Перейти на мобільну версію сайту


20.09.2013

ОБЛИЧЧЯМ ДО ЛЮДЕЙ

16 вересня Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» (голова Юрій Ануфрієв) спільно з Чернівецькою обласною громадською організацією «Комітет виборців» (Ігор Бабюк, керівник проекту «Народом обраний – народу прозвітуй!») провели прес-конференцію на тему: «Чи готові депутати місцевих рад звітувати перед своїми виборцями?».
На зустріч були запрошені журналісти, депутати районних рад Кам’янця-Подільського і Дунаєвець та голови осередків політичних партій. Їм представили проект «Народом обраний – народу прозвітуй! Взаємодія депутатів різних рівнів!», який впродовж 2013-2014 рр. упроваджується в Кам’янець-Подільському та Дунаєвецькому районах.
Громадяни України, які проживають у межах відповідної територіальної громади, можуть самостійно, а також через органи влади вирішувати проблеми своєї громади та задовольняти її потреби, - стверджує Ігор Бабяк. - Проте в реальному житті українське місцеве самоврядування часто виглядає як щось штучне, таке, що не відповідає ані запитам, ані справжнім потребам місцевої громади. У більшості населених пунктах Кам’янеччини, так й України загалом місцеві ради та їхні виконавчі органи працюють «самі по собі», вирішуючи на власний розсуд проблеми місцевої громади, не запитуючи думки громадян. А жителі відповідної територіальної громади, в свою чергу, живуть відокремлено в межах власного домогосподарства чи то квартири й зазвичай не переймаються тим, аби чимось допомогти чи щось зробити на користь власної громади.
На відміну від радянської організації місцевої влади, де першоджерелом владних функцій була відповідна рада, первинним елементом системи місцевого самоврядування сучасної України визнається територіальна громада, яка здійснює самоврядування в порядку, встановленому законом. Громада має право на проведення місцевого референдуму, загальних зборів громадян за місцем продивання, місцевої ініціативи, громадських слухань тощо.
Аби допомогти депутатам місцевих рад та місцевим головам Ігор Бябяк пропонує посібник «Обличчям до людей», в якому зібрані зразки місцевих нормативно-правових актів та багато корисної інформації, як для громадян, так і для обраних ними осіб.
Під час зустрічей із сільськими, селищними та міськими головами в рамках реалізації проекту «Народом обраний - народу прозвітуй!» експерти Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців» неодноразово стикалися з відвертим нерозумінням чиновниками потреби затверджувати статути територіальних громад. Більшість з керівників або просто не розуміють суті громадської участі в місцевому самоврядуванні, або вважають, що громадянам це не потрібно роз’яснювати. Воно й зрозуміло, чому...

Теги: КВУ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.