Перейти на мобільну версію сайту


07.08.2015

ОБРУЧКУ ОТРИМАЛА НА ПЛАЦУ, А В НЕБО ПОЛЕТІВ ПОГОН

1 серпня на плацу колишнього військового училища було велелюдно як ніколи. То з одного, то з іншого боку доносилася метушня на всіх подільських, прикарпатських та одеських акцентах. Не зрозуміло, що там коїлося - багато молодих чоловіків у військовій формі, модно одягнені дівчата та багато людей у святковому одязі. Та коли там відбувається свято, зазвичай з самого ранечку від звуків військового духового оркестру піднімається вся округа. Як виявляється, там і дійсно відбувалося святкове дійство, але присягаоркестр як і всю інженерну кузню просто знищили й оркестранти нині боронять Україну на сході.

Понад 300 випускників кам’янецьких, хмельницьких, вінницьких, чернівецьких, прикарпатських, одеських вишів, які навчалися на кафедрі військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету ім.І.Огієнка, приймали присягу на вірність народові України.

- У житті кожної людини є події, які закарбовуються в пам’яті на все життя, немов на граніті, - звертається до новоспечених лейтенантів, офіцерів запасу начальник кафедри Сергій Мальченко. - До таких подій і належить присяга. Цей день залишить у пам’яті яскравий спомин, який ви пронесете через життя.

присягаВи присягаєте перед народом і державою бути їм захисниками. Нині ви всі поповнили загін офіцерів запасу, які будь-якої миті при потребі можуть стати на захист Вітчизни.

Навчаючись на кафедрі, ви зуміли виховати в собі високі моральні якості, фізично загартуватися, навчилися мужньо перносити всі випробовування та складнощі військової служби. Переконаний, що й надалі ви будети наполегливо вдосконалювати свої знання, майстерність, і як офіцери запасу докладете всіх зусиль для розбудови нашої держави та Збройних сил.

Привітати із цією значимою в житті чоловіків подією прийшли заступник міського голови Григорій Горшунов, голова РДА Василь Сукач, заступник голови райради Василь Бугерчук, проректори ПДАТУ Тарас Гуцул і К-ПНУ ім.І.Огієнка Василь Кобильник. Напутне слово від імені матерів виголосила Світлана Юрчак, син якої разом із усіма отримав погони з першими офіцерськими золотими зірочками.

Вона, як і всі батьки занепокоєна ситуацією в державі, як і всі, вона не хоче, що її дитина стала «гарматни м’ясом» у політичних чварах. Вона засудила дії агресора проти нашої держави в віршованому виконанні, а також благословила синів на мирне, щасливе життя, щоб їм зброю довелося брати в руки лише на навчанні, щоб вони своїм життям робили все можливе, аби ні батьки, ні діти не знали страшенного слова війна і берегли свою землю.
А наступне дійство зворушило чоловічу половину присутніх і змусило обтирати сльози жіночу.

Лейтенант Валентин Білан (майбутній програміст із Хмельницького національного університету) привселюдно, перед строєм своїх товаришів, перед своїми суворими військовими командирами покликав у центр свою наречену Лілю Мазур (педагог музики Хмельницької гуманітарної педагогічної академії), яка й не підозрювала про причину, напевне, думала, що її доведеться співати, і як справжній лицар став на коліно та попросив її руки і серця. Окрім квітів, вона прийняла його обручку й поклялася бути з ним разом завжди. Цей сюрприз не залишив нікого байдужим, а Лілі він запам’ятається на все життя, й вона матиме що розпорвідати своїм дітям та онукам про їхньго сміливого і кмітливого батька та дідуся.

Навряд чи Валентин знав про такий самий вчинок начальника кафедри полковника Сергія Мальченка, який також багато років тому стояв на колінах перед своєю судженою Оленою. Та це було в далекі радянські часи, за що новоспечений лейтенант міг отримати на горіхи.  

Командири кажуть, що Валентин із усіх кращих - найкращий. Напевне, й дійсно, якшо людина гарна душею й талановита, то це не лише в якомусь вузькому напрямку, а взагалі в житті. Сподіваємося, що життєві негаразди не зіпсують Валентина Білана, він залишиться людиною з великої літери.

Після офіційної частини на плацу наречений літав у повітрі - його однокашики вітали в такий спосіб.
Молоде поповнення офіцерів запасу як і годиться освятив священик. Після святкового проходження плацом навчальних відділень з піснею в небо полетів лейтенантський пагон. На завершення за традицією було фотографування.

Теги: присяга, військові

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.