, посадити горіховий сад. Каже, що вирощуватиме фундук, пристосований саме до наших кліматичних умов. У майбутньому також планує займатися вирощуванням цінних ягід, щоправда, яких саме, поки тримає в таємниці.

Теги: сонячні батареї, с.Параївка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.