Перейти на мобільну версію сайту


18.12.2015

НОВООБРАНЦЯМ ПОКАЗАЛИ, ЗА ЩО ГОЛОСУЮТЬ

16 грудня після пленарного засідання третьої сесії міської ради депутати продовжили свою роботу на об’єктах КП «Міськтепловоденергія». Зважаючи на те, що депутатський корпус значно оновився в цьому скликанні, генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук виступив з ініціативою провести виїзне засідання на об’єктах підприємства, щоб народні обранці мали розуміння щодо роботи комунального підприємства, адже від його ефективності багато в чому залежить життєдіяльність міста.

Депутати побували на котельні по вул.Жукова, 2, де проводиться реконструкція щодо переходу на альтернативне КП "Міськтепловоденергія"тверде паливо. Їм розповіли про роботу нового заводу з переробки соломи на пелети, а також продемонстрували роботу автоматизованої диспетчерської служби. Вони побували в одній із новозбудованих модульних котелень та на насосній станції першого підйому Дністровського водогону.

Кам’янець-Подільський став першим містом, яке офіційно заявило про свій намір повністю відмовитися від використання газу для централізованого опалення. У рамках цього проекту проходить переведення на тверді види палива котлів на котельні, що на вул.Жукова. Вже на стадії завершення переоснащення одного із котлів потужністю 5 МВт. Він буде працювати на деревині та соломі, що дозволить за рік зекономити газу орієнтовно на 50-60 млн грн. Спеціально для роботи нового котла збудовано склад для сировини, де одночасно може зберігатися 200 тонн палива. Цієї кількості достатньо для безперебійної роботи котла впродовж чотирьох діб.

Переоснащення відбувається за рахунок коштів Державного бюджету, з якого виділено 10 млн грн, що будуть освоєні до 29 грудня. Котельня на вул.Жукова вже шоста, що переведена на тверде паливо. У планах 2016-2017 рр. - будівництво та введення в експлуатацію теплової електричної станції, де також буде чотири потужних котла, два з яких - працюватимуть на твердому паливі. Також станція буде виробляти електричну енергію, яку комунальне підприємство зможе продавати державі по зеленому тарифу. Роботи проводимуться за кошти кредиту Світового банку. Напередодні прийшло підтвердження з Вашингтону про те, що експерти Світового банку дали добро на будівництво станції. Після введення в експлуатацію теплової електростанції, стару ТЕЦ, яка вже давно морально та фізично застаріла, буде повністю виведено з експлуатації.

Для забезпечення котелень власним паливом, у Кам’янці збудовано власний міні-завод з переробки соломи на пелети. Його потужність складає 2 т за годину. Такої кількості пелет недостатньо для забезпечення всіх котелень паливом, його й не вистачить для ТЕС, якій потрібно буде 130 т палива на добу. ТЕС - лише перший крок, який у разі перебоїв з постачанням палива гарантує безперебійну роботу котелень. У майбутньому тут планують будувати нові лінії, одна з яких перероблятиме торф на гранули.

Поряд із переоснащенням котелень та відхід від газової залежності, цього року місто отримало ще одну серйозну проблему, яку потрібно було негайно вирішувати. Через спекотне посушливе літо рівень води в Дністрі впав на 7 метрів, що поставило під загрозу забезпечення міста питною водою. Адже понад 60% кам’янчан отримують воду з Дністровського водогону. Аби уникнути перебоїв з водопостачанням, ба більше - повної зупинки насосної станції першого підйому Дністровського водогону, з міського бюджету було виділено кошти на очищення акваторії насосної станції від намулу. Роботи виконували водолази Новодністровської ГЕС, які відкачали понад 2,5 тис. тонн намулу, який міг спричинити зупинку насосної станції. Завдяки вчасно вжитим заходам проблему вдалося вирішити.

- Ті проблеми, про які ми сьогодні говорили, є надзвичайно важливими, адже йде мова про забезпечення 100-тисячного міста теплом та водою. Презентовані проекти – це лише незначна частина того, що ми робимо щодня, тому для мене дуже важливо, щоб депутати міської ради, особливо новообрані, розуміли важливість всього та підтримували своє комунальне підприємство, яке об’єктивно на сьогодні є одним із кращих в Україні, - зазначив генеральний директор КП «Міськтепловоденергія», депутат міської ради Валерій Гордійчук.

Теги: КП "Міськтепловоденергія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.